Povezane vesti

Preminula britanska kraljica Elizabeta Druga

Preminula britanska kraljica Elizabeta Druga

Politika 08.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta Druga preminula je u 97. godini života, javio je Bi-Bi-Si. Kraljica Engleske Elizabeta Druga postala je drugi u istoriji najdugovečniji suvereni monarh 13. juna 2022. godine. Elizabeta Druga je preuzela tron 2. juna 1953… »
Čarls Treći zvanično proglašen za kralja, sahrana kraljice Elizabete Druge 19. septembra

Čarls Treći zvanično proglašen za kralja, sahrana kraljice Elizabete Druge 19. septembra

Južne vesti 08.09.2022
PA Media Princ Čarls Filip Artur Džordž je zvanično proglašen za kralja Čarlsa Trećeg, dva dana posle smrti njegove majke, kraljice Elizabete Druge. Ceremonija je održana u palati Svetog Džejmsa u prisustvu članova kraljevske porodice… »
Kralj Čarls: Ovo je trenutak najveće tuge za mene

Kralj Čarls: Ovo je trenutak najveće tuge za mene

Politika 08.09.2022
LONDON – Smrt moje voljene majke, njenog veličanstva kraljice, trenutak je najveće tuge za mene i sve članove moje porodice, naveo je danas novi britanski kralj Čarls u saopštenju objavljenom nakon smrti njegove majke kraljice Elizabete Druge… »
Zastava na Bakingemskoj palati spuštena na pola koplja

Zastava na Bakingemskoj palati spuštena na pola koplja

Politika 08.09.2022
LONDON – Nakon vesti da je preminula engleska kraljica Elizabeta Druga, zastava na Bakingemskoj palati je spuštena na pola koplja. Javni servis Bi-Bi-Si je emitovao britansku himnu nakon što je objavljeno saopštenje Bakingemske palate o smrti… »
Kraljici je za 70 godina vladavine najgora bila 1992.

Kraljici je za 70 godina vladavine najgora bila 1992.

Politika 08.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta Druga koja je večeras preminula sa 96 godina u zamku u Škotskoj ostaće upamćena kao jedan od monarha koji je najduže bio na tronu, više od 70 godine. Elizabeta je rođena 21. aprila 1926. u Londonu i bila je kraljica… »
Prve reči novog britanskog vladara čarlsa nakon smrti kraljice Elizabete: Ovo je trenutak najveće tuge za mene i moju…

Prve reči novog britanskog vladara čarlsa nakon smrti kraljice Elizabete: Ovo je trenutak najveće tuge za mene i moju…

Kurir 08.09.2022
Budući britanski kralj Čarls III smrt svoje majke Elizabete II opisao je kao trenutak najveće tuge za njega i članove kraljevske porodice. A statement from His Majesty The King: pic.twitter.com/AnBiyZCher — The Royal Family (@RoyalFamily) September… »
Čarls III novi monarh Ujedinjenog Kraljevstva, u oproštaju od majke poručio: Gubitak će duboko osetiti cela zemlja

Čarls III novi monarh Ujedinjenog Kraljevstva, u oproštaju od majke poručio: Gubitak će duboko osetiti cela zemlja

Euronews 08.09.2022
Najstariji sin kraljice Elizabete Druge Čarls (73) automatski postaje kralj Velike Britanije nakon smrti majke. Kraljica Elizabeta Druga preminula je danas u 96. godini u zamku Balmoral u Škotskoj. Kako je nakon ove vesti saopštila Bakingemska palata… »
Britanska premijerka o smrti kraljice: Prolazak drugog elizabetanskog doba

Britanska premijerka o smrti kraljice: Prolazak drugog elizabetanskog doba

N1 Info 08.09.2022
Premijerka Velike Britanije Liz Tras saopštila je da smrt kraljice Elizabete Druge označava „prolazak drugog elizabetanskog doba“. „Zajedno sa porodicom kralja žalimo smrt njegove majke“, navela je Tras. Ona je rekla da novom kralju Čarlsu… »
Novi britanski kralj Čarls odao počast Elizabeti, stižu reakcije iz sveta

