Povezane vesti

Odlazak Dejana Tiaga Stankovića

Odlazak Dejana Tiaga Stankovića

Politika 21.12.2022
Poznajete li onaj osećaj kada se probudite ujutru, pogledate kroz prozor, i kažete: `Kako je ovo lepo!` Meni se to u Lisabonu događa svakodnevno, govorio je. Danas je preminuo naš pisac i prevodilac koji je živeo u Lisabonu Dejan Tiago Stanković… »
Preminuo Dejan Tiago Stanković

Preminuo Dejan Tiago Stanković

Telegraf 21.12.2022
Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu. Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini, potvrđeno je portalu Nova.rs. Kako navodi ovaj portal, književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama… »
Ko je bio Dejan Tiago Stanković: Preveo je dela Saramaga na srpski, a Andrića na portugalski

Ko je bio Dejan Tiago Stanković: Preveo je dela Saramaga na srpski, a Andrića na portugalski

Telegraf 21.12.2022
Bio je jedan od najznačajnijih domaćih pisaca današnjice. Poznati književnik Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini u svom domu u Lisabonu. Bio je jedan od najznačajnijih domaćih pisaca današnjice. Rodio se u Beogradu 1965. godine, a nakon… »
Pisca su našli prijatelji za stolom u kuhinji: Poznato kako je preminuo Dejan Tiago-Stanković, a sumnja je da je ovo uzrok…

Pisca su našli prijatelji za stolom u kuhinji: Poznato kako je preminuo Dejan Tiago-Stanković, a sumnja je da je ovo uzrok…

Kurir 21.12.2022
Književnik i prevodilac Dejan Tiago-Stanković preminuo je u 57. godini iznenada u svojoj kući u Lisabonu, potvrdila je njegova izdavačka kuća "Laguna". Pisac se, kako saznajemo, danima nije javljao na telefon, a pronašli su ga prijatelji u kuhinji… »
Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Glas Amerike 21.12.2022
BEOGRAD — Dejan Tiago Stanković, srpski i portugalski pisac i književni prevodilac, preminuo je u 58. godini života, prenosi FoNet. Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je živeo više godina. Vest o smrti pisca je potvrdila i… »
Otišao je prerano i pun života! Dušan Kovačević o kolegi stankoviću: Uvek je negde žurio, a i žalio se da su ga umorila…

Otišao je prerano i pun života! Dušan Kovačević o kolegi stankoviću: Uvek je negde žurio, a i žalio se da su ga umorila…

Kurir 21.12.2022
Književnik i prevodilac Dejan Tiago-Stanković preminuo je u 57. godini iznenada u svojoj kući u Lisabonu, potvrdila je njegova izdavačka kuća "Laguna". Mnogo potresnih poruka ostavljeno je na društvenim mrežama. - Napustio nas je najveći pisac… »
Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Večernje novosti 21.12.2022
KNjIŽEVNIK i prevodilac Dejan Tiago Stanković preminuo je u svom domu u Lisabonu, potvrđeno je "Novostima". Foto: A. S. Ž. Dejan Tiago Stanković rođen je u Beogradu 1965. godine. Od 1991. do 1995. godine živeo je u Londonu, a potom u Lisabonu. Bio… »
Prijatelji o Tiagu: Jedno opaljeno božanstveno biće, sve si nas zeznuo

Prijatelji o Tiagu: Jedno opaljeno božanstveno biće, sve si nas zeznuo

N1 Info 21.12.2022
Prijatelji, kolege, javne ličnosti opraštaju se od pisca Dejana Tiaga Stankovića emotivnim porukama na društvenim mrežama. „Dragi Tiago, hvala za sve što si delio sa nama!“, napisala je izdavačka kuća „Laguna“ za koju je Dejan Tiago… »
Poslednji intervju! "moje mesto nije ovde" Ovako je Dejan Tiago Stanković govorio o životu, Lisabonu, putovanjima i…

Poslednji intervju! "moje mesto nije ovde" Ovako je Dejan Tiago Stanković govorio o životu, Lisabonu, putovanjima i…

