Povezane vesti

Nemački kancelar: EU razmatra nove sankcije Iranu

Nemački kancelar: EU razmatra nove sankcije Iranu

Danas 31.10.2022
Evropska unija (EU) razmatra nove sankcije Iranu zbog gušenja tamošnjeg protestnog pokreta, izjavio je danas nemački kancelar Olaf Šolc (Scholz). „Potreslo me je što su izgubili život ljudi koji mirno demonstriraju u Iranu. Osudjujemo nesrazmerno… »
EU razmatra nove sankcije Iranu zbog gušenja protesta

EU razmatra nove sankcije Iranu zbog gušenja protesta

N1 Info 31.10.2022
Evropska unija (EU) razmatra nove sankcije Iranu zbog gušenja tamošnjeg protestnog pokreta, izjavio je nemački kancelar Olaf Šolc. „Potreslo me je što su izgubili život ljudi koji mirno demonstriraju u Iranu. Osuđujemo nesrazmerno nasilje snaga… »
Baerbock: Iranska Revolucionarna garda možda bude proglašena terorističkom

Baerbock: Iranska Revolucionarna garda možda bude proglašena terorističkom

Al Jazeera 31.10.2022
Zapad kritikuje službeni Teheran zbog gušenja protesta potaknuti šmrću 22-godišnje Mahse Amini u pritvoru moralne policije. Njemačka i Evropska unija razmatraju da li da proglase iransku Revolucionarnu gardu terorističkom organizacijom, izjavila je… »
Berbok: Nemačka i EU razmišljaju da proglase iransku Revolucionarnu gardu terorističkom organizacijom

Berbok: Nemačka i EU razmišljaju da proglase iransku Revolucionarnu gardu terorističkom organizacijom

Blic 31.10.2022
Nemačka i Evropska unija razmatraju da li da proglase iransku Revolucionarnu gardu terorističkom organizacijom, izjavila je danas nemačka ministarka inostranih poslova Analena Berbok. - Jasno sam stavila do znanja prošle sedmice da ćemo pokrenuti… »

Vesti dana »