Povezane vesti

Vučić: Ne bih izdržao treći mandat, sad trčim trku sa sobom

Vučić: Ne bih izdržao treći mandat, sad trčim trku sa sobom

Politika 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je da ne planira izmene Ustava kako bi dobio još jedan predsednički mandat. On je za TV Pink rekao da treći mandat predsednika države „ne bi izdržao ni fizički”. „Dojadio sam i Bogu i narodu, sada… »
Završen protest u Štrpcu zbog ranjavanja srpske dece

Završen protest u Štrpcu zbog ranjavanja srpske dece

Politika 08.01.2023
U Štrpcu je danas završen protest Srba zbog ranjavanja srpske dece na Badnji dan, sa kojeg su upućene poruke mira, ali i pozivi da se osigura bezbednost Srba na Kosovu i Metohiji. Regionalna policija Uroševac saopštila je na svojoj Fejsbuk stranici… »
U Štrpcu na Kosovu prosvjed zbog ranjavanja dvojice mladih Srba

U Štrpcu na Kosovu prosvjed zbog ranjavanja dvojice mladih Srba

Slobodna Evropa 08.01.2023
U Štrpcu na Kosovu održan je prosvjed Srba zbog "kontinuiranog ugnjetavanja Srba na Kosovu". Prosvjednici su se okupili kod Doma kulture u ovoj općini, nastanjenoj većinskim srpskim stanovništvom, dva dana nakon napada na dječaka (11) i mladića… »
Protest u Severnoj Mitrovici 'protiv Vučićeve veleizdaje'

Protest u Severnoj Mitrovici 'protiv Vučićeve veleizdaje'

Slobodna Evropa 08.01.2023
U Severnoj Mitrovici ispred prostorija Srpske liste - najveće stranke kosovskih Srba koja deluje uz podršku Beograda - organizovan je protest građana protiv zvanične politike Srbije na Kosovu i odnosa kosovskog premijera Aljbina (Albin) Kurtija prema… »
Protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu; Mesec dana pritvora osumnjičenom za pokušaj ubistva

Protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu; Mesec dana pritvora osumnjičenom za pokušaj ubistva

RTS 08.01.2023
U Štrpcu održan protest Srba sa Kosova i Metohije, nakon što su u selu Gotovuši ranjeni 11-godišnji dečak i mladić star 21 godinu, a u Klokotu pretučen 18-godišnji Stefan Tomić dok se vraćao s božićne liturgije. Na skupu zatraženo da se… »
Srpska lista izvređala učesnike protesta protiv Vučića u Kosovskoj Mitrovici

Srpska lista izvređala učesnike protesta protiv Vučića u Kosovskoj Mitrovici

N1 Info 08.01.2023
Srpska lista osudila je protest koji je održan u Kosovskoj Mitrovici ispred prostorija ove stranke, oštro kritikujući građane koji su protestovali protiv njih. „Više hiljada Srba u Štrpcu danas je jasno poručilo dosta represivnom, diktatorskom… »
Srpska lista: Dok se iz Štrpca šalje slika jedinstva, kvazi patriote napadaju svoju državu

Srpska lista: Dok se iz Štrpca šalje slika jedinstva, kvazi patriote napadaju svoju državu

RTV 08.01.2023
KOSOVSKA MITROVICA - Srpska lista saopštila je danas da umesto da se sa Kosova i Metohije pošalje slika jedinstva protiv represije Aljbina Kurtija kao što je to bilo u Štrpcu, kvazi opozicionari i lažne patriote napadaju sopstvenu državu i Srpsku… »
Starović: Stefan potvrdio da je reč o direktnom hicu

Starović: Stefan potvrdio da je reč o direktnom hicu

Dnevnik 08.01.2023
BEOGRAD: Državni sekretar u Ministarstvu odbrane Srbije Nemanja Starović izjavio je da su albanski ekstremisti, pokušavajući da opravdaju pokušaj ubistva srpskog dečaka i mladića kod Štrpca, izmislili priču o rikošetiranom metku. Starović je na… »
Završen protest u Štrpcu zbog ranjavanja srpske dece; Jevtić: Ne predajemo se ni kada pucaju; Rakić: Okupile su nas…

Završen protest u Štrpcu zbog ranjavanja srpske dece; Jevtić: Ne predajemo se ni kada pucaju; Rakić: Okupile su nas…

RTV 08.01.2023
BEOGRAD, PRIŠTINA - U Štrpcu je danas završen protest Srba zbog ranjavanja srpske dece na Badnji dan, sa kojeg su upućene poruke mira, ali i pozivi da se osigura bezbednost Srba na Kosovu i Metohiji. Regionalna policija Uroševac saopštila je na… »
Starović: Stefan potvrdio da je reč o direktnom hicu

