Povezane vesti

Kurti: Na sastanku u Briselu predstavio sam šest poglavlja konačnog sporazuma sa Srbijom

Kurti: Na sastanku u Briselu predstavio sam šest poglavlja konačnog sporazuma sa Srbijom

Politika 24.08.2022
PRIŠTINA - Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti rekao je danas da je tokom sastanka u Briselu 18. avgusta predstavio šest poglavlja sveobuhvatnog sporazuma za normalizaciju odnosa sa Srbijom koji podrazumevaju međusobno priznanje… »
Kurti: Srpska strana nepotrebno i potpuno veštački eskalira retoriku

Kurti: Srpska strana nepotrebno i potpuno veštački eskalira retoriku

Danas 24.08.2022
„Srpska strana nepotrebno i potpuno veštački eskalira retoriku“, poručio je danas kosovski premijer Aljbin Kurti uoči sednice Vlade Kosova na kojoj je izvestio svoje ministre o toku pregovora u Briselu povodom kojih je Kurti poručio da… »
Prvo obraćanje i odmah optužbe: Kurti o dijalogu u Briselu, opet je sve svalio na Beograd: "Srpska strana nije spremna"

Prvo obraćanje i odmah optužbe: Kurti o dijalogu u Briselu, opet je sve svalio na Beograd: "Srpska strana nije spremna"

Blic 24.08.2022
Prošlonedeljni dijalog u Briselu zasnivao se na dve teme: o konačnom sporazumu i aktuelnim pitanjima, rekao je prištinski premijer Aljbin Kurti, i dodao da srpska strana nije spremna za normalizaciju odnosa, prenosi Telegrafi. On je rekao da je na… »
Kurti ponovo optužuje Beograd

Kurti ponovo optužuje Beograd

Dnevnik 24.08.2022
PRIŠTINA: Premijer tzv. Kosova Aljbin Kurti optužio je danas Beograd da nije zainteresovan za punu normalizaciju odnosa sa Prištinom. Kurti je u prvom obraćanju nakon sastanka u Briselu prošlog četvrtka na početku sednice prištinske vlade ocenio i… »
Kurti: Na sastanku u Briselu predstavio sam šest poglavlja konačnog sporazuma sa Srbijom

Kurti: Na sastanku u Briselu predstavio sam šest poglavlja konačnog sporazuma sa Srbijom

Insajder 24.08.2022
Premijer Kosova Aljbin Kurti je rekao danas da je tokom sastanka u Briselu 18. avgusta predstavio šest poglavlja sveobuhvatnog sporazuma za normalizaciju odnosa sa Srbijom koji podrazumevaju međusobno priznanje. On je na sednici Vlade Kosova rekao da je… »
Prvo obraćanje Kurtija posle sastanka u Briselu: Moramo pričati o pravno obavezujućem sporazumu, ne o malim koracima

Prvo obraćanje Kurtija posle sastanka u Briselu: Moramo pričati o pravno obavezujućem sporazumu, ne o malim koracima

Euronews 24.08.2022
Kosovski premijer Aljbin Kurti optužio je Beograd da nije zainteresovan za punu normalizaciju odnosa sa Prištinom. Kurti je u prvom obraćanju nakon sastanka u Briselu prošlog četvrtka na početku sednice prištinske vlade ocenio i da je problem u… »
Kurti: Srpska strana nije spremna za normalizaciju odnosa

Kurti: Srpska strana nije spremna za normalizaciju odnosa

Telegraf 24.08.2022
Kosovski premijer Aljbin Kurti rekao je da se prošlonedeljni dijalog u Briselu zasnivao na dve teme - o konačnom sporazumu i aktuelnim pitanjima, i dodao da srpska strana nije spremna za normalizaciju odnosa, prenosi Telegrafi. On je rekao da je na… »

Vesti dana »