Povezane vesti

(INFOGRAFIKA) Ko je sledeći u redu za britanski presto: Sve o članovima kraljevske porodice

(INFOGRAFIKA) Ko je sledeći u redu za britanski presto: Sve o članovima kraljevske porodice

Danas 09.09.2022
Elizabeta II šesta je žena koja je zasela na britanski presto u februaru 1952. godine. Kraljica je postala nakon smrti oca kralja Džordža VI. Ostaće zapamćena kao najduže vladajući monarh u britanskoj istoriji, budući da je na dužnosti bila… »
Ambasadorka Srbije u Velikoj Britaniji ekskluzivno za Kurir TV: Evo šta se dešava u Londonu nakon smrti kraljice elizabete II

Ambasadorka Srbije u Velikoj Britaniji ekskluzivno za Kurir TV: Evo šta se dešava u Londonu nakon smrti kraljice elizabete II

Kurir 09.09.2022
Aleksandra Joksimović, ambasadorka Srbije u Velikoj Britaniji, uključila se putem video poziva u jutarnji program Kurir televizije gde je prokomentarisala jučerašnja dešavanja tokom tragičnog događaja. - Tokom jučerašnjeg dana negde oko podne… »
Ambasadorka Srbije: O merama vlade u Velikoj Britaniji tek posle nacionalne žalosti

Ambasadorka Srbije: O merama vlade u Velikoj Britaniji tek posle nacionalne žalosti

RTV 09.09.2022
LONDON - U Velikoj Britaniji u ovom trenutku ne postoji druga tema osim smrti kraljice Elizabete, a odjeci u javnosti prvih mera koje je juče nova vlada predložila biće tek pošto prođe nacionalna žalost, rekla je danas za Tanjug ambasadorka Srbije u… »
Kraljica Elizabeta Druga: Kako će izgledati sahrana

Kraljica Elizabeta Druga: Kako će izgledati sahrana

Radio 021 09.09.2022
Evo šta se do sada zna o planovima za kraljičinu sahranu i kada će kovčeg će biti izložen javnosti. BBC Kraljica Elizabeta Druga je umrla, čime je okončana najduža vladavina u britanskoj istoriji. Preminula je u miru, okružena porodicom u zamku… »
Kraljica Elizabeta Druga: Kako će izgledati sahrana

Kraljica Elizabeta Druga: Kako će izgledati sahrana

Južne vesti 09.09.2022
BBC Kraljica Elizabeta Druga je umrla, čime je okončana najduža vladavina u britanskoj istoriji. Preminula je u miru, okružena porodicom u zamku Balmoral u Škotskoj. Evo plana za sve što će uslediti u narednim danima. Umrla kraljica Elizabeta… »
Lalić: Premijerka Velike Britanije Liz Tras je kao naša Ana Brnabić

Lalić: Premijerka Velike Britanije Liz Tras je kao naša Ana Brnabić

Nova 09.09.2022
Glavni urednik Nedeljnika Veljko Lalić rekao je da smrt britanske kraljice Elizabete predstavlja kraj jedne ere i naglasio da je nova premijerka Liz Tras "privremeno rešenje". Lalić je u emisiji „Probudi se“ rekao da je kraljica Elizabeta bila… »
Ambasadorka Srbije u Londonu za Euronews Srbija: Kraljica bila simbol jedinstva, velika odgovornost na Čarlsu III

Ambasadorka Srbije u Londonu za Euronews Srbija: Kraljica bila simbol jedinstva, velika odgovornost na Čarlsu III

Euronews 09.09.2022
Vest o smrti britanske kraljice Elizabete II izazvala je reakcije širom sveta. Građani u Velikoj Britaniji okupljaju se ispred Bakingemske palate kako bi joj odali počast, a ambasadorka Srbije u Velikoj Britaniji Aleksandra Joksimović istakla je za… »
Ko je bila kraljica Elizabeta: Učestvovala u Drugom svetskom ratu, preživela atentat i postala drugi najdugovečniji monarh…

Ko je bila kraljica Elizabeta: Učestvovala u Drugom svetskom ratu, preživela atentat i postala drugi najdugovečniji monarh…

Danas 09.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta II preminula je danas u 96. godini, a za života doživela je da postane drugi najdugovečniji monarh na svetu, preživela je atentat, a u Beogradu je bila čak dva puta. Kraljica, koja je imala problema sa kretanjem, u… »
Ko će naslediti kraljicu Elizabetu II na tronu?

