Povezane vesti

Šijan: Mi smo postali kinematografija sa ozbiljnom tradicijom

Šijan: Mi smo postali kinematografija sa ozbiljnom tradicijom

Nova 17.12.2022
Nagrade Udruženja filmskih umetnika Srbije (UFUS) za celokupno stvaralaštvo i doprinos srpskoj kinematografiji svečano su uručene juče rediteljima Slobodanu Šijanu i Darku Bajiću i autorima animiranog filma Veri Vlajić i Miroslavu Jeliću… »
Šijan: Možda i moji filmovi znače nešto novoj generaciji

Šijan: Možda i moji filmovi znače nešto novoj generaciji

N1 Info 17.12.2022
Nagrade Udruženja filmskih umetnika Srbije (UFUS) za celokupno stvaralaštvo i doprinos srpskoj kinematografiji svečano su uručene sinoć u Beogradu rediteljima Slobodanu Šijanu i Darku Bajiću i autorima animiranog filma Veri Vlajić i Miroslavu… »
Panteon klasika našeg filma: Svečano uručene nagrade UFUS za sveukupno stvaralaštvo u kinematografiji i za prošlogodišnje…

Panteon klasika našeg filma: Svečano uručene nagrade UFUS za sveukupno stvaralaštvo u kinematografiji i za prošlogodišnje…

Večernje novosti 17.12.2022
UDRUŽENJE filmskih umetnika Srbije (UFUS) dodelilo je juče prestižne godišnje nagrade za 2022, među kojima i one najvažnije, "za celokupno stvaralaštvo i doprinos srpskoj kinematografiji", koje su pripale filmskim rediteljima Slobodanu Šijanu i… »
Slobodanu Šijanu, Darku Bajiću, Veri Vlajić i Miroslavu Jeliću Povelja za životno delo

Slobodanu Šijanu, Darku Bajiću, Veri Vlajić i Miroslavu Jeliću Povelja za životno delo

Danas 16.12.2022
Udruženje filmskih umetnika Srbije, već tradicionalno, obeležilo je kraj godine uručenjem nagrada na svečanoj ceremoniji koja je danas organizovana u Aeroklubu. Jedno od najreprezentativnijih priznanja u našoj filmskoj umetnosti, Povelja za… »

Vesti dana »