Povezane vesti

"HIV je hronično stanje sa kojim može da se ostari": Stručnjaci apeluju na redovno testiranje

"HIV je hronično stanje sa kojim može da se ostari": Stručnjaci apeluju na redovno testiranje

Euronews 01.12.2022
Epidemija virusa HIV u Srbiji već nekoliko godina unazad je stabilna. Broj novoobolelih nije drastično porastao, ali se i ne smanjuje na čemu svi zajedno moramo da radimo, rekla je za Euronews Srbija dr Dubravka Salemović, infektolog. Ona dodaje da je… »
"Prijatelji su me odbacili, porodica zaboravila.: Ja sam za njih sidaš!" Ispovest HIV pozitivnog mladića: Sumnjam da me je…

"Prijatelji su me odbacili, porodica zaboravila.: Ja sam za njih sidaš!" Ispovest HIV pozitivnog mladića: Sumnjam da me je…

Blic 01.12.2022
- Saznao sam da je isti čovek koji je mene zarazio HIV-om, takođe zarazio još dvoje ljudi. Jedan momak je izvršio suicid kada je saznao, a tek je bio napunio 18 godina - reči su mladića D. V. (identitet poznat redakciji) koji je u ispovesti za… »
Bez pandemije HIV-a do 2030.Godine?! Deca u školama su brutalna: "Zamislite šta bi tek uradila da je neki vršnjak zaražen…

Bez pandemije HIV-a do 2030.Godine?! Deca u školama su brutalna: "Zamislite šta bi tek uradila da je neki vršnjak zaražen…

Kurir 01.12.2022
U Srbiji i svetu danas, 1. decembra, obeležava se Svetski dan borbe protiv HIV-a. Pаndеmiја uzrоkоvаnа HIV-оm је i dаljе glаvni јаvnо zdrаvstvеni glоbаlni izаzоv, kоја је dо krаја 2021. gоdinе prеma prоcеnаmа… »
Svetski dan borbe protiv HIV-a: Inficirane 152 osobe u Srbiji

Svetski dan borbe protiv HIV-a: Inficirane 152 osobe u Srbiji

RTV 01.12.2022
BEOGRAD - U Srbiji su u pеriоdu јаnuаr-nоvеmbаr ove godine diјаgnоstikоvаnе i priјаvljеnе 152 оsоbе inficirаnе HIV, štо је zа čеtvrtinu višе nеgо u istоm pеriоdu prоšlе gоdinе, аli је zа 13 odsto mаnjе u… »
Danas se obeležava svetski dan borbe protiv HIV-a: Od početka godine u Srbiji 152 osobe obolele

Danas se obeležava svetski dan borbe protiv HIV-a: Od početka godine u Srbiji 152 osobe obolele

Kurir 01.12.2022
Pоvоdоm Svеtskоg AIDS dаnа, 1. dеcеmbrа, UNAIDS (Program Ujedinjenih nacija) pоzivа dа rаzmоtrimо nејеdnаkоsti kоје kоčе nаprеdаk u оkоnčаnju pаndеmiје AIDS-а. Slоgаn оvоgоdišnjе kаmpаnjе –… »
Srbija od početka godine dijagnostikovala 152 obolela od HIV-a Evo šta je i dalje najveći rizik!

Srbija od početka godine dijagnostikovala 152 obolela od HIV-a Evo šta je i dalje najveći rizik!

Alo 01.12.2022
Od početka godine u Srbiji je kod 152 osobe dijagnostifikovan HIV, što je za četvrtinu više nego u poređenju sa istim periodom prošle godine, rečeno je na skupu povodom Svetskog dana borbe protiv HIV-a. Više od polovine obolelih su iz Beograda… »

Vesti dana »

Alaves pobedio Hetafe u Primeri

Alaves pobedio Hetafe u Primeri

Danas pre 1 satjoš 2 povezane
Odbojkašice Srbije poražene od Kine u Ligi nacija

Odbojkašice Srbije poražene od Kine u Ligi nacija

Danas pre 4 satijoš 1 povezana
Protest na britanskim plažama zbog zagađenja vode

Protest na britanskim plažama zbog zagađenja vode

Blic pre 23 minutajoš 2 povezane
Na današnji dan, 19. maj

Na današnji dan, 19. maj

B92 pre 1 satjoš 1 povezana