Povezane vesti

Škotska se oprašta od kraljice Elizabete, bdenje u katedrali u Edinburgu

Škotska se oprašta od kraljice Elizabete, bdenje u katedrali u Edinburgu

Glas Amerike 12.09.2022
EDINBURG -Kovčeg sa telom kraljice Elizabete Druge pronet je kroz škotsku prestonicu Edinburg u tihoj procesiji koju su gledale hiljade ljudi koji su došli da odaju počast preminuloj kraljici. Kovčeg od hrastovine, prekriven škotskom zastavom i… »
Princ Hari: Večno sam zahvalan za sećanja na tebe, kada si upoznala moju voljenu suprugu i zagrlila praunuke

Princ Hari: Večno sam zahvalan za sećanja na tebe, kada si upoznala moju voljenu suprugu i zagrlila praunuke

Euronews 12.09.2022
Kovčeg sa telom kraljice Elizabete II juče je stigao u Edinburg, u zamak Holirudhaus gde će se nalazio do danas popodne, nakon čega je izložen u Edinburškoj katedrali. Kovčeg je juče putovao šest sati od Balmorala, gde je kraljica preminula u 97… »
Odavanje poslednje počasti: Vozilo u kom je telo kraljice Elizabete krenulo centrom Edinburga

Odavanje poslednje počasti: Vozilo u kom je telo kraljice Elizabete krenulo centrom Edinburga

Danas 12.09.2022
Vozilo u kojem je kovčeg sa telom kraljice Elizabete II krenulo je centrom Edinburga, kako bi joj podanici odali poslednju počast, a u mimohodu je i novi kralj Čarls III, prenosi danas BBC. Svo četvoro kraljičine dece, kralj Čarls, princeza Ana… »
Kralj Čarls III i kraljica Kamila posetili britanski parlament: Poslanici donjeg i gornjeg doma izrazili saučešće!

Kralj Čarls III i kraljica Kamila posetili britanski parlament: Poslanici donjeg i gornjeg doma izrazili saučešće!

Kurir 12.09.2022
Kralj Čarls III. i njegova supruga Kamila prihvatili su izraze saučešća od predstavnika donjeg i gornjeg doma parlamenta. Čarls III. obratio se i britanskom parlamentu. Posle kovčega pokojne britanske kraljice Elizabete II. iz škotskog zamka… »
Od počivanja u Edinburgu do Vestminsterske palate: Šta će se sve dešavati do sahrane kraljice Elizabete II?

Od počivanja u Edinburgu do Vestminsterske palate: Šta će se sve dešavati do sahrane kraljice Elizabete II?

Telegraf 12.09.2022
Članovi javnosti imaće šansu da iskažu svoje poštovanje i vide kovćeg prvo u katedrali u Edinburgu, a potom u Vestminsterskoj dvorani, gde će se kraljica nalaziti puna četiri dana. Kovčeg sa telom kraljice Elizabete Druge stigao je u Edinburg… »

Vesti dana »