Повезане вести
Британски Врховни суд разматра могућност референдума о независности Шкотске
Нови магазин 11.10.2022
Највиши британски суд данас је почео саслушања о томе да ли Парламент Шкотске може одлучити о одржавању другог референдума о независности тог дела Велике Британије који има статус "конститутивне земље". Шкотска премијерка… »
Британски Врховни суд разматра могућност референдума о независности Шкотске
Радио сто плус 11.10.2022
Шкотска премијерка Никола Старџон рекла је раније да хоће да одржи нови референдум о независнсоти у октобру 2023, упркос противљењу конзервативне британске владе у Лондону. Старџон тражи од британског Врховног суда да донесе… »
Британски Врховни суд разматра могућност референдума о независности Шкотске
Н1 Инфо 11.10.2022
Највиши британски суд почео је саслушања о томе да ли Парламент Шкотске може одлучити о одржавању другог референдума о независности тог дела Велике Британије који има статус "конститутивне земље". Шкотска премијерка Никола… »
Шкотска: Референдум о независности могућ идуће године
Ал Јазеера 11.10.2022
Централна британска влада је стално одбијала идеју о новом референдуму о независности Шкотске, понављајући да су Шкоти свој избор направили на референдуму 2014. Шкотска ће одржати други референдум о независности 19. октобра… »
Вести дана »
Председник Бенина: Спречен покушај државног удара, сви учесници биће кажњени
РТВ пре 1 сатјош 31 повезана
Ђукановић: Високи савет судства да реагује на све судије које су дале подршку студентима
Нови магазин пре 37 минутајош 23 повезане
На граници лудила: Чешки председник поручио да се ближи тренутак "обарања руских авиона"
Правда пре 4 сатијош 51 повезана






