Povezane vesti

Dugo mu je bilo loše, a kad se javila supruga znao sam da nešto nije u redu: Ljuba Simović o odlasku druga

Dugo mu je bilo loše, a kad se javila supruga znao sam da nešto nije u redu: Ljuba Simović o odlasku druga

Nova 23.11.2022
Ležao je neko vreme Mića Danojlić u bolnici u Poatjeu, ali čuli smo se redovno. Dugo mu je bilo jako loše. Pre dve - tri večeri zvao sam ga i javila se supruga Sanja. Znao sam da nešto nije u redu, kaže za Nova.rs Ljubomir Simović. – I evo… »
Ovo je neprihvatljivo težak udarac za Akademiju: Predsednik SANU Vladimir Kostić o Danojliću

Ovo je neprihvatljivo težak udarac za Akademiju: Predsednik SANU Vladimir Kostić o Danojliću

Nova 23.11.2022
Srpska akademija nauka i umetnosti je u bukvalnom smislu osiromašena, kaže za Nova.rs predsednik SANU Vladimir Kostić nakon odlaska književnika Milovana Danojlića. – Nažalost, još jedan, već treći akademik za samo mesec dana otišao je iz… »
Pisao je mnogo i činilo se lako: Gojko Božović o neprolaznom delu Milovana Danojlića

Pisao je mnogo i činilo se lako: Gojko Božović o neprolaznom delu Milovana Danojlića

Nova 23.11.2022
Smrt pesnika koji je dugo bio na sceni i koji je iza sebe ostavio značajne knjige trenutak je u kome na umu moramo da imamo ono što je napisao i šta nam govore njegove pesme i lirske hronike u širokom rasponu od "uspavanih tramvaja", preko psalma… »

Vesti dana »