Povezane vesti

Sputnjik saznaje: Vučić se u utorak sastaje sa patrijarhom Porfirijem

Sputnjik saznaje: Vučić se u utorak sastaje sa patrijarhom Porfirijem

Sputnik 26.12.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i patrijarh srpski Porfirije sastaće se u utorak u 12 sati u prostorijama Srpske patrijaršije, saznaje Sputnjik. Vučić će sa patrijarhom razgovarati o situaciji na Kosovu i Metohiji i o tome što su… »
Patrijarh Porfirije vraćen sa Merdara

Patrijarh Porfirije vraćen sa Merdara

Južne vesti 26.12.2022
Patrijarh srpski Porfirije je danas oko 14:30 vraćen sa administrativnog prelaza Merdare. On je po protokolu Srpske pravoslavne crkve trebalo da poseti Pećku Patrijaršiju. Nakon što mu nije dozvoljen ulazak na Kosovo i Metohiju, partijarh Porfirije… »
Patrijarh Porfirije: Krenuo sam u sedište svoje crkve, danas su vrata na mom domu za mene zaključana

Patrijarh Porfirije: Krenuo sam u sedište svoje crkve, danas su vrata na mom domu za mene zaključana

Radio sto plus 26.12.2022
Patrijarh je na svom nalogu na instagramu napisao da je hteo da bude sa svojim narodom uoči najradosnijeg praznika, i da je kao gradjanin krenuo “u svoju kuću, u svoj dom”. “Od trenutka kada sam krenuo ovim putem ponavljam: gde god sam bio van… »
Antonijević: Zabrana ulaska patrijarhu na KiM kršenje verskih i ljudskih prava

Antonijević: Zabrana ulaska patrijarhu na KiM kršenje verskih i ljudskih prava

Alo 26.12.2022
Začuđuje i to, dodao je Antonijević, što se prema pojedinim informacijama, za ulazak srpskog patrijarha na KiM od njega zahtevalo da se izjasni po pitanju barikada. Pravnik Milan Antonijević ocenio je za Tanjug da je potez kosovske policije da… »
Oglasio se patrijarh povodom zabrane ulaska na kosmet Danas su vrata na mom domu za mene zaključana i ja se molim Bogu...

Oglasio se patrijarh povodom zabrane ulaska na kosmet Danas su vrata na mom domu za mene zaključana i ja se molim Bogu...

Alo 26.12.2022
"Kao patrijarh, krenuo sam u prvo i najvažnije sedište svoje Crkve" Takozvana kosovska policija je danas oko 14:30 časova na administrativnom prelazu Merdare sprečila patrijarha srpskog Porfirija da uđe na Kosovo i Metohiju, gde se uputio uprkos… »

Vesti dana »