Povezane vesti

Film “Mrak” srpski kandidat za nagradu Oskar

Film “Mrak” srpski kandidat za nagradu Oskar

N1 Info 20.09.2022
Selekciona komisija Filmskog centra Srbije (FCS) za izbor srpskog kandidata za nagradu Oskar donela je odluku da film “Mrak” Dušana Milića bude predstavnik Srbije u trci za 95. dodelu nagrada Američke akademije filmske umetnosti i nauke – Oskar… »
Izabran srpski kandidat za „Oskara“: Film o životu porodice unutar enklave na KiM

Izabran srpski kandidat za „Oskara“: Film o životu porodice unutar enklave na KiM

Danas 20.09.2022
Selekciona komisija Filmskog centra Srbije odlučila da film Dušana Milića bude kandidat Srbije u trci za 95. dodelu nagrada Američke akademije filmske umetnosti i nauke, u kategoriji za najbolji međunarodni film Selekciona komisija Filmskog centra… »
Srpski kandidat za Oskara: Film "Mrak", o stradanju Srba sa Kosova, biće u trci za prestižnu nagradu

Srpski kandidat za Oskara: Film "Mrak", o stradanju Srba sa Kosova, biće u trci za prestižnu nagradu

Večernje novosti 20.09.2022
FILM Dušana Milića "Mrak" biće kandidat Srbije u trci za 95. dodelu Oskara, nagrada Američke akademije filmske umetnosti i nauke, u kategoriji za najbolji međunarodni film - odlučila je komisija Filmskog centra Srbije. Foto: Kiril Prodanov U… »
Ovo je srpski kandidat za Oskara

Ovo je srpski kandidat za Oskara

Nova 20.09.2022
Selekciona komisija Filmskog centra Srbije odlučila je da film Dušana Milića bude kandidat Srbije u trci za 95. dodelu nagrada Američke akademije filmske umetnosti i nauke, u kategoriji za najbolji međunarodni film. Komisija je radila u sastavu… »
Dušan Milić, reditelj srpskog kandidata za Oskara: Vrlo sam počastvovan

Dušan Milić, reditelj srpskog kandidata za Oskara: Vrlo sam počastvovan

Nova 20.09.2022
Dušan Milić, reditelj filma "Mrak", koji je izabran za srpskog kandidata za Oskara, izjavio je da je "vrlo počastvovan" što je komisija Filmskog centra podržala njegov film za najznačajniju filmsku nagradu. – Vrlo sam počastvovan što je komisija… »

Vesti dana »