Starović: Stefan potvrdio da je reč o direktnom hicu

RTV 08.01.2023
BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu odbrane Srbije Nemanja Starović izjavio je da su albanski ekstremisti, pokušavajući da opravdaju pokušaj ubistva srpskog dečaka i mladića kod Štrpca, izmislili priču o rikošetiranom metku. Starović je… »
Protest u Kosovskoj Mitrovici: "Vučiću Kosmet te neće, izdao si nas, nećemo ni tvoju ZSO" (video)

Protest u Kosovskoj Mitrovici: "Vučiću Kosmet te neće, izdao si nas, nećemo ni tvoju ZSO" (video)

Pravda 08.01.2023
U Severnoj Mitrovici danas u podne, u organizaciji Pokreta za odbranu KiM, okupila se grupa od oko 50 Srba, na protestu na kome su izneli nekoliko zahteva prema Kosovskoj policiji, Kforu, ali i političke optužbe na račun predstavnika Srpske liste i… »
Nekoliko hiljada Srba iz svih delova Kosova na protestu u Štrpcu (FOTO/VIDEO)

Nekoliko hiljada Srba iz svih delova Kosova na protestu u Štrpcu (FOTO/VIDEO)

Danas 08.01.2023
Više hiljada ljudi okipilo se danas u Štrpcu kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog ranjavanja Stefana i Miloša Stojanovića na Badnji dan. Na potest su, pored građanja Štrpca, bili i Srbi sa centralnog, ali i iz ostalaih delova Kosova. Okupljeni… »
Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Danas 08.01.2023
Na Kosovu su održana dva protesta Srba – u Štrpcu su se građani okupili zbog ranjavanja 11-godišnjeg dečaka i njegovog 21-godišnjeg rođaka, a u Mitrovici zbog politike predsednika Srbije Aleksandra Vučića i vladajuće Srpske liste. Na… »
Održan veliki miran protest u Štrpcu Srba na hiljade: Stefane, srce srpsko junačko! Jevtić: Muka nas naterala, Kurtija da…

Održan veliki miran protest u Štrpcu Srba na hiljade: Stefane, srce srpsko junačko! Jevtić: Muka nas naterala, Kurtija da…

Kurir 08.01.2023
* Okupljeni Srbi rešeni da pošalju poruke mira posle napada na srpsku decu na Badnji dan i Božić * Rakić: Okupile su nas junačke rane Stefana i Miloša * Račićević: Još koliko Stefana i Miloša treba da se bori za svoj život? ŠTRPCE - Posle… »
VIDEO Održani protesti: Više hiljada ljudi u Štrpcu, nekoliko desetina u Kosovskoj Mitrovici

VIDEO Održani protesti: Više hiljada ljudi u Štrpcu, nekoliko desetina u Kosovskoj Mitrovici

Radio 021 08.01.2023
Više desetina građana okupilo se danas na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici kako bi protestovali protiv "veleizdaje" Aleksandra Vučića i "torture i bahaćenja" Srpske liste. Protest je počeo nešto posle 12 časova, a prisutni su razvili transparent… »
Majka ranjenog Stefana: Sigurna sam da je reč o pokušaju ubistva mog deteta

Majka ranjenog Stefana: Sigurna sam da je reč o pokušaju ubistva mog deteta

RTS 08.01.2023
Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je u razgovoru sa sinom došla do zaključka da je u njega i njegovog rođaka namerno pucano i da su imali sreće što se sve završilo samo ranjavanjem. Majka… »
Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Insajder 08.01.2023
U Štrpcu je danas održan protest koji je okupio više hiljada ljudi kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog ranjavanja Stefana i Miloša Stojanovića. Kako je javio portal "Kosovo onlajn" na potestu su, pored gradjanja Štrpca, Srbi sa centralnog, ali i iz… »
Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Radio 021 08.01.2023
Na Kosovu su održana dva protesta sa različitim zahtevima. Reuters Na Kosovu su održana dva protesta Srba - u Štrpcu su se građani okupili zbog ranjavanja 11-godišnjeg dečaka i njegovog 21-godišnjeg rođaka, a u Mitrovici zbog politike predsednika… »
Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Južne vesti 08.01.2023
Reuters Na Kosovu su održana dva protesta Srba - u Štrpcu su se građani okupili zbog ranjavanja 11-godišnjeg dečaka i njegovog 21-godišnjeg rođaka, a u Mitrovici zbog politike predsednika Srbije Aleksandra Vučića i vladajuće Srpske liste. Na… »
Završen protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu na KiM: „Neće nas uplašiti“

