Povezane vesti

Sajam pirotskog ćilima - nova manifestacija koja promoviše brendove Pirota

Sajam pirotskog ćilima - nova manifestacija koja promoviše brendove Pirota

Južne vesti 24.08.2022
Još jedan pirotski brend dobiće svoj sajam - prvi Sajam pirotskog ćilima održaće se u subotu, 27. avgusta, a osim prezentacije 20 ćilima iz zbirke Muzeja Ponišavlja, sajam će pratiti i obuka tkalja, modna revija i muzički program. Centralni… »
Prvi festival ćilima u Pirotu još jedan pokušaj da se sačuva čuveni pirotski brend

Prvi festival ćilima u Pirotu još jedan pokušaj da se sačuva čuveni pirotski brend

Jugmedia 24.08.2022
Dečijom radionicom pod nazivom “Moj ćilim“ u Galeriji “Čedomir Krstić“ počeo je Prvi festival ćilima u Pirotu koji traje do 27. avgusta i ima za cilj da se ovaj čuveni pirotski brend sačuva od zaborava. U prostorijama Galerije u toku dana… »
Likovna radionica “Moj ćilim” – Srednjoškolci kreiraju nove šare i kompozicije pirotskog ćilima

Likovna radionica “Moj ćilim” – Srednjoškolci kreiraju nove šare i kompozicije pirotskog ćilima

Pirotske vesti 24.08.2022
Likovna radonica “Moj ćilim” koja se održava u Galeriji “Čedomir Krstć” okviru prvog Festvala pirotskog ćilima, okupila je destoro srednjoškolaca koji kreiraju ćilim uz pomoć postojećih ornamenata. Vladimir Dončev, akademski umetnik koji… »

Vesti dana »