Povezane vesti

Protesti u Iranu se ne smiruju, predsednik Raisi poručio da je haos neprihvatljiv

Protesti u Iranu se ne smiruju, predsednik Raisi poručio da je haos neprihvatljiv

RTS 28.09.2022
Širom Irana se već više od nedelju i po dana održavaju protesti zbog smrti Mahse Amini u pritvoru tamošnje moralne policije. U protestima je, prema izveštajima iranskih medija, poginula najmanje 41 osoba. Predsednik Ebrahim Raisi je poručio da je… »
Žene koje uhapse na protestima u Iranu tuku, pa im prete silovanjem? Potresne ispovesti pritvorenih

Žene koje uhapse na protestima u Iranu tuku, pa im prete silovanjem? Potresne ispovesti pritvorenih

Telegraf 28.09.2022
Prebacili su nas u malu policijsku stanicu, gde ne može da stane puno ljudi. Smestili su najmanje nas 60 u jednu malu sobu. Bile smo nagurane, nismo mogle da se pomerimo, niti da sednemo, tvrdi Mirjam. Bacili su me na zemlju, čizmom mi je nagazio na… »
Plodovi gneva

Plodovi gneva

Vreme 28.09.2022
Iran Mada se u svetskim medijima gotovo unisono kao razlog za demonstracije navodi ogorčenje žena njihovim položajem i pravima u Iranu, uz tek uzgredno pominjanje nezadovoljstva ljudi ekonomskom situacijom, razlozi eksplozije besa u ovoj zemlji su ipak… »
Gutereš: Iran da se uzdrži od sile i sprovede istragu

Gutereš: Iran da se uzdrži od sile i sprovede istragu

Politika 28.09.2022
NjUJORK – Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš pozvao je Iran da se uzdrži od upotrebe „nepotrebne i neproporcionalne sile” protiv demonstranata koji protestuju zbog smrti mlade žene nakon privođenja, saopštio je danas njegov… »
Iranska policija povodom protesta zbog smrti Amini: Svom snagom protiv zavera kontrarevolucionara

Iranska policija povodom protesta zbog smrti Amini: Svom snagom protiv zavera kontrarevolucionara

Novi magazin 28.09.2022
Komanda iranske policije upozorila je danas da će se policijske jedinice "punom snagom" suprotstaviti demonstrantima koji već 12 dana protestuju zbog smrti mlade žene nakon hapšenja zbog nepoštovanja strogog pravila oblačenja žena u Iranu. Iranska… »
Iranska policija povodom protesta: Svom snagom protiv zavera kontrarevolucionara

Iranska policija povodom protesta: Svom snagom protiv zavera kontrarevolucionara

N1 Info 28.09.2022
Komanda iranske policije upozorila je da će se policijske jedinice "punom snagom" suprotstaviti demonstrantima koji već 12 dana protestuju zbog smrti mlade žene nakon hapšenja zbog nepoštovanja strogog pravila oblačenja žena u Iranu. „Danas… »
Šta treba da znate o protestima u Iranu: Vlast će verovatno biti još grublja, pokretu treba vođa

Šta treba da znate o protestima u Iranu: Vlast će verovatno biti još grublja, pokretu treba vođa

Danas 28.09.2022
Protesti u Iranu su nastavljeni uprkos pokušajima vlasti da ih uguši i izveštajima državnih medija u kojima se tvrdi da su demonstranti završili sa protestima. Protesti, koji traju 11 dana, izazvani su smrću 22-godišnje Mahse Amini, koja je… »
UN pozvao Iran da ne upotrebljava silu protiv demonstranata

UN pozvao Iran da ne upotrebljava silu protiv demonstranata

Slobodna Evropa 28.09.2022
Ujedinjene nacije pozvale su u srijedu, 28. septembra, Iran da ne upotrebljava "bespotrebnu i pretjeranu silu" protiv demonstranata koji se bore za prava žena u toj zemlji. "Sve smo zabrinutiji zbog izvještaja o rastućem broju smrtnih slučajeva… »
Ujedinjene nacije pozvale Iran da ne upotrebljava „preteranu silu“ protiv demonstranata