Završen protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu na KiM: „Neće nas uplašiti“

N1 Info 08.01.2023
Više hiljada ljudi okupilo se danas u Štrpcu kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog ranjavanja Stefana i Miloša Stojanovića. Na skupu je zatraženo da se osigura bezbednost za srpsku decu na KiM. Ranjavanje dece poslednje upozorenje, kaže predsednik… »
Majka ranjenog Stefana: Sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

Majka ranjenog Stefana: Sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

N1 Info 08.01.2023
Majka dečaka Stefana (11), koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van životne opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji, prenosi RTV Gračanica. Izvor: Tanjug/RTV… »
Stefaonva majka: Sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

Stefaonva majka: Sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

Novi magazin 08.01.2023
Majka dečaka Stefana (11), koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van životne opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji, prenosi RTV Gračanica. „Ja sam tog dana… »
Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

Protesti Srba na Kosovu: U Štrpcu zbog ranjavanja dečaka i mladića, u Mitrovici protiv Vučića

BBC News 08.01.2023
Na Kosovu su održana dva protesta sa različitim zahtevima. Na Kosovu su održana dva protesta Srba - u Štrpcu su se građani okupili zbog ranjavanja 11-godišnjeg dečaka i njegovog 21-godišnjeg rođaka, a u Mitrovici zbog politike predsednika Srbije… »
Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Beta 08.01.2023
U Štrpcu je danas održan protest koji je okupio više hiljada ljudi kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog ranjavanja Stefana i Miloša Stojanovića. Kako je javio portal "Kosovo on llajn" na potestu su, pored gradjanja Štrpca, Srbi sa centralnog, ali i… »
Protesti u Kosovskoj Mitrovici i Štrpcu: Jedni su za, drugi su protiv Vučića

Protesti u Kosovskoj Mitrovici i Štrpcu: Jedni su za, drugi su protiv Vučića

Vreme 08.01.2023
Kosovo Istovremeno, oko 200 građana u Kosovskoj Mitrovici danas je protestovalo protiv Srpske liste i politike Aleksandra Vučića prema Kosovu, a u Štrpcu se nekoliko hiljada građana okupilo zbog napada na srpske mladiće. Srbi sa Kosova danas su u… »
Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Radio sto plus 08.01.2023
Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je na protestu u Štrpcu da su Srbe okupile “junačke rane Stefana i Miloša”. “Okupile su nas junačke rane Stefana i Miloša iz Štrpca ali i Stefana iz Klokota. Teror diktatorskog režima Aljbina… »
Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Održan protest u Štrpcu, Srbi poručili da opstaju uprkos izazovima

Nedeljnik 08.01.2023
Ilustracija: Screenshot YouTube/ KoSSev - Kosovo Sever Portal (Beta) – U Štrpcu je danas održan protest koji je okupio više hiljada ljudi kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog ranjavanja Stefana i Miloša Stojanovića. Kako je javio portal “Kosovo… »
„Kurti, decu ti nećemo oprostiti“: Protest u Štrpcu zbog napada na srpskog dečaka i mladiće /foto/

„Kurti, decu ti nećemo oprostiti“: Protest u Štrpcu zbog napada na srpskog dečaka i mladiće /foto/

Sputnik 08.01.2023
U Štrpcu je održan veliki narodni protest povodom brutalnog pokušaja ubistva srpskog dečaka Stefana i srpskog mladića Miloša Stojanovića u Gotovuši, napada na srpskog mladića Stefana Tomića u Klokotu, kao i kontinuirane antisrpske represije… »
U Mitrovici održan protest protiv SL i „Vučićeve veleizdaje“: „Prodao si nas“

U Mitrovici održan protest protiv SL i „Vučićeve veleizdaje“: „Prodao si nas“

N1 Info 08.01.2023
Oko 200 građana protestovalo je u Kosovskoj Mitorvici ispred prostorija Srpske liste (SL) zbog, kako su saopštili, "veleizdaje" Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog bogaćenja, pretnji, ucena“ SL. Prisutni su razvili… »
Protest protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića u Mitrovici

Protest protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića u Mitrovici

Al Jazeera 08.01.2023
Srbi s Kosova organizaraju dva odvojena protesta. Prvi protiv, kako su nazvali, „veleizdaje“ Aleksandra Vučića zakazan je još prošle sedmice. Održavanje drugog, u Štrpcu, najavila je jučer Srpska lista. Povod za ovo okupljanje je ranjavanja… »
Račičević: Koliko još Stefana i Miloša treba da strepi za svoj život

