Povezane vesti
Biologija na udaru crkve i desničara: Šta zapravo piše u "spornim" udžbenicima?
Radio 021 06.10.2022
Šta je problematično u sedam, od osam odobrenih udžbenika biologije za osmi razred u lekciji o biološkom smislu adolescencije? Ko je bio u radnoj grupi koja je utvrdila nedostatke u ovim udžbenicima? Kako je moguće da su ovi udžbenici odobreni, da… »
"Čišćenje" udžbenika iz biologije: "Odluka prosvetnih vlasti je poraz nauke, podlegli su pritisku desničarskih stranaka"
Euronews 06.10.2022
Odluku da se menjaju udžbenici biologije za osmi razred zbog lekcija o rodnom i polnom identitetu biolozi smatraju porazom nauke. Oni upozoravaju da je takva odluka iznuđena i da je došla kao posledica ogromnog pritiska konzervativnih snaga, sve… »
Ministarstvo prosvete o izmenama udžbenika biologije: Odluka u interesu dece
Danas 05.10.2022
Šta je konkretno sporno u sedam, od osam odobrenih udžbenika biologije za osmi razred i koje nedostatke izdavači treba da otklone i dalje je nepoznanica, jer niti su izdavačkim kućama stigli dopisi šta treba da izmene, niti je izveštaj radne grupe… »
Vesti dana »

Puštena sva tri studenta privedena u Nišu, Vučić zapretio otkazima u policiji i tužilaštvu (UŽIVO)
Novi magazin pre 2 satajoš 62 povezane

Blagojević zadovoljan atmosferom, poželeo i gostovanje u Moskvi
Sport klub pre 27 minutajoš 28 povezanih

Pušteni na slobodu studenti niškog Univerziteta uhapšeni sinoć posle protesta
Beta pre 7 satijoš 18 povezanih

MUP o incidentima u Nišu: Policija postupala dosad prema 11 osoba
Novi magazin pre 2 satajoš 22 povezane

Ukrinform: Zelenski posetio istočnu Donjecku oblast Ukrajine
Vesti online pre 8 satijoš 18 povezanih