Kurir 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je danas u 57. godini, potvrđeno je za "Kurir". Godinama u nazad svojim pričama i knjigama Tiago je osvajao srca brojnih Srba, kako u našoj domovini, tako i u dijaspori. Ipak, pisac je poslednjih godina živeo i… »
Poslednja objava Dejana tiaga stankovića! Pisac uživao u društvu ove naše glumice: Na slicu su nasmejani i vidno…

Poslednja objava Dejana tiaga stankovića! Pisac uživao u društvu ove naše glumice: Na slicu su nasmejani i vidno…

Kurir 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini, saznaje "Kurir". Poslednje dane svogg života pisac je proveo u svojoj kući u Lisabonu, gde je živeo poslednjih nekoliko godina. Njegova smrt sve je veoma iznenadila, a posebno kada se uzme u obzir… »
„Čudni smo mi Evropljani“: Poslednji status na Fejsbuku Dejana Tiaga Stankovića

„Čudni smo mi Evropljani“: Poslednji status na Fejsbuku Dejana Tiaga Stankovića

Nova 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama. Bio je aktivan na društvenim mrežama gde je često komentarisao aktuelni trenutak u kojem živimo. Poslednji status koji je objavio na Fejsbuku 9… »
Preminuo Dejan Tiago Stanković

Preminuo Dejan Tiago Stanković

Nova 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini, potvrđeno je portalu Nova.rs. Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama, potvrdili su nezvanično za naš portal prijatelji Dejana Tiaga Stankovića, koji su… »
Preminuo Dejan Tiago Stanković

Preminuo Dejan Tiago Stanković

Novi magazin 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 58. godini u Lisabonu gde je živeo, potvrđeno je za Novi magazin. Dejan Tiago Stanković rođen je u Beogradu 1965. godine. Kako je sam ispisao u svojoj biografiji, u Beogradu je živeo dok nije diplomirao… »
"Od silne želje da svuda budem domaći, postao sam svuda stranac": Ovako je govorio Dejan Tiago Stanković o Beogradu…

"Od silne želje da svuda budem domaći, postao sam svuda stranac": Ovako je govorio Dejan Tiago Stanković o Beogradu…

Blic 21.12.2022
Dejan Tiago Stanković koji se poslednjih godina izdvojio kao jedan od najpopularnijih srpskih pisaca, preminuo je u Lisabonu u svojoj 57. godini. Njegove knjige “Estoril”, “Zamalek”, “Odakle sam bila, više nisam.” prodavale su u desetinama… »
Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

RTS 21.12.2022
Pisac i prevodilac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 58. godini života u Lisabonu. Uvek je govorio da je spisateljski zanat naučio od najboljih, prevodeći književna dela. "Sa objavljivanjem sopstvenih dela počeo sam kasno u životu, tek u svojim… »
Dragi Tiago, hvala za sve što si delio sa nama: „Laguna“ se oprostila od Stankovića

Dragi Tiago, hvala za sve što si delio sa nama: „Laguna“ se oprostila od Stankovića

Nova 21.12.2022
Izdavačka kuća "Laguna" za koju je Dejan Tiago Stanković izdavao godinama, saopštila je tužnu vest o iznenadnom odlasku pisca, rekavši da će datum i vreme sahrane biti naknadno objavljeni. „Laguna“ je u svom saopštenju napisala da je Tiago… »
Jedan od najčitanijih srpskih pisaca: Ko je bio Dejan Tiago Stanković

Jedan od najčitanijih srpskih pisaca: Ko je bio Dejan Tiago Stanković

Nova 21.12.2022
Jedan od najpopularnijih srpskih pisaca Dejan Tiago Stanković, preminuo je u Lisabonu u svojoj 57. godini. Dejan Tiago-Stanković (Beograd, 1965) bio je srpski i portugalski pisac i književni prevodilac. Po završnim studijama arhitekture, 1991. godine… »
„Sada Tiago sa Goricom pravi najlepše kolače na svetu i smeška nam se“