Račičević: Koliko još Stefana i Miloša treba da strepi za svoj život

RTV 08.01.2023
ŠTRPCE - Huanita Račičević, žena uhapšenog Srbina Dimitrija Račičevića, poručila je danas sa protesta u Štrpcu da se svaki roditelj na Kosovu i Metohiji plaši za sigurnost svoje dece. "Umesto osmeha, suza Stefanova, borba za život Stefana i… »
Vučić: Dojadio sam i Bogu i narodu, sada trčim trku sa sobom

Vučić: Dojadio sam i Bogu i narodu, sada trčim trku sa sobom

Novi magazin 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je da ne planira izmene Ustava kako bi dobio još jedan predsednički mandat. On je za TV Pink reko da treći mandat predsednika države "ne bi izdržao ni fizički". "Dojadio sam i Bogu i narodu, sada trčim… »
Protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu: Ovo je poruka mira

Protest u Štrpcu posle napada na srpsku decu: Ovo je poruka mira

Novi magazin 08.01.2023
Nakon što su u Gotovuši kod Štrpca ranjeni dečak (11) i mladić (21), a u Klokotu pretučen 18-godišnji Stefan Tomić dok se vraćao s Božićne liturgije, u Štrpcu se održava protest Srba sa KiM. Kako je javila Radio televizija Srbije i portal… »
Majka ranjenog Stefana sigurna da je reč o pokušaju ubistva njenog deteta

Majka ranjenog Stefana sigurna da je reč o pokušaju ubistva njenog deteta

RTV 08.01.2023
GRAČANICA - Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je u razgovoru sa sinom došla do zaključka da je u njega i njegovog rođaka namerno pucano i da su imali sreće što se sve završilo ranjavanjem… »
Majka ranjenog Stefana: Bila sam u potpunom šoku, sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

Majka ranjenog Stefana: Bila sam u potpunom šoku, sigurna sam da je u pitanju pokušaj ubistva mog deteta

Danas 08.01.2023
Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van živtone opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji, prenosi RTV Gračanica. „Ja sam… »
U Mitrovici održan skup protiv Srpske liste i Vučićeve „veleizdaje“

U Mitrovici održan skup protiv Srpske liste i Vučićeve „veleizdaje“

Novi magazin 08.01.2023
Oko 200 građana okupilo se danas na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici, ispred prostorija Srpske liste kako bi prisustvovali protestu koji je najavljen kao skup protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog… »
U Kosovskoj Mitrovici održan protest protiv „Vučićeve veleizdaje“ i Srpske liste: „Vučiću, Kosmet te neće! Izdao si…

U Kosovskoj Mitrovici održan protest protiv „Vučićeve veleizdaje“ i Srpske liste: „Vučiću, Kosmet te neće! Izdao si…

Nova 08.01.2023
Oko 200 građana okupilo se danas na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici, ispred prostorija Srpske liste kako bi prisustvovali protestu koji je najavljen kao skup protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog… »
U Mitrovici održan protest protiv Srpske liste i Vučićeve „veleizdaje“ – „Nećemo tvoju ZSO, prodao si nas“…

U Mitrovici održan protest protiv Srpske liste i Vučićeve „veleizdaje“ – „Nećemo tvoju ZSO, prodao si nas“…

Danas 08.01.2023
Više desetina građana okupilo se danas na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici kako bi prisustvovali protestu koji je najavljen kao skup protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog bogaćenja, pretnji, ucena“… »
Protest u Štrpcu: Neće nas uplašiti

Protest u Štrpcu: Neće nas uplašiti

Dnevnik 08.01.2023
ŠTRPCE: Predsednik opštine Štrpce i potpredsednik Srpske liste Dalibor Jevtić izjavio je danas na protestu u Štrpcu da se sa današnjeg skupa šalje poruka mira, ali i onima koji žele da proteraju Srbe da nisu uspeli i da naš narod želi da bude… »
"Bila sam u potpunom šoku": Majka ranjenog Stefana: Hteli su da me smire, sigurna sam da je Albanac namerno pucao i nadam se…

"Bila sam u potpunom šoku": Majka ranjenog Stefana: Hteli su da me smire, sigurna sam da je Albanac namerno pucao i nadam se…

Blic 08.01.2023
Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van živtone opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji. - Ja sam tog dana bila u potpunom… »
Počeo protest Srba u Štrpcu; Protest i u severnoj Kosovskoj Mitrovici, optužili Vučića za izdaju

Počeo protest Srba u Štrpcu; Protest i u severnoj Kosovskoj Mitrovici, optužili Vučića za izdaju

Radio sto plus 08.01.2023
Kako je javila Radio televizija Srbije i portal “Kosovo on line” na potest su, pored gradjanja Štrpca, stigli i Srbi sa centralnog, ali i iz ostalih delova Kosova. Na protestu su i politički lideri Srba sa Kosova, predstavnici Srpske liste… »
"U njih je namerno pucano!" Majka ranjenog Stefana (11) sigurna da je u pitanju pokušaj ubistva njenog deteta!

