Povezane vesti

Ministarka Mihajlović: Vučić u Vladi više neće imati taj drugačiji ton

Ministarka Mihajlović: Vučić u Vladi više neće imati taj drugačiji ton

Slobodna Evropa 24.10.2022
Odlazeća ministarka rudarstva i energetike u Vladi Srbije Zorana Mihajlović izjavila je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije da ostaje u politici i da želi da radi za svoj narod i državu. Zorana Mihajlović, funkcionerka vladajuće Srpske… »
Zorana Mihajlović održala završnu konferenciju za medije: Otkrila da li ostaje u politici

Zorana Mihajlović održala završnu konferenciju za medije: Otkrila da li ostaje u politici

Telegraf 24.10.2022
Zorana Mihajlović sazvala je konferenciju za medije, dan posle predloga o imenima novih ministara u Vladi. Zorana Mihajlović, dosadašnja ministarka energetike i rudarstva potvrdila je da neće biti u novoj vladi, ali da će ostati u politici, rekla je… »
Panović: Zorana Mihajlović očigledno ima opozicioni potencijal

Panović: Zorana Mihajlović očigledno ima opozicioni potencijal

N1 Info 24.10.2022
Programski direktor Demostata Zoran Panović kaže da Zorana Mihajlović, koja posle deset godina, nema više ministarsko mesto u novoj Vladi Srbije, očigledno ima opozicioni potencijal. Ako Mihajlovićeva krene u opozicioni rad, Panović kaže da je… »
Mihajlović: Nisam pristajala da budem pion, sa ili bez SNS – ima vremena

Mihajlović: Nisam pristajala da budem pion, sa ili bez SNS – ima vremena

N1 Info 24.10.2022
"Nisam pristajala da budem pion, to je možda razlog zašto smo danas ovde", rekla je Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji za novinare kao ministarka rudarstva i energetike. Ona je ocenila i da neće više biti drugačijeg „tona iz vlade“… »
Mihajlović: Ostajem u politici, Srbiji je mesto u Evropi - na Zapadu, ne Istoku

Mihajlović: Ostajem u politici, Srbiji je mesto u Evropi - na Zapadu, ne Istoku

RTV 24.10.2022
BEOGRAD - Potpredsecnica vlade i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović danas je na konferenciji za medije, nakon što je objavljeno da neće biti ministar u novoj vladi, zahvalila predsedniku Aleksandru Vučiću što je 2010. pozvao u SNS… »
SNS u Nišu ima podršku građana od samo 18 odsto: Opozicioni poslanik tvrdi da je imao uvid u istraživanje, funkcioneri SNS…

SNS u Nišu ima podršku građana od samo 18 odsto: Opozicioni poslanik tvrdi da je imao uvid u istraživanje, funkcioneri SNS…

Danas 24.10.2022
Narodni poslanik Đorđe Stanković, koji je i potpredsednik Narodne stranke i predsednik niškog odbora, kazao je da je interno straživanje Srpske napredne stranke, u koje je imao uvid, pokazalo da ona u Nišu ima podršku samo 18 odsto građana… »
Mihajlović: Nisam htela da budem pion, Vučić će imati manje glavobolja bez mene

Mihajlović: Nisam htela da budem pion, Vučić će imati manje glavobolja bez mene

SEEbiz 24.10.2022
BEOGRAD - Odlazeća potpredsednica Vlade Srbije i ministarka energetike i rudarstva Zorana Mihajlović obratila se danas javnosti poslednji put u svojstvu člana Vlade Srbije i tom prilikom govorila je o svojoj političkoj budućnosti, ali i stvarima koje… »
Mihajlović će nedostajati na stranačkim sednicama na kojima je glasno ćutala, poručuju iz SNS

Mihajlović će nedostajati na stranačkim sednicama na kojima je glasno ćutala, poručuju iz SNS