Ujedinjene nacije pozvale Iran da ne upotrebljava „preteranu silu“ protiv demonstranata

Danas 28.09.2022
Ujedinjene nacije pozvale su danas Iran da ne upotrebljava „bespotrebnu ili preteranu silu“ protiv demonstranata koji se bore za ženska prava u toj zemlji. „Sve smo zabrinutiji zbog izveštaja o rastućem broju smrtnih slučajeva povezanih sa… »
Ujedinjene nacije pozvale Iran da ne upotrebljava 'preteranu silu' protiv demonstranata

Ujedinjene nacije pozvale Iran da ne upotrebljava 'preteranu silu' protiv demonstranata

Insajder 28.09.2022
Ujedinjene nacije pozvale su danas Iran da ne upotrebljava "bespotrebnu ili preteranu silu" protiv demonstranata koji se bore za ženska prava u toj zemlji. "Sve smo zabrinutiji zbog izveštaja o rastućem broju smrtnih slučajeva povezanih sa… »
Gutereš: Iran da se uzdrži od sile i sprovede istragu

Gutereš: Iran da se uzdrži od sile i sprovede istragu

Telegraf 28.09.2022
Gutereš smatra da iranske vlasti treba brzo da sprovedu nepristrasnu istragu o smrti Mahse Amini (22) koja je uhapšena zbog nepropisnog nošenja hidžaba, nakon čega je pala u komu i umrla 16. septembra. Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio… »
Iran, protesti i nasilje: „Gore je nego na snimcima", kaže jedna od žena koju je uhapsila iranska policija

Iran, protesti i nasilje: „Gore je nego na snimcima", kaže jedna od žena koju je uhapsila iranska policija

Južne vesti 28.09.2022
Getty Images „Oborili su me na zemlju, a policajac je stavio čizmu na moja leđa. Šutnuo me je u stomak, vezao mi ruke, podigao me za ruke i zatim me gurnuo u kombi." Ovako pedesetjednogodišnja Marijam, demonstrantkinja uhapšena prošle nedelje u… »
Nastavljaju se noćni protesti u Iranu uprkos represiji

Nastavljaju se noćni protesti u Iranu uprkos represiji

Al Jazeera 28.09.2022
Uprkos međunarodnim pozivima da prestane primjena sile nad demonstrantima, vlast i dalje grubo postupa s njima, nazivajući ih ‘pobunjenicima’, koji ‘nanose štetu sigurnosti i javnoj imovini’. Iranci su 12. noć zaredom izašli na ulice u više… »
Iran, protesti i nasilje: „Gore je nego na snimcima", kaže jedna od žena koju je uhapsila iranska policija

Iran, protesti i nasilje: „Gore je nego na snimcima", kaže jedna od žena koju je uhapsila iranska policija

Radio 021 28.09.2022
Dok se nastavljaju nasilni protesti na ulicama Iranskih gradova, nekoliko ljudi koje je policija privela ispričali su njihove priče za BBC. Getty Images „Oborili su me na zemlju, a policajac je stavio čizmu na moja leđa. Šutnuo me je u stomak… »
Iranski poslanik demonstrantkinje koje su skinule marame nazvao prostitutkama

Iranski poslanik demonstrantkinje koje su skinule marame nazvao prostitutkama

Danas 28.09.2022
Iranski poslanik danas je osudio demonstrankinje koje su skinule obavezne marame kao prostitutke, pooštravajući stav vlade tokom dramatičnih demonstracija nakon smrti 22-godišnje žene koja je privedena od strane državne moralne policije. Ova osuda… »
U Iranu se nastavljaju noćni protesti uprkos krvavoj represiji: Žene skidaju hidžabe, muškarci pale slike ajatolaha…

U Iranu se nastavljaju noćni protesti uprkos krvavoj represiji: Žene skidaju hidžabe, muškarci pale slike ajatolaha…

Danas 27.09.2022
Iranci su dvanaestu noć zaredom izašli na ulice u nekoliko gradova u znak protesta zbog smrti mlade žene koju je uhapsila moralna policija, uprkos njihovom nasilnom obračunu koji je ostavio desetine mrtvih. Uprkos međunarodnim pozivima da se prekine… »

Vesti dana »