Ko će naslediti kraljicu Elizabetu II na tronu?

Danas 09.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta druga preminula je danas u 96 godini, pa je počelo da se spekuliše o tome ko će je naslediti na tronu. Budućem vladaru ne sledi samo kruna, već i bogatstvo i imovina koja se procenjuje u milijardama, ali može da se… »
Preminula britanska kraljica Elizabeta Druga

Preminula britanska kraljica Elizabeta Druga

Danas 09.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta Druga preminula je u 97 godini života, javljaju mediji. Kraljica Engleske Elizabeta Druga postala je drugi u istoriji najdugovečniji suvereni monarh 13. juna 2022. godine. Elizabeta Druga je preuzela tron 2. juna 1953, posle… »
Zastava na Bakingemskoj palati spuštena na pola koplja, Čarls zvanično proglašen kraljem

Zastava na Bakingemskoj palati spuštena na pola koplja, Čarls zvanično proglašen kraljem

Danas 09.09.2022
Nakon objave o smrti kraljice Elizabete, zastava na Bakingemskoj palati je spuštena na pola koplja. Čarlsa je zvanično proglašen za kralja kao Čarls Treći. Izrazi žaljenja i saučešća stižu sa svih strana sveta. Kako je objavljena vest o… »
Okupljanja povodom smrti britanske kraljice Elizabete II: Zajedno sa mnogima širom sveta, duboko ćemo osetiti njen gubitak

Okupljanja povodom smrti britanske kraljice Elizabete II: Zajedno sa mnogima širom sveta, duboko ćemo osetiti njen gubitak

Danas 09.09.2022
Stotine ljudi okupilo se ispred Bakingemske palate nakon što su se pojavile vesti o kraljičinoj smrti, pišu inostrani mediji. Kako pada noć u Bakingemskoj palati, gomila se i dalje okuplja. Mladi i stari pokušavaju da se probiju do prepunih kapija… »
Sledi vreme sukobljenih emocija za kralja Čarlsa Trećeg

Sledi vreme sukobljenih emocija za kralja Čarlsa Trećeg

Danas 09.09.2022
Nakon smrti kraljice Elizabete, Čarls će postati novi kralj, zvanično je potvrđeno. Čarls Treći, kako će se nazivati, seda na presto a izveštač BBC-a iz Bakingemske palate navodi da je za njega ovo vreme suprotstavljenih emocija. „Sledi velika… »
Novi britanski kralj Čarls treći: Čovek koji je decenijama čekao da dođe na presto, mnogi smatraju da je zbog toga on…

Novi britanski kralj Čarls treći: Čovek koji je decenijama čekao da dođe na presto, mnogi smatraju da je zbog toga on…

Blic 08.09.2022
Novi britanski kralj Čarls je najduže čekao na presto u istoriji hiljadugodišnje monarhije. Zbog njegove ličnosti i umešanosti u skandale, republikanci se nadaju da će biti loš monarh, dok njegove pristalice misle da će zbog dugog čekanja biti… »
"Simbol stabilnosti i mudrosti": Filip Karađorđević oprostio se od Elizabete Druge: Pamtiću njen vedar duh i ljubaznost

"Simbol stabilnosti i mudrosti": Filip Karađorđević oprostio se od Elizabete Druge: Pamtiću njen vedar duh i ljubaznost

Blic 08.09.2022
Princ Filip Karađorđević emotivnom porukum oprostio se od britanske kraljice Elizabete Druge. - Upokojila se Kraljica koja je u svom kraljevstvu bila simbol stabilnosti i mudrosti u turbulentnim decenijama svoje vladavine kojom je obeležila 20. vek i… »
"Bila je tu CELOG mog života": Mik Džeger o smrti kraljice Elizabete Druge: Gledao sam njeno krunisanje 1953.