Slobodna Evropa 24.10.2022
Šefica Informativne službe vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Vladanka Malović navela je za Radio Slobodna Evropa da su svi u stranci "duboko potreseni" jer Zorana Mihajlović razmatra da li će ostati u SNS-u ili neće s obzirom na činjenicu da… »
Odlazak ministarke Mihajlović iz vlade, ali ne iz politike

Odlazak ministarke Mihajlović iz vlade, ali ne iz politike

Bloomberg Adria 24.10.2022
Potpredsednica Vlade Srbije i visoka funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) Zorana Mihajlović, koja neće biti u sastavu novog saziva ministara, rekla je da će ostati u politici. "Neću biti ministarka. Ja nisam htela da budem pijun i to je jedan od… »
Nisam pristala da budem pion: Zorana Mihajlović o razlozima zašto nije u novoj vladi Srbije

Nisam pristala da budem pion: Zorana Mihajlović o razlozima zašto nije u novoj vladi Srbije

Danas 24.10.2022
Nisam pristala da budem pion, to je razlog zašto smo danas ovde. Uvek sam popu govorila da je pop, a bobu da je bob, izjavila je Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji za novinare, povodom njenog izlaska iz Vlade. Srbije. Mihajlović je… »
Zorana Mihajlović: Biće mi lakše da ne gledam neke ljude koji koriste stranku kao džuboks za bahaćenje

Zorana Mihajlović: Biće mi lakše da ne gledam neke ljude koji koriste stranku kao džuboks za bahaćenje

Danas 24.10.2022
“Mislim da će meni biti lakše da ne gledam, na primer, neke ljudi koji iskorišćavaju svoju stranku kao džuboks za bahaćenje, kao što će i njima biti lakše da mene ne gledaju”, rekla je Zorana Mihajlović, sada već bivša ministarka za… »
Politika i nova Vlada Srbije: Objavljena imena kandidata za ministre

Politika i nova Vlada Srbije: Objavljena imena kandidata za ministre

BBC News 24.10.2022
Predsednik Srbije i SNS-a Aleksandar Vučić saopštio je imena novih članova Vlade, koja će imati 25 resora, četiri više u odnosu na prethodnu, posle sednice Predsedništva i Glavnog odbora stranke. *Vest će biti ažurirana novim informacijama Pola… »
„Korišćenje litijuma je najvažniji projekat u Srbiji za narednih 100 godina“: Odlazeća ministarka o rudarenju u…

„Korišćenje litijuma je najvažniji projekat u Srbiji za narednih 100 godina“: Odlazeća ministarka o rudarenju u…

Danas 24.10.2022
“Sada mi je i lakše da to kažem, što se tiče Rio Tinta, mirne duše mogu da kažem, ali ja zaista mislim da je litijum jedna od najkritičnijih, najvažnijih sirovina za budućnost zelene tranzicije, energetike i razvoja. Videćete sve zemlje koje… »
Ovo je novi sastav Vlade Republike Srbije! Poznati svi ministri, premijerka Brnabić predložila još dva imena

Ovo je novi sastav Vlade Republike Srbije! Poznati svi ministri, premijerka Brnabić predložila još dva imena

Mondo 24.10.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić je u nedelju otkrio ko čini novi sastav Vlade Republike Srbije. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić je u nedelju otkrio ko čini novi sastav Vlade Republike Srbije. Srpska napredna stranka je u… »
Zorana Mihajlović otkrila da li ostaje u politici: Nisam htela da budem pion, Vučić će imati manje glavobolja bez mene

Zorana Mihajlović otkrila da li ostaje u politici: Nisam htela da budem pion, Vučić će imati manje glavobolja bez mene

Nova 24.10.2022
Odlazeća potpredsednica Vlade Srbije i ministarka energetike i rudarstva Zorana Mihajlović obratila se danas javnosti poslednji put u svojstvu člana Vlade Srbije i tom prilikom govorila je o svojoj političkoj budućnosti, ali i stvarima koje su… »
"Vučić će SAD imati glavobolju manje": Oglasila se Zorana Mihajlović i otkrila da li ostaje u politici: "Bez mene više…