Novi britanski kralj Čarls odao počast Elizabeti, stižu reakcije iz sveta

Novi magazin 08.09.2022
Novi britanski kralj Čarls (Charles) odao je večeras počast Elizabeti Drugoj (Elizabeth) rekavši da je bila "omiljena kraljica i voljena majka". Čarls je u prvoj javnoj reakciji na smrt Elizabete Druge koja je preminula danas u zamku u Škotskoj… »
Novi kralj Čarls je izabrao ime, a princ Vilijam i Kejt imaju nove titule

Novi kralj Čarls je izabrao ime, a princ Vilijam i Kejt imaju nove titule

Nova 08.09.2022
Nakon smrti kraljice Elizabete II koja je na tronu provela sedam decenija, njen sin Čarls postao je novi kralj. Kako je večeras potvrđeno, novi kralj izabrao je ime Čarls III, dok će njegovu dosadašnju titulu poneti njegov najstariji sin Vilijam. Na… »
Pola veka je čekao da postane kralj! On će naslediti kraljicu, a poznato je i ko je novi princ od velsa!

Pola veka je čekao da postane kralj! On će naslediti kraljicu, a poznato je i ko je novi princ od velsa!

Mondo 08.09.2022
Nakon smrti britanske kraljice Elizabete Druge, pokrenuta je operacija "Jednorog", a novi britanski kralj je Čarls, sin pokojne kraljice. Nakon smrti britanske kraljice Elizabete Druge, pokrenuta je operacija "Jednorog", a novi britanski kralj je Čarls… »
Novi kralj Čarls Treći: Uteha u spoznaji poštovanja koje je uživala moja majka

Novi kralj Čarls Treći: Uteha u spoznaji poštovanja koje je uživala moja majka

N1 Info 08.09.2022
Engleska kraljevska porodica objavila je izjavu novog kralja Čarlsa, koji je poručio da je smrt njegove majke, Elizabete Druge, „trenutak najveće tuge“ za njega i sve članove porodice. „Znam da će njenu smrt žaliti širom države, kraljevstva… »
Evo šta će se sve promeniti posle elizabetine smrti: Vilijam i Kejt biće mnogo bogatiji, a ove stvari više nikada neće…

Evo šta će se sve promeniti posle elizabetine smrti: Vilijam i Kejt biće mnogo bogatiji, a ove stvari više nikada neće…

Kurir 08.09.2022
Punih sedam decenija kraljica Elizabeta II vladala je Velikom Britanijom, a posle nje na presto dolazi njen sin princ Čarls. Sada kada Čarls postaje kralj, sve oči će biti uperene u njega. Princ Vilijam će postati prestolonaslednik, a osim izmena u… »
Njeno visočanstvo je preminulo: Ovako je okačeno saopštenje o smrti kraljice Elizabete na kapiju Bakingemske palate (foto)

Njeno visočanstvo je preminulo: Ovako je okačeno saopštenje o smrti kraljice Elizabete na kapiju Bakingemske palate (foto)

Kurir 08.09.2022
Na kapiju Bakingemske palate, večeras je okačeno saopštenje u kome je javnost obaveštena da je kraljica Elizabeta II preminula. "Kraljica je preminula mirno u Balmoralu danas popodne. Kralj i kraljica će ostati u Balmoralu te noći i sutra će se… »
Umrla kraljica Elizabeta Druga, saopštila Bakingemska palata

Umrla kraljica Elizabeta Druga, saopštila Bakingemska palata

Radio 021 08.09.2022
Umrla kraljica Elizabeta Druga, saopštila Bakingemska palata. BBC Kraljica Elizabeta Druga, britanski monarh čija je vladavina najduže trajala, umrla je u Balmoralu u 96. godini, posle 70 godina na tronu. Njena porodica okupila se na imanju u Škotskoj… »
VIDEO: Kako je novi kralj Čarls Treći proveo dan u Novom Sadu?

VIDEO: Kako je novi kralj Čarls Treći proveo dan u Novom Sadu?

