Povezane vesti

Prigožin priznao da je osnovao vojnu kompaniju Wagner

Prigožin priznao da je osnovao vojnu kompaniju Wagner

Al Jazeera 26.09.2022
Grupa Wagner, koju čine veterani ruskih oružanih snaga, borila se, između ostalog, u Libiji, Siriji, Centralnoafrickoj Republici i Maliju. Ruski biznismen Jevgenij Prigožin izjavio je u ponedjeljak da je on 2014. godine osnovao privatnu vojnu… »
"Putinov kuvar" priznao da stoji iza plaćenih vojnika: Osnovao sam Vagner grupu 2014. godine

"Putinov kuvar" priznao da stoji iza plaćenih vojnika: Osnovao sam Vagner grupu 2014. godine

Euronews 26.09.2022
Ruski biznismen Jevgenij Prigožin izjavio je danas da je on 2014. godine osnovao privatnu vojnu kompaniju Vagner grupu. Ovo je prvi put da je Prigožin javno potvrdio da je povezan sa grupom Vagner, što je ranije negirao, preneo je Rojters. Grupa… »
Osnivač ruske oružane formacije "Vagner" otkrio pozadinu nastanka ove elitne jedinice

Osnivač ruske oružane formacije "Vagner" otkrio pozadinu nastanka ove elitne jedinice

Pravda 26.09.2022
Jevgenij Prigožin, ruski biznismen i osnivač grupe “Vagner”, ispričao kako je došlo do toga da ta oružana formacija bude osnovana. „Hajde da ukratko pređemo na poreklo, kako je bilo. 2014. godine, kada je počeo genocid nad ruskim… »
"Putinov kuvar" konačno priznao! "Ja sam osnovao plaćeničku vojsku Vagner, sam sam sredio pancire i našao specijaliste"

"Putinov kuvar" konačno priznao! "Ja sam osnovao plaćeničku vojsku Vagner, sam sam sredio pancire i našao specijaliste"

Blic 26.09.2022
Ruski biznismen Jevgenij Prigožin izjavio je danas da je on 2014. godine osnovao privatnu vojnu kompaniju Vagner grupu. Ovo je prvi put da je Prigožin javno potvrdio da je povezan sa grupom Vagner, što je ranije negirao, preneo je Rojters. Grupa… »
Šok priznanje "putinovog kuvara": Osnovao sam Vagner grupu, ovo je bilo glavni cilj! Video

Šok priznanje "putinovog kuvara": Osnovao sam Vagner grupu, ovo je bilo glavni cilj! Video

Kurir 26.09.2022
Preduzetnik i vlasnik kompanije Konkord Jevgenij Prigožin, koji je poznat i pod nadimkom "Putinov kuvar" priznao je da je 2014. godine stvorio grupu, koja je kasnije nazvana privatna vojna kompanija (PMC) Vagner. Njegov komentar je objavljen na… »
Ruski oligarh priznao da je osnivač i vođa paravojne „Vagner“ grupe

Ruski oligarh priznao da je osnivač i vođa paravojne „Vagner“ grupe

N1 Info 26.09.2022
Biznismen Jevgenij Prigožin prvi put je javno priznao da je 2014. godine stvorio grupu, kasnije nazvanu "Vagner", napominjući da se zahvaljujući njihovoj hrabrosti sudbina samoproglašenih republika u Denjecku i Lugansku radikalno promenila, a narodi… »
"Putinov kuvar" potvrdio da je osnovao zloglasnu Vagner grupu

"Putinov kuvar" potvrdio da je osnovao zloglasnu Vagner grupu

Telegraf 26.09.2022
Prigožin priznao da je 2014. godine stvorio Vagner grupu. Biznismen Jevgenij Prigožin, koji slovi za bliskog saradnika ruskog predsednika i kojeg nazivaju "Putinov kuvar", priznao je da je 2014. godine stvorio grupu, kasnije nazvanu „Vagner”… »

Vesti dana »