Povezane vesti

Ljiljana Dragutinović: Rac mi je „začaravao“ stan

Ljiljana Dragutinović: Rac mi je „začaravao“ stan

Nova 16.09.2022
Saradnja sa njim je bila kao iz bajke. Bio je beskrajno darovit, mogao je sve da igra, na sceni je bio čaroban. Privatno je bio plemenit, imao je izuzetno dobru dušu i srce, priča za Nova.rs Ljiljana Dragutinović o Radku Poliču, jednom od… »
Petar Božović o Radku Poliču: „Alo, budalo glumačka“

Petar Božović o Radku Poliču: „Alo, budalo glumačka“

Nova 16.09.2022
Otišao je još jedan od velikih glumaca ondašnje Jugoslavije koji je bio deo svih nas kojih je sve manje i manje, kaže za Nova.rs Petar Božović o svom kolegi i priijatelju Radku Poliču, koji je preminuo juče u 80. godini. O jednom od najcenjenijih… »
Odlazak Radka Poliča

Odlazak Radka Poliča

Politika 16.09.2022
Prosto je neverovatno da me više cene u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, nego u Sloveniji, u kojoj živim, govorio je poznati glumac. Radko Polič, slovenački pozorišni, filmski i televizijski glumac, preminuo je juče u 81. godini ostavivši iza sebe brojne… »
Beograd je nosio u svom srcu: Cenili su njegovu umetnost više u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, nego u Sloveniji u kojoj je živeo

Beograd je nosio u svom srcu: Cenili su njegovu umetnost više u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, nego u Sloveniji u kojoj je živeo

Večernje novosti 16.09.2022
SLOVENAČKI filmski, televizijski i pozorišni glumac Radko Polič Rac, koji se do kraja života izjašnjavao kao Jugosloven, preminuo je juče u 81. godini, a vest o njegovoj smrti odmah je obišla ceo region. Nije ni čudo, jer su i njegov život i… »
Odlazak glumačkog velikana: Po čemu ćemo pamtiti Radka Poliča?

Odlazak glumačkog velikana: Po čemu ćemo pamtiti Radka Poliča?

Danas 15.09.2022
Pozorišni i filmski glumac Radko Polič – Rac preminuo je u 80-oj godini, saopštilo je Udruženje dramskih umetnika Slovenije. Polič je rođen za vreme Drugog svetskog rata, 1942. u Črnomelju u Kraljevini Italiji. Diplomirao je na katedri drama i… »

Vesti dana »