"Vučić će SAD imati glavobolju manje": Oglasila se Zorana Mihajlović i otkrila da li ostaje u politici: "Bez mene više…

Blic 24.10.2022
- Novoj ministarki želim sve najbolje. Neće joj biti lako. Ni meni nije bilo lako. Ja nisam pristala da budem pijun. To je možda razlog što sam ovde. Želim da ostanem u politici, smatram da je Srbiji mesto u Evropi i EU i uvek ću se boriti da Srbija… »
Mihajlović: Bila bih manjina u novoj vladi kao neko ko se zalaže za Srbiju na Zapadu

Mihajlović: Bila bih manjina u novoj vladi kao neko ko se zalaže za Srbiju na Zapadu

Glas Amerike 24.10.2022
BEOGRAD - Zorana Mihajlović, odlazeća ministarka energetike koja neće biti članica nove Vlade Srbije, održala je konferenciju za novinare dan pošto su objavljena imena članova novog kabineta. Ona je izjavila da je razgovarala u četiri oka sa… »
Mihajlović: Ne snosim odgovornost za EPS

Mihajlović: Ne snosim odgovornost za EPS

Danas 24.10.2022
Ne snosim odgovornost za stanje u Elektroprivredi Srbije, rekla je danas Zorana Mihajlović, odlazeća ministarka energetike. „Ne osećam se nimalo odgovornom za Elektroprivredu Srbije. Mora da se razgovara o onome što se dešavalo prethodne dve… »
Zorana Mihajlović se obratila javnosti posle odluke da ne bude u vladi: Nemam za čim da žalim, novoj ministarki želim sve…

Zorana Mihajlović se obratila javnosti posle odluke da ne bude u vladi: Nemam za čim da žalim, novoj ministarki želim sve…

Kurir 24.10.2022
Dojučerašnja ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović izjavila je danas da nema za čim da žali nakon odluke da ne bude deo nove Vlade Srbije i novoj ministarki poželela sve najbolje. Ona je održala konferenciju za medije na kojoj je… »
Svi ratovi koje je Zorana Mihajlović vodila s Anom Brnabić i političarima iz SNS

Svi ratovi koje je Zorana Mihajlović vodila s Anom Brnabić i političarima iz SNS

Nova 24.10.2022
Iako se o tome spekulisalo mesecima unazad, ipak je jedno od najvećih iznenađenja uoči formiranja nove Vlade Srbije to što u njoj više nije Zorana Mihajlović. Za svojih nekoliko mandata zabeležila je ministarka dosta minusa i propusta i u oblasti… »
Zorana Mihajlović: Nisam sigurna da je nova vlada proevropska

Zorana Mihajlović: Nisam sigurna da je nova vlada proevropska

Vreme 24.10.2022
Politika Dosadašnja potpredsednica vlade i ministarka energetike nije deo nove vlade Ane Brnabić. Na konferenciji za medije rekla je da će ostati u politici, ali ne nužno kao članca SNS-a, i da je Srbiji mesto u Evropskoj uniji. Zorana Mihajlović se… »
Zorana Mihajlović: “Nisam pristajala da budem pijun…”

Zorana Mihajlović: “Nisam pristajala da budem pijun…”

Nedeljnik 24.10.2022
(BETAPHOTO/MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE/ZORAN PETROVIC) “Nisam pristajala da budem pion, to je možda razlog zašto smo danas ovde”, rekla je Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji za novinare kao ministarka rudarstva i energetike. Ona… »
Zorana Mihajlović: Nisam sigurna da će nova vlada biti proevropska

Zorana Mihajlović: Nisam sigurna da će nova vlada biti proevropska

Sputnik 24.10.2022
Odlazeća ministarka energetike i rudarstva Zorana Mihajlović, koja neće biti deo nove Vlade Srbije, izjavila je nije sigurna da je nova vlada proevropska, ali da je sigurna da je prosrpska. "Smatram da je Srbiji mesto u zapadnoj Evropi, a ne na… »
VIDEO: Zorana Mihajlović se obraća javnosti nakon odluke da ne bude u Vladi

