Povezane vesti
Gutereš izrazio zabrinutost zbog zabrane da žene u Avganistanu pohađaju fakultete
Insajder 21.12.2022
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN), Antonio Gutereš, je izrazio duboku zabrinutost zbog odluke talibana da ženama zabrane pohađanje fakulteta u Avganistanu. Gutereš je apelovao na talibanske vlasti da "osiguraju jednak pristup obrazovanju" na… »
Gutereš zabrinut zbog zabrane da žene u Avganistanu pohađaju fakultete
Novi magazin 21.12.2022
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Gutereš je izrazio duboku zabrinutost zbog odluke talibana da ženama zabrane pohađanje fakulteta u Avganistanu. Gutereš je apelovao na talibanske vlasti da "osiguraju jednak pristup obrazovanju" na svim… »
Talibanske vlasti u Avganistanu zabranile devojkama da idu na univerzitet
Danas 20.12.2022
Talibanske vlasti naložile su danas zabranu do daljeg devojkama da idu na univerzitet, saopštilo je tamošnje ministarstvo za visoko obrazovanje koje je uputilo pismo svim univerzitetima u Avganistanu. „Obavešteni ste da primenite naredbu o obustavljanju… »
Avganistan, ljudska prava i obrazovanje: Talibani zatvorili vrata univerziteta za žene
Danas 20.12.2022
Žene u Avganistanu neće više imati prava na fakultetsko obrazovanje, navodi se u saopštenju ministra za visoko školstvo talibanske vlade. Ova odluka važiće do daljnjeg, a ministar je najavio da odmah stupa na snagu. Novo pravilo skoro u potpunosti… »
Vesti dana »
Treća godišnjica zločina u Malom Orašju i Duboni: Rane koje ne zarastaju i društvo koje još traži odgovore (VIDEO)
Insajder pre 3 satajoš 81 povezana
Krhko primrje na Bliskom istoku: Tanker pogođen projektilima, dva požara na brodovima kod obale UAE
Insajder pre 1 satjoš 93 povezane
Oglasila se policija u Lajpcigu: Osumnjičeni je Nemac (33), a nalet automobilom u pešake je nameran
Nova pre 2 satajoš 26 povezanih





