Povezane vesti

Schmidt se nada da je otvorio put BiH prema EU

Schmidt se nada da je otvorio put BiH prema EU

Slobodna Evropa 05.10.2022
Visoki predstavnik Christian Schmidt izjavio je u srijedu, 5. oktobra, da se nada da je nametnutim odlukama u Federaciji BiH donekle otvorio put Bosni i Hercegovini do statusa kandidata za članstvo u Evropskoj uniji (EU), možda i do kraja 2022. godine… »
Video

Video

Slobodna Evropa 05.10.2022
Visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt je prije tri dana donio odluku o mjerama koje imaju za cilj poboljšati funkcionalnost entiteta Federacije Bosne i Hercegovine i osigurati blagovremenu provedbu rezultata izbora održanih 2. oktobra 2022. godine… »
Schmidt razgovarao s Vučićem o 'nedodirljivosti integriteta BiH'

Schmidt razgovarao s Vučićem o 'nedodirljivosti integriteta BiH'

Slobodna Evropa 05.10.2022
Cilj mi je da poslove i zadatke obavljam koji proizilaze iz Dejtonskog ugovora i da pokrenem stvari i da vodim računa o tome da se negdje ne oskrnavi duh samog sporazuma. Dakle, odluke koje donosim su moje odluke i vidi se da ih ja donosim iz ove… »
Šmit razgovarao sa Vučićem i predsednikom Austrije, detalji nepoznati

Šmit razgovarao sa Vučićem i predsednikom Austrije, detalji nepoznati

RTV 05.10.2022
SARAJEVO - Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit izjavio je da je danas razgovarao s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, izvestila je bijeljinska BN televizija. "Danas sam razgovarao s predsednikom Srbije i predsednikom Austrije… »
Šmit se sastao sa Vučićem, ali nije otkrio detalje razgovora

Šmit se sastao sa Vučićem, ali nije otkrio detalje razgovora

Danas 05.10.2022
Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit izjavio je da je danas razgovarao s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, izvestila je bijeljinska BN televizija. „Danas sam razgovarao s predsednikom Srbije i predsednikom Austrije. Imam… »
Schmidt o svojim odlukama: Moraju se provesti sve presude

Schmidt o svojim odlukama: Moraju se provesti sve presude

Al Jazeera 05.10.2022
Visoki predstavnik u BiH, Christian Schmidt, dao je rok do petka predsjedniku i potpredsjednicima Federacije BiH da naprave novi prijedlog za izbor sudija Ustavnog suda, a Dom naroda potom da se sastane i potvrdi ga. Dodao je da se nada da je nametanjem… »

Vesti dana »