Povezane vesti

Jovana Radosavljević za Marker: Imenovanje Rašića za ministra krši Ustav (VIDEO)

Jovana Radosavljević za Marker: Imenovanje Rašića za ministra krši Ustav (VIDEO)

Insajder 02.12.2022
Direktorka Nove društvene inicijative Jovana Radosavljević rekla je za Marker da je odluka da se imenuje Nenad Rašić na poziciju Ministra za zajednice i povratak neustavna. To je, kako je istakla, i izjava koju smo danas čuli od predsednika Evropske… »
Rašić: Legitimno sam izabran za ministra, Vučićevo ponašanje me šokiralo

Rašić: Legitimno sam izabran za ministra, Vučićevo ponašanje me šokiralo

N1 Info 02.12.2022
Lider Progresivno demokratske stranke Nenad Rašić izjavio je da smatra da je legitimno izabran za ministra za zajednice i povratak u Vladi Kosova. On je za TV Insajder istakao da kosovski premijer Aljbin Kurti, u skladu sa zakonima Kosova, ima pravo da… »
Nakon tablica, problem je novi kosovski ministar (VIDEO)

Nakon tablica, problem je novi kosovski ministar (VIDEO)

Insajder 02.12.2022
Predsednik Srbije možda neće ići u Tiranu na Samit Evropska unija - Zapadni Balkan, zbog postavljanja Nenada Rašića za ministra u kosovskoj Vladi i kako je rekao, sramne reakcije Evropske unije. Danas je Evropska Unija pojasnila da je imenovanje… »
Rašić za Glas Amerike: Iznenađen sam neprikladnom reakcijom predsednika Srbije

Rašić za Glas Amerike: Iznenađen sam neprikladnom reakcijom predsednika Srbije

Glas Amerike 02.12.2022
PRIŠTINA — Novoimenovani ministar za zajednice i povratak Nenad Rašić izjavio je za Glas Amerike da je iznenađen reakcijom predsednika Srbije zbog toga što je imenovan za člana vlade Aljbina Kurtija. Momčilo Trajković iz Srpskog nacionalnog… »
Iz krize u krizu: Kurti ne odustaje od stare strategije, a sada gura izbore u srpskim opštinama bez učešća Srba

Iz krize u krizu: Kurti ne odustaje od stare strategije, a sada gura izbore u srpskim opštinama bez učešća Srba

Euronews 02.12.2022
Tek što je, makar privremeno, rešena kriza nastala zbog odluke Prištine da ukine srpske tablice na severu Kosova i Metohije i onima koji nisu izvršili preregistraciju izdaje novčane kazne, na pragu je nova. Priština ne odustaje od vanrednih izbora u… »
"To je puna nadležnost premijera": Vlada Kosova tvrdi: Imenovanjem Rašića za ministra Ustav nije prekršen

"To je puna nadležnost premijera": Vlada Kosova tvrdi: Imenovanjem Rašića za ministra Ustav nije prekršen

Blic 02.12.2022
Portparol Vlade Kosova Perparim Kriezjiu saopštio je da imenovanjem Nenada Rašića za ministra za povratak i zajednice nije prekršen Ustav i da premijer ima punu nadležnost za tim, prenosi Reporteri. - Ustav Kosova daje puna ovlašćenja premijeru… »
Radikalsko-julovski koreni: Srbija kao Belorusija lajt

Radikalsko-julovski koreni: Srbija kao Belorusija lajt

Vreme 02.12.2022
Pregled nedelje Kuda vodi Vučićevo obraćanje Evropskoj uniji tabloidnim rečnikom i imenovanje Vulina za direktora BIA? Izvesno je jedno – zemlju čeka serija poraza u kojima će se njen predsednik svaki put predstavljati kao pobednik. "Junak Vučić… »
Trajković: Radoičić neće više imati uticaja, a Vučiću oduzet deo, imenovanje Rašića legalno

Trajković: Radoičić neće više imati uticaja, a Vučiću oduzet deo, imenovanje Rašića legalno

Danas 01.12.2022
Rada Trajković, savetnica novimenovanog kosovskog ministra za zajednice i povratak Nenada Rašića, izjavila je za KoSSev da Vučićeva politika, ali i Milan Radoičić, neće imati uticaja na njen i Rašićev rad, te da će joj jedan od prioriteta biti… »

Vesti dana »