Povezane vesti

Preminuo reditelj Puriša Đorđević

Preminuo reditelj Puriša Đorđević

Dnevnik 23.11.2022
Jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih filmskih autora, Puriša Đorđević, preminuo je u sredu u Beogradu, u 98. godini. Đorđevićev opus se ubraja ubraja u najznačajnije i najpoetičnije na ovom, ali i na evropskom podneblju. - Napustio… »
Obeležio domaću kinematografiju i verovao da je iluzija jača od svake ideologije

Obeležio domaću kinematografiju i verovao da je iluzija jača od svake ideologije

Politika 23.11.2022
Legendarni Purke, reditelj čiji se opus ubraja u najznačajnije i najpoetičnije na ovom, ali i na evropskom podneblju, koji je svojim duhom i šarmom i danas jedan od naših najmlađih stvaralaca i sugrađana, rođen je 6. maja 1924. u Čačku. Prvi… »
Preminuo Puriša Đorđević

Preminuo Puriša Đorđević

Telegraf 23.11.2022
Ovu informaciju je potvrdio njegov blizak prijatelj Ljubiša Ristić. Mladomir Puriša Đorđević, jedan od najpoznatijih jugoslovenskih i srpskih filmskih reditelja, preminuo je u Beogradu. Ovu informaciju je potvrdio za Kurir njegov blizak prijatelj… »
Preminuo Puriša Đorđević

Preminuo Puriša Đorđević

Politika 23.11.2022
Jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih filmskih autora, Puriša Đorđević, preminuo je danas u Beogradu, preneo je Tanjug. Njegov opus se ubraja ubraja u najznačajnije i najpoetičnije na ovom, ali i na evropskom podneblju. Mladomir Puriša… »
Poslednji film Puriša Đorđević snimao pre 3 meseca: Legendarni reditelj je imao mladalačku energiju otkriva bukvić! Slike…

Poslednji film Puriša Đorđević snimao pre 3 meseca: Legendarni reditelj je imao mladalačku energiju otkriva bukvić! Slike…

Kurir 23.11.2022
Jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih filmskih autora, Puriša Đorđević, preminuo je danas u Beogradu. Vest o smrti potvrdio je za Kurir njegov blizak prijatelj Ljubiša Ristić. Legendarni Purke, reditelj čiji se opus ubraja u… »
Preminuo čuveni reditelj mladomir Puriša Đorđević: Bio je prvi prvi muž Milene Dravić i nikada je nije preboleo

Preminuo čuveni reditelj mladomir Puriša Đorđević: Bio je prvi prvi muž Milene Dravić i nikada je nije preboleo

Mondo 23.11.2022
Mladomir Puriša Đorđević preminuo je danas u Beogradu. Mladomir Puriša Đorđević preminuo je danas u Beogradu. Jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih filmskih autora, Puriša Đorđević, preminuo je danas, 23. novembra, u Beogradu. Vest… »
Ničega se nije plašio i nikada mu nije bilo dosadno: Ko je bio Puriša Đorđević

Ničega se nije plašio i nikada mu nije bilo dosadno: Ko je bio Puriša Đorđević

Nova 23.11.2022
Neprijatno mi je što imam ovoliko godina. Iz prostog razloga jer su mnogi koje sam jako voleo već otišli. Jednostavno, siguran sam, da ću se uskoro sresti sa njima. Stop. Nema više, rekao je u jednom intervjuu legendarni Puriša Đorđevića koji je… »
Preminuo Puriša Đorđević: Odlazak filmskog velikana

Preminuo Puriša Đorđević: Odlazak filmskog velikana

Večernje novosti 23.11.2022
JEDAN od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih filmskih autora Puriša Đorđević preminuo je danas u Beogradu, potvrđeno je "Novostima". Foto Tanjug Legendarni Purke, reditelj čiji se opus ubraja u najznačajnije i najpoetičnije na ovom, ali i na… »
Imam 97 godina, nema nekog posebnog razloga da više živim! Poslednji intervju legendarnog Puniše Đorđevića: Meni je to…

Imam 97 godina, nema nekog posebnog razloga da više živim! Poslednji intervju legendarnog Puniše Đorđevića: Meni je to…

Kurir 23.11.2022
Veliki Mladomir Puriša Đorđević, večiti mladić srpskog filma, preminuo je danas, a vest o smrti potvrdio je za Kurir njegov blizak prijatelj Ljubiša Ristić. Mladomir je za života snimio u 20 biografskih, pet TV i preko 50 kratkih filmova imao 20… »

Vesti dana »