Povezane vesti

Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo za sajber nasilje! Oglasilo se i Udruženje sudija i tužilaca Srbije

Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo za sajber nasilje! Oglasilo se i Udruženje sudija i tužilaca Srbije

Kurir 01.11.2022
Nakon što je Mladen Dulić (22) iz Laktaša u Republici Srpskoj izvršio samoubistvo posle sajber nasilja koje je, kako se sumnja, preživeo zbog objavljenog snimka njegovog razgovora za posao, oglasilo se i Udruženje sudija i tužilaca Srbije koje se… »
"Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo sajber nasilje": Udruženje sudija i tužilaca Srbije

"Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo sajber nasilje": Udruženje sudija i tužilaca Srbije

Telegraf 01.11.2022
Samoubistvo Mladena Dulića, koji je bio ismevan na društvenim mrežama, potreslo je region, a ova tragedija otvorila je pitanje o digitalnom nasilju, koje još uvek nije prepoznato kao krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti. Nakon što je… »
Dramatična ispovest mladića iz Zaječara: Rekao sam da mi se sviđaju dva vršnjaka, počeo je moj pakao! Bio sam sklon…

Dramatična ispovest mladića iz Zaječara: Rekao sam da mi se sviđaju dva vršnjaka, počeo je moj pakao! Bio sam sklon…

Kurir 01.11.2022
Samoubistvo Mladena Dulića iz Laktaša u Republici Srpskoj potreslo je ceo region, a njegova tragična sudbina kao i srpske influenserke Kristine Kike Đukić otvorila je pitanje o digitalnom nasilju, koje još nije prepoznato kao krivično delo, ali i… »
Samoubistvo mladića u Laktašima potreslo region: Sajber nasilnici prolaze nekažnjeno, a žrtava je sve više

Samoubistvo mladića u Laktašima potreslo region: Sajber nasilnici prolaze nekažnjeno, a žrtava je sve više

Euronews 01.11.2022
U nedelju je u Laktašima kod Banjaluke sahranjen dvadesetdvogodišnji mladić koji je pre četiri dana izvršio samoubistvo, zbog kako se sumnja, nasilja na internetu. Nakon ove tragedije koja je potresla region, u RS ali i Srbiji pokrenuta je i… »
Mladenov zakon doneti što pre! Da nam se ne ponove sudbine Mladena i Kike: Zlostavljanje na internetu da postane krivično…

Mladenov zakon doneti što pre! Da nam se ne ponove sudbine Mladena i Kike: Zlostavljanje na internetu da postane krivično…

Kurir 01.11.2022
Samoubistvo Mladena Dulića (22) iz Laktaša jer je ismejan na društvenim mrežama potresla je region, a ova tragedija otvorila je pitanje o digitalnom nasilju, koje još uvek nije prepoznato kao krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti… »

Vesti dana »