"Bila je tu CELOG mog života": Mik Džeger o smrti kraljice Elizabete Druge: Gledao sam njeno krunisanje 1953.

Blic 08.09.2022
Frontmen Rolingstonsa Mik Džeger izjavio je saučešće engleskoj kraljevskoj porodici povodom smrti kraljice Elizabete Druge. - Celog mog života, njeno visočanstvo kraljica Elizabeta Druga je uvek bila tu - rekao je čuveni roker na tviteru. TELEGRAMI… »
Novi kralj Čarls Treći: Smrt kraljice Elizabete „trenutak velike tuge za mene i članove moje porodice“

Novi kralj Čarls Treći: Smrt kraljice Elizabete „trenutak velike tuge za mene i članove moje porodice“

Danas 08.09.2022
Kralj Čarls Treći, novi britanski monarh, izdao je saopštenje povodom smrti njegove majke kraljice Elizabete Druge, koje su objavili iz Bakingemske palate. „Smrt moje voljene majke, njenog visočanstva kraljice, trenutak je najveće žalosti za mene… »
Telegrami saučešća stižu iz celog sveta: "Kraljica Elizabeta nam je pokazivala važnost trajnih vrednosti u modernom svetu"

Telegrami saučešća stižu iz celog sveta: "Kraljica Elizabeta nam je pokazivala važnost trajnih vrednosti u modernom svetu"

Blic 08.09.2022
Povodom smrti engleske kraljice Elizabete Druge oglasili su se i saučešće uputili mnogobrojni svetski zvaničnici i šefovi država. Britanska premijerka Liz Tras odala je poštu pokojnoj kraljici Elizabeti Drugoj, u isto vreme ponudivši podršku i… »
Odrastanje male Lilibet, druženje s Čerčilom i skandali njene porodice: Kraljica Elizabeta je rođena na vrhuncu britanskog…

Odrastanje male Lilibet, druženje s Čerčilom i skandali njene porodice: Kraljica Elizabeta je rođena na vrhuncu britanskog…

Blic 08.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta Druga umrla je danas u 97. godini. Rođena je na vrhuncu britanskog carstva, a njena smrt predstavlja, kako je rekla britanska premijerka Liz Tras, kraj jedne ere. Elizabeta Druga je bila šesta kraljica i ličnost koja je… »
Oglasio se novi kralj Čarls: "Ovo je trenutak najveće tuge za mene i sve članove moje porodice"

Oglasio se novi kralj Čarls: "Ovo je trenutak najveće tuge za mene i sve članove moje porodice"

Blic 08.09.2022
Čarls, sin kraljice Elizabete II koja je preminula u 97. godini, novi je britanski kralj. On se večeras oglasio saopštenjem. POKRENUTA OPERACIJA "JEDNOROG" Čarls će biti novi kralj, a ovo su detalji plana koji će uslediti nakon smrti kraljice… »
Izjava novog kralja Čarlsa povodom majčine smrti: Trenutak je najveće tuge za mene i sve članove moje porodice

Izjava novog kralja Čarlsa povodom majčine smrti: Trenutak je najveće tuge za mene i sve članove moje porodice

Danas 08.09.2022
Kraljevska porodica je upravo izdala saopštenje u ime Čarlsa, novog kralja, prenosi BBC. „Smrt moje voljene majke, Njenog Veličanstva Kraljice, trenutak je najveće tuge za mene i sve članove moje porodice. Duboko žalimo zbog smrti drage i voljene… »
Umrla kraljica Elizabeta Druga, saopštila Bakingemska palata