Radio 021 08.09.2022
Smrću kraljice Elizabete Druge, njen najstariji sin Čarls, do tada Princ od Velsa, automatski, bez ceremonije postaje kralj. Saopšteno je da će se zvati Čarls Treći. Princ Čarls je najstariji prestolonaslednik koji je postao kralj u Velikoj… »
Mik Džeger o smrti kraljice Elizabete Druge: Bila je tu celog mog života

Mik Džeger o smrti kraljice Elizabete Druge: Bila je tu celog mog života

N1 Info 08.09.2022
Frontmen Roling stonsa Mik Džeger izjavio je saučešće engleskoj kraljevskoj porodici povodom smrti kraljice Elizabete Druge. „Celog mog života, njeno visočanstvo kraljica Elizabeta Druga je uvek bila tu“, rekao je čuveni roker na tviteru. On je… »
Otkriveno koje ime će koristiti novi kralj Britanije! Čarls preuzeo tron posle 53 godine: "Spremniji je nego iko pre!"

Otkriveno koje ime će koristiti novi kralj Britanije! Čarls preuzeo tron posle 53 godine: "Spremniji je nego iko pre!"

Mondo 08.09.2022
Kraljica Elizabeta II preminula je u godini kada je obeležila sedam decenija na tronu Velike Britanije, nju je nasledio sin Čarls, a otkriveno je koje će ime koristiti! Kraljica Elizabeta II preminula je u godini kada je obeležila sedam decenija na… »
Elton Džon potresen smrću kraljice Elizabete: Imala je važnu ulogu u mom životu

Elton Džon potresen smrću kraljice Elizabete: Imala je važnu ulogu u mom životu

Nova 08.09.2022
Muzičar se oglasio nakon vesti koja je obišla planetu. Slavni muzičar Elton Džon oglasio se nakon smrti britanske kraljice Elizabete II. „Kao i ostatak nacije, veoma me rastužila vest o smrti Njenog Kraljevskog Veličanstva, kraljice Elizabete“… »
On je bio najveća ljubav kraljice Elizabete: Kad ju je Filip oženio, imala je samo 21 godinu, rodila mu 4 dece

On je bio najveća ljubav kraljice Elizabete: Kad ju je Filip oženio, imala je samo 21 godinu, rodila mu 4 dece

Telegraf 08.09.2022
Kraljica je preminula danas u 96. godini. Vest da je danas u 96. godini preminula kraljica Elizabeta, poput vihora je obišla svet. Vest o njenoj smrti potvrdila je Bakingemska palata. - Kraljica je preminula mirno u Balmoralu danas popodne - navodi se u… »
Čarls je novi kralj nakon kraljičine smrti: Da li će doneti drugačiju vrstu vladavine?

Čarls je novi kralj nakon kraljičine smrti: Da li će doneti drugačiju vrstu vladavine?

Telegraf 08.09.2022
Princeza Elizabeta je imala samo 25 godina kada je postala kraljica, Čarls je sada u svojim 70-im i postaje kralj u vreme kada bi se većina ljudi povukla. U trenutku smrti svoje majke kraljice Elizabete II, princ Čarls je odmah postao novi monarh i… »
Charles: Čovjek koji je najduže čekao da postane kralj

Charles: Čovjek koji je najduže čekao da postane kralj

Al Jazeera 08.09.2022
Novi britanski kralj Charles, sin preminule kraljice Elizabete II, najduže je čekao na tron u historiji monarhije stare hiljadu godina. Novi britanski kralj Charles najduže je čekao na tron u historiji monarhije stare hiljadu godina. Zbog… »
Velika Britanija: Novi kralj biće Čarls III

Velika Britanija: Novi kralj biće Čarls III

Vreme 08.09.2022
Smrt kraljice Elizabete II Plan koji predviđa šta se radi u slučaju kraljičine smrti naziva se "Operacija londonski most" i obuhvata prvih deset dana nakon što je preminula. Princ Čarls, njen sin, biće proglašen sutra za novog suverena. Premijerka… »
Charles: Čovjek koji je najdulje čekao na to da bude kralj

