Povezane vesti

Napad na Salmana Ruždija: Optuženi tvrdi da je pročitao sam par stranica romana Satanski stihovi

Napad na Salmana Ruždija: Optuženi tvrdi da je pročitao sam par stranica romana Satanski stihovi

Južne vesti 18.08.2022
EPA Salman Ruždi je teško povređen u napadu Čovek optužen da je nožem napao Salmana Ruždija navodno je rekao da je pročitao samo dve stranice autorovog kontroverznog romana „Satanski stihovi", kao i da je iznenađen što je slavni pisac… »
Napadač na Ruždija ponovo se izjasnio da nije kriv

Napadač na Ruždija ponovo se izjasnio da nije kriv

RTV 18.08.2022
NJUJORK - Napadač na pisca Salmana Ruždija dvadesetčetvorogodišnji Hadi Matar ponovo se danas izjasnio tokom saslušanja da nije kriv za pokušaj ubistva i vraćen je u pritvor bez prava na kauciju. On je u petak povredio nožem Ruždija (75)… »
Pozadina napada na Salmana Ruždija: Lov na pisca dug 33 godine

Pozadina napada na Salmana Ruždija: Lov na pisca dug 33 godine

RTS 18.08.2022
Ako je daleke 1989. intelektualcima na Zapadu izgledalo da je Homeinijeva fatva bačena na Ruždija u potpunom raskoraku sa vremenom, danas, trideset godina kasnije, nakon sudbine koju je doživela redakcija francuskog satiričnog lista "Šarli Ebdo"… »
Napadač na Ruždija razočaran činjenicom da je slavni pisac preživeo napad

Napadač na Ruždija razočaran činjenicom da je slavni pisac preživeo napad

N1 Info 18.08.2022
Optuženi za pokušaj ubistva i napad na angloindijskog pisca Salmana Ruždija, Hadi Matar (24), izjavio je da se iznenadio kada je saznao da je Ruždi preživeo, prenosi danas Asošiejted pres. Ne sviđa mi se ta osoba. Mislim da nije baš dobra osoba… »
Napad na Salmana Ruždija: Ooptuženi tvrdi da je pročitao sam par stranica romana Satanski stihovi

Napad na Salmana Ruždija: Ooptuženi tvrdi da je pročitao sam par stranica romana Satanski stihovi

Radio 021 18.08.2022
Hadi Matar dao je intervju iz zatvora nakon što se izjasnio da nije kriv ranjavanje pisca Salmana Ruždija, koji se godinama suočavao sa pretnjama smrću zbog kontroverznog romana. EPA Salman Ruždi je teško povređen u napadu Čovek optužen da je… »
Napadač na Ruždija dao intervju za Njujork post iz zatvora: "Pročitao sam nekoliko stranica Satanskih stihova"

Napadač na Ruždija dao intervju za Njujork post iz zatvora: "Pročitao sam nekoliko stranica Satanskih stihova"

Euronews 18.08.2022
Hadi Matar, osumnjičeni napadač na Salmana Ruždija, izjavio je da je bio iznenađen kada je saznao da je slavni pisac preživeo napad, prenosi AP. U intervjuu američkom Njujork postu iz zatvora, Matar (24) je rekao da je pročitao "nekoliko… »
Jezive izjave napadača: Bio sam iznenađen kada sam saznao da je Ruždi preživeo

Jezive izjave napadača: Bio sam iznenađen kada sam saznao da je Ruždi preživeo

Nova 18.08.2022
Hadi Matar, osumnjičeni napadač na Salmana Ruždija, izjavio je da je bio iznenađen kada je saznao da je slavni pisac preživeo napad, prenosi AP. U intervjuu američkom Njujork postu iz zatvora, Matar (24) je rekao da je „pročitao nekoliko… »
Osumnjičeni za napad na Ruždija dao intervju iz zatvora, iznenađen je što je pisac preživeo

Osumnjičeni za napad na Ruždija dao intervju iz zatvora, iznenađen je što je pisac preživeo

RTS 18.08.2022
Hadi Matar, muškarac iz Nju Džerzija koji je osumnjičen da je nožem izbo književnika Salmana Ruždija, dao je ekskluzivan intervju za Njujork post iz zatvora. Ovom listu je rekao da nije mislio da će Ruždi preživeti napad. "Kada sam čuo da je… »
"Kada sam čuo da je preživeo bio sam iznenađen": Napadač na Ruždija dao izjavu iz zatvora

"Kada sam čuo da je preživeo bio sam iznenađen": Napadač na Ruždija dao izjavu iz zatvora

Telegraf 18.08.2022
Književnik Salman Ruždi (75) je prošlog petka izboden nožem u amfiteatru Instituta "Šatokva", gde je trebalo da održi predavanje. Hadi Matar, muškarac iz Nju Džerzija koji je osumnjičen da je nožem izbo književnika Salmana Ruždija, dao je… »
Jedni osuđuju, drugi hvale pokušaj: Ubistva?! Podele među libanskim šiitima zbog napada na Ruždija, majka napadača tvrdi…

Jedni osuđuju, drugi hvale pokušaj: Ubistva?! Podele među libanskim šiitima zbog napada na Ruždija, majka napadača tvrdi…

Blic 17.08.2022
Napad na proslavljenog pisca Salmana Ruždija ogoleo je podele u šiitskoj muslimanskoj zajednici u Libanu. Deo šiitske zajednice je osudio napad na pisca, ali vatreni sledbenici libanske siitske militantne grupe Hezbolah koju podržava Iran pohvalili su… »

Vesti dana »