Umrla kraljica Elizabeta Druga, saopštila Bakingemska palata

Danas 08.09.2022
Kraljica Elizabeta Druga, britanski monarh čija je vladavina najduže trajala, umrla je u Balmoralu u 96. godini, posle 70 godina na tronu. Njena porodica okupila se na imanju u Škotskoj nakon što su ranije tokom dana stigle zabrinjavajuće vesti o… »
Pokrenuta operacija "Jednorog": Čarls će biti novi kralj, a ovo su detalji plana koji će uslediti nakon smrti kraljice…

Pokrenuta operacija "Jednorog": Čarls će biti novi kralj, a ovo su detalji plana koji će uslediti nakon smrti kraljice…

Blic 08.09.2022
Nakon smrti britanske kraljice Elizabete Druge, pokrenuta je operacija "Jednorog", a novi britanski kralj je Čarls, sin pokojne kraljice. Ova operacija znači da bi stotine hiljada ljudi moglo da se uputi u Balmoral da se oprosti od Elizabete Druge… »
Zastave na pola koplja ispred kapitola: Saučešće Vašingtona povodom smrti kraljice Elizabete

Zastave na pola koplja ispred kapitola: Saučešće Vašingtona povodom smrti kraljice Elizabete

Blic 08.09.2022
SAD uputile su izraze saučešća povodom smrti britanske kraljice Elizabete Druge kraljevskoj porodici i narodu Velike Britanije, rekla je portparol Bijele kuće Karin Žan-Pjer. - Naša srca i naše misli su sa članovima porodice kraljice i narodom… »
Britanija u suzama: Evo kada će kraljica Elizabeta biti sahranjenja i koja je procedura

Britanija u suzama: Evo kada će kraljica Elizabeta biti sahranjenja i koja je procedura

Blic 08.09.2022
Britanska kraljica Elizabeta Druga preminula je danas u zamku Balmoral i britanske vlasti će odmah pokrenuti poseban protokol koji je unapred pripremljen. Na Dan D biće održana nacionalni minut ćutanja. Ministarstvo odbrane će organizovati počast… »
"Bila je oslonac svojoj porodici i celoj naciji": Vučić uputio telegram saučešća povodom smrti Elizabete Druge

"Bila je oslonac svojoj porodici i celoj naciji": Vučić uputio telegram saučešća povodom smrti Elizabete Druge

Blic 08.09.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je telegram saučešća povodom smrti Njenog Veličanstva kraljice Elizabete II. - U ime građana Republike Srbije i u svoje ime, upućujem iskreno i duboko saučešće povodom smrti kraljice Elizabete… »
Kraljica Elizabeta Druga u mladosti: Kako je izgledala na početku vladavine (foto)

Kraljica Elizabeta Druga u mladosti: Kako je izgledala na početku vladavine (foto)

Večernje novosti 08.09.2022
BRITANSKA kraljica Elizabeta Druga preminula je u 96. godini u dvorcu Balmoral u Škotskoj, gde se nalazila od jula na odmoru. Foto: Tanjug AP Kraljica Elizabeta Druga rođena je 21. aprila 1926. godine. Prestolonaslednica je postala 1936. godine, kada je… »
Minut ćutanja za elizabetu u LE i lk: Arsenal i Harts odali poštu preminuloj kraljici (foto)

Minut ćutanja za elizabetu u LE i lk: Arsenal i Harts odali poštu preminuloj kraljici (foto)

Večernje novosti 08.09.2022
KRALJICA Ujedinjenog Kraljevstva Elizabeta Druga preminula je u 96. godini u dvorcu Balmoral u Škotskoj, gde je godinama provodila letnji odmor. NJena smrt podudarila se sa nastupom nekoliko engleskih i škotskih klubova u evropskim takmičenjima. FOTO… »

Vesti dana »