Charles: Čovjek koji je najdulje čekao na to da bude kralj

SEEbiz 08.09.2022
ZAGREB - Novi britanski kralj Charles najdulje je čekao na tron u povijesti monarhije stare tisuću godina. Zbog osobenjaštva i upletenosti u skandale republikanci se nadaju da će biti loš monarh, a pobornici, pak, misle da će zbog duga čekanja za… »
Oglasio se novi kralj Čarls: Smrt moje voljene majke je trenutak ogromne tuge

Oglasio se novi kralj Čarls: Smrt moje voljene majke je trenutak ogromne tuge

Nova 08.09.2022
Nakon smrti kraljice Elizabete II oglasio se i njen sin Čarls, novin kralj, rekavši da je ovo trenutak tuge za sve članove kraljevske porodice, kao i to da je uveren da će se ovaj gubitak osetiti širom Britanije i celog sveta. „Smrt moje voljene… »
"Kraljica je umrla mirno" Prvo zvanično saopštenje kraljevske porodice

"Kraljica je umrla mirno" Prvo zvanično saopštenje kraljevske porodice

Pravda 08.09.2022
”Kraljica je umrla mirno u Balmoralu danas popodne", navedeno je u prvom zvaničnom saopštenju kraljevske porodice na Tviter nalogu. - Kralj i kraljica supruga ostaće večeras u Balmoralu i sutra će se vratiti u London- dodaje se još u saopštenju… »
Evo ko će naslediti kraljicu elizabetu, a ko je korak bliže kruni: Ovako izgleda kraljevsko porodično stablo i linija…

Evo ko će naslediti kraljicu elizabetu, a ko je korak bliže kruni: Ovako izgleda kraljevsko porodično stablo i linija…

Kurir 08.09.2022
Princ Filip, suprug kraljice Elizabete Druge, preminuo je 9. aprila 2021. godine u 99. godini, saopštila je Bakingemska palata. Princ se oženio princezom Elizabetom 1947. godine, pet godina pre nego što je postala kraljica, i bio je kraljevski suprug… »
Britanski kralj Čarls: Ovo je trenutak najveće tuge za mene

Britanski kralj Čarls: Ovo je trenutak najveće tuge za mene

Insajder 08.09.2022
Smrt moje voljene majke, njenog veličanstva kraljice, trenutak je najveće tuge za mene i sve članove moje porodice, naveo je danas novi britanski kralj Čarls u saopštenju objavljenom nakon smrti njegove majke kraljice Elizabete II. "Veoma tugujemo… »
Koraci nakon smrti kraljice: Posebna poruka se šalje u zemlje Komonvelta, Čarls će biti formalno proglašen kraljem

Koraci nakon smrti kraljice: Posebna poruka se šalje u zemlje Komonvelta, Čarls će biti formalno proglašen kraljem

Euronews 08.09.2022
Ništa nije prepušteno slučaju nakon smrti kraljice Elizabete Druge, što je potvrđeno u četvrtak popodne. Detalji o tome šta će se dalje dešavati planirani su godinama, čak i decenijama unapred, a protokol diktira strogi raspored događaja… »
Otkriveno koje će ime koristiti novi kralj Velike Britanije

Otkriveno koje će ime koristiti novi kralj Velike Britanije

Telegraf 08.09.2022
Nakon što je javnost saznala da je on novi britanski kralj, on se oglasio saopštenjem u kom je naveo da je ovo trenutak najveće tuge za njega. Nakon što je Bakingemska palata saopštila da je preminula kraljica Elizabeta, nju je automatski nasledio… »
Umrla kraljica Elizabeta II

Umrla kraljica Elizabeta II

Luftika 08.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta preminula je danas, saopštila je Bakingemska palata. Kraljica je preminula u 96. godini u dvorcu Balmoral u Škotskoj. Tokom održavanja Dana sećanja na njenog supruga princa Filipa krajem marta otežano se kretala uz pomoć… »

Vesti dana »