VIDEO: Zorana Mihajlović se obraća javnosti nakon odluke da ne bude u Vladi

Radio 021 24.10.2022
Odlazeća potpredsednica Vlade Srbije i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović obraća se medijima nakon odluke da ne bude više deo izvršne vlasti. Nakon jučerašnje sednice Predsedništva SNS odlučeno je da Mihajlović više ne bude deo… »
Mihajlović posle izlaska iz Vlade: Mislim da Vučiću neće biti lako, ali će imati jednu glavobolju manje

Mihajlović posle izlaska iz Vlade: Mislim da Vučiću neće biti lako, ali će imati jednu glavobolju manje

Euronews 24.10.2022
Ministarka rudarstva i energetike u dosadašnjoj Vladi Srbije Zorana Mihajlović, koja neće biti deo naredne vlade, rekla je na konferenciji za novinare da je razgovarala sa predsednikom Aleksandrom Vučićem u četiri oka i da misli da mu neće biti… »
Mihajlović: Nisam pristajala da budem pion, ne snosim odgovornost za EPS

Mihajlović: Nisam pristajala da budem pion, ne snosim odgovornost za EPS

Radio 021 24.10.2022
Nisam pristala da budem pion, to je možda razlog zašto smo danas ovde, rekla je danas Zorana Mihajlović u obraćanju povodom toga što više neće biti u Vladi Srbije. "Uvek sam popu govorila da je pop, a bobu da je bob", izjavila je Mihajlović na… »
Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji: Nisam pristajala da budem pion

Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji: Nisam pristajala da budem pion

Insajder 24.10.2022
Dosadašnja ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović izjavila je na oproštajnoj konferenciji da "nije pristajala da bude pion" te da je "možda zbog toga danas ovde", odnosno da zbog toga nije dobila ministarsko mesto u novoj vladi. "Nisam… »
Brnabić se oglasila o sukobu na Predsedništvu SNS i odlasku Zorane Mihajlović iz Vlade

Brnabić se oglasila o sukobu na Predsedništvu SNS i odlasku Zorane Mihajlović iz Vlade

Nova 24.10.2022
Premijerka Srbije Ana Brnabić prokomentarisala je događaje na Predsedništvu SNS kad je odlazeća ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović odbila da vodi Ministarstvo informisanja i telekomunikacija. Ona je rekla da je "nekulturno" to… »
Mediji: Vulin se seli u fotelju direktora BIA

Mediji: Vulin se seli u fotelju direktora BIA

Novi magazin 24.10.2022
Doskorašnji ministar unutrašnjih poslova i lider Pokreta socijalista Aleksandar Vulin više neće sedeti u Nemanjinoj 11, već će se preseliti u fotelju direktora Bezbednosno informativne agencije (BIA). Pozivajući se na svoja saznanja, to navode… »
Šta će danas saopštiti Zorana Mihajlović: Samo su dve opcije za bivšu ministarku, koju će izabrati?

Šta će danas saopštiti Zorana Mihajlović: Samo su dve opcije za bivšu ministarku, koju će izabrati?

Danas 24.10.2022
Odlazeća ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović najavila je za danas u 11 časova obraćanje javnosti. Podsetimo, Zorana Mihajlović je tek juče ujutro, neposredno pre obraćanja predsednika Srbije i SNS-a Aleksandra Vučića, saznala da… »
Ko je nova ministarka rudarstva i energetike: Dubravka Đedović Negre

Ko je nova ministarka rudarstva i energetike: Dubravka Đedović Negre

Blic 24.10.2022
Dubravka Đedović Negre trebalo bi da bude nova ministarka rudarstva i energetike, umesto Zorane Mihajlović. Đedović Negre ima više od 16 godina iskustva iz međunarodnog bankarskog sektora. Trenutno je članica Izvršnog odbora NLB Komercijalne… »

Vesti dana »