„Sada Tiago sa Goricom pravi najlepše kolače na svetu i smeška nam se“

Nova 21.12.2022
Ekipa emisije "Buđenje" koju sada vodi Dragan Ilić i Dejana Buha, oprostili su se od svog prijatelja Dejana Tiaga Stankovića, koji je preminuo u 57. godini, emotivnim statusom na Fejsbuku. – U Lisabonu je preminuo naš drug Dejan Tajago Stanković… »
„U šoku sam, tako mlad čovek, pun života“: Kovačevićev oproštaj od Dejana Tiaga Stankovića

„U šoku sam, tako mlad čovek, pun života“: Kovačevićev oproštaj od Dejana Tiaga Stankovića

Nova 21.12.2022
Ne mogu da verujem, bila je prva reakcija akademika Dušana Kovačevića na vest o smrti Dejana Tiaga Stankovića. – Ovo je druga tragična vest od jutros koja mi je javljena. Najpre su mi javili za smrt mog poznanika, a sad mi kažete za Dejana… »
Biografija Dejana tiaga stankovića: Njegov roman ušao u školsku lektiru u Portugalu, a nova knjiga "u trci" za NIN-ovu…

Biografija Dejana tiaga stankovića: Njegov roman ušao u školsku lektiru u Portugalu, a nova knjiga "u trci" za NIN-ovu…

Blic 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini. Rođen je u Beogradu 1965, gde je živeo dok nije diplomirao arhitekturu kojom se potom nikada nije bavio. - Čim sam okončao školu, a pre nego što sam odrastao, iz puke radoznalosti i želje da… »
Preminuo pisac i prevodilac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac i prevodilac Dejan Tiago Stanković

Moj Novi Sad 21.12.2022
Srpski i portugalski pisac i književni prevodilac preminuo je u 58. godini života. Dejan Tiago Stanković je rođen u Beogradu 1965, gde je živeo dok nije diplomirao arhitekturu kojom se potom, kako je naveo u svojoj biografiji, nikada nije bavio. –… »
Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Morava info 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 58. godini. Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama. Dejan Tiago Stanković rođen je u Beogradu 1965. godine. Kako je sam ispisao u svojoj biografiji, u Beogradu je… »
Preminuo Dejan Tiago Stanković

Preminuo Dejan Tiago Stanković

N1 Info 21.12.2022
Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 58. godini. Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama, potvrdili su nezvanično za Nova.rs prijatelji Dejana Tiaga Stankovića. Vest o smrti pisca je potvrdila i… »
Preminuo pisac i prevodilac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac i prevodilac Dejan Tiago Stanković

Euronews 21.12.2022
Književnik i prevodilac Dejan Tiago Stanković preminuo je u svom domu u Lisabonu, gde je godinama živeo u 57. godini života, potvrđeno je za Tanjug. Dejan Tiago Stanković rođen je u Beogradu 1965. Kako je sam ispisao u svojoj biografiji, u Beogradu… »
Preminuo književnik Dejan Tiago Stanković

Preminuo književnik Dejan Tiago Stanković

Insajder 21.12.2022
Književnik i prevodilac Dejan Tiago Stanković preminuo je u svojoj kući u Lisabonu, potvrđeno je Tanjugu. Stanković je rođen u Beogradu 1965. godine, a u svojoj biografiji napisao je da je u Beogradu živeo dok nije diplomirao arhitekturu 1991… »
Preminuo Dejan Tiago Stanković

Preminuo Dejan Tiago Stanković

Nedeljnik 21.12.2022
Foto Printscreen/Youtube Pisac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 58. godini. Književnik i prevodilac umro je u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama, potvrdili su nezvanično za Nova.rs prijatelji Dejana Tiaga Stankovića. Dejan Tiago… »
Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Preminuo pisac Dejan Tiago Stanković

Luftika 21.12.2022
Književnik i prevodilac Dejan Tiago Stanković preminuo je u 57. godini u svom domu u Lisabonu, gde je i živeo decenijama, potvrdili su nezvanično njegovi prijatelji, prenosi Nova.rs. Rođen je u Beogradu 1965. gde je živeo dok nije diplomirao… »

Vesti dana »