Povezane vesti

Imenovan novi britanski ministar finansija

Imenovan novi britanski ministar finansija

Politika 14.10.2022
LONDON – Bivši šef diplomatije Džeremi Hant imenovan je za novog ministra finansija Velike Britanije, saopšteno je iz kabineta premijerke Liz Tras, nakon što je Kvasi Kvarteng podneo ostavku na tu funkciju, izveštava Rojters. Kvarteng je objavio… »
Liz Tras otpustila ministra finansija, odustala od smanjenja poreza korporacijama

Liz Tras otpustila ministra finansija, odustala od smanjenja poreza korporacijama

Glas Amerike 14.10.2022
LONDON — Britanska premijerka Liz Tras otpustila je ministra finansija i promenila kurs kada je reč o planiranom velikom smanjenju poreza za korporacije, dok nastoji da ostane na vlasti posle nekoliko nedelja potresa na finansijskim tržištima. Na… »
Liz Tras kupuje vreme, bliži li joj se kraj u Dauning stritu

Liz Tras kupuje vreme, bliži li joj se kraj u Dauning stritu

RTS 14.10.2022
Liz Tras, 37. dana na premijerskoj funkciji, otpustila je ministra finansija i ukinula delove ekonomskog paketa u, kako mediji navode, očajničkom pokušaju da ostane na vlasti. Da li je premijerka digla ruke od radikalnih mera i da li će joj to pomoći… »
Liz Tras smenila ministra finansija, odustaje od obećanog smanjenja poreza

Liz Tras smenila ministra finansija, odustaje od obećanog smanjenja poreza

N1 Info 14.10.2022
Britanska premijerka Liz Tras smenila je ministra finansija i najavila odustajanje od obećanog velikog smanjenja poreza, u pokušaju da ostane na čelu vlade posle višenedeljnih previranja na finansijskim tržištima. Na konferenciji za novinare… »
Liz Tras smenila ministra finansija i najavila zaokret od obećanog smanjenja poreza

Liz Tras smenila ministra finansija i najavila zaokret od obećanog smanjenja poreza

Danas 14.10.2022
Britanska premijerka Liz Tras (Liz Truss) smenila je danas ministra finansija i najavila zaokret od obećanog velikog smanjenja poreza, u pokušaju da ostane na čelu vlade posle višenedeljnih previranja na finansijskim tržištima. Na konferenciji za… »
Liz Tras – borba za vazduh i polukružno skretanje u punoj brzini

Liz Tras – borba za vazduh i polukružno skretanje u punoj brzini

RTS 14.10.2022
Britanska premijerka Liz Tras "otpustila" je ministra finansija Kvasija Kvartenga i ukinula delove ekonomskog paketa u, kako mediji navode, "očajničkom pokušaju" da ostane na vlasti i "preživi" politička previranja u zemlji. Na kratkoj konferenciji… »
Funta pala nakon smene ministra finansija Velike Britanije

Funta pala nakon smene ministra finansija Velike Britanije

Kamatica 14.10.2022
Funta i FTSE naglo su pali nakon što je Kvasi Kvarteng, ministar finansija, smenjen sa funkcije zbog tržišnih previranja izazvanih njegovim smanjenjem budžetaprenosi britanski Express. Kako je izvestila novinska agencija AFP sterling je potonuo 1,1… »
Ostavka ministra finansija Velike Britanije: Tražili ste i odlazim

Ostavka ministra finansija Velike Britanije: Tražili ste i odlazim

RTS 14.10.2022
Britanska premijerka Liz Tras otpustila je u petak ministra finansija Kvasija Kvartenga, malo pre nego što se očekuje da će ukinuti delove njihovog ekonomskog paketa u pokušaju da preživi politička previranja koja zahvataju zemlju. Kvarteng je rekao… »
Džeremi Hant imenovan za novog britanskog ministra finansija

Džeremi Hant imenovan za novog britanskog ministra finansija

Euronews 14.10.2022
Bivši šef diplomatije Džeremi Hant imenovan je za novog ministra finansija Velike Britanije, saopšteno je iz kabineta premijerke Liz Tras, nakon što je Kvasi Kvarteng podneo ostavku na tu funkciju, izveštava Rojters. Kvarteng je objavio na Tviteru… »
Britanski ministar finansija podneo ostavku: "Tražili ste da odstupim sa funkcije, prihvatio sam"

Britanski ministar finansija podneo ostavku: "Tražili ste da odstupim sa funkcije, prihvatio sam"

Euronews 14.10.2022
Britanski ministar finansija Kvasi Kvarteng saopštio je danas da je podneo ostavku nakon što je to od njega zatražila premijerka Liz Tras. "Tražili ste od mene da odstupim s funkcije kao vaš ministar finansija. Prihvatio sam", naveo je Kvarteng u… »
Britanski ministar finansija dao ostavku na zahtev Liz Tras: "Tražili ste od mene da ODSTUPIM, prihvatio sam"

Britanski ministar finansija dao ostavku na zahtev Liz Tras: "Tražili ste od mene da ODSTUPIM, prihvatio sam"

Blic 14.10.2022
Britanski ministar finansija Kvasi Kvarteng saopštio je danas da je podneo ostavku nakon što je to od njega zatražila premijerka Liz Tras. "Tražili ste od mene da ODSTUPIM kao vaš ministar finansija. Prihvatio sam", naveo je Kvarteng u pismu ostavke… »

Vesti dana »