"U njih je namerno pucano!" Majka ranjenog Stefana (11) sigurna da je u pitanju pokušaj ubistva njenog deteta!

Kurir 08.01.2023
Zorica Stojanović, majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van živtone opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji. „Ja sam tog… »
Huanita Račićević, supruga uhapšenog Srbina Dimitrija: Još koliko Stefana i Miloša treba da se bori za svoj život?

Huanita Račićević, supruga uhapšenog Srbina Dimitrija: Još koliko Stefana i Miloša treba da se bori za svoj život?

Kurir 08.01.2023
ŠTRPCE - Huanita Račićević žena uhapšenog Srbina Dimitrija Račićevića, u ime žena čiji su muževi uhapšeni, obratila se prisutnima na protestu u Štrpcu. "Umesto osmeha, suza Stefanova, borba za život Stefana i Miloša. Svi smo mi Stefan i… »
Protest u severnoj Kosovskoj Mitrovici

Protest u severnoj Kosovskoj Mitrovici

Insajder 08.01.2023
Nekoliko desetina građana okupilo se danas u severnom delu Kosovske Mitrovice na protestu sa kog su optužili predsednika Srbije Aleksandra Vučića za "izdaju" a funkcionere Srpske liste za "nekontrolisano bogaćenje". Učesnici protesta na šetalištu… »
"Još koliko Stefana i Miloša treba da se bori za svoj život?" Žena uhapšenog Srbina: Ne smemo da odustanemo!

"Još koliko Stefana i Miloša treba da se bori za svoj život?" Žena uhapšenog Srbina: Ne smemo da odustanemo!

Alo 08.01.2023
Huanita Račičević žena uhapšenog Srbina Dimitrija Račičevića, u ime žena čiji su muževi uhapšeni, obratila se prisutnima na protestu u Štrpcu. "Umesto osmeha, suza Stefanova, borba za život Stefana i Miloša. Svi smo mi Stefan i Miloš… »
"Hteli su da mi ubiju dete!" "Stefan mi je ispričao šta se desilo, nameno je pucano na njih!"

"Hteli su da mi ubiju dete!" "Stefan mi je ispričao šta se desilo, nameno je pucano na njih!"

Alo 08.01.2023
Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van životne opasnosti, a da ne sme ni da pomisli da je ishod mogao biti i drugačiji. "Ja sam tog dana bila u potpunom… »
"Danas šaljemo poruku da nas neće uplašiti": Jevtić stao uz narod sa Kosova i poslao jansu poruku

"Danas šaljemo poruku da nas neće uplašiti": Jevtić stao uz narod sa Kosova i poslao jansu poruku

Telegraf 08.01.2023
Jevtić je poručio međunarodnoj zajednici da urazumi Kurtija, da prestanu da napadaju našu decu i naglasio da che srpski narod opstati bez obzira na sve izazove. Predsednik opštine Štrpce i potpredsednik Srpske liste Dalibor Jevtić izjavio je danas… »
Predsednik: Beograd za Novu godinu kao Kazablanka, rekordan broj stranih špijuna

Predsednik: Beograd za Novu godinu kao Kazablanka, rekordan broj stranih špijuna

N1 Info 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u Beogradu oko Nove godine boravio "rekordan broj stranih špijuna" i da su strane službe uništile projekat eksploatacije litijuma u Srbiji. Vučić je rekao i da da ne planira izmene Ustava kako bi… »
Vučić: Beograd za Novu godinu bio kao Kazablanka - rekoradn broj stranih špijuna

Vučić: Beograd za Novu godinu bio kao Kazablanka - rekoradn broj stranih špijuna

Novi magazin 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u Beogradu oko nove godine boravio "rekordan broj stranih špijuna" i da su strane službe uništile projekat eksploatacije litijuma u Srbiji. Vučić je na eleviziji Pink rekao da su obaveštajni… »
Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Novi magazin 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u 2022. godini nivo stranih investicija u zemlju dostigao 4,4 milijarde evra što je kako je ocenio, apsolutni rekord. Vučić je kazao da je nivo direktnih stranih investicija za 13,6 odsto veći u… »
"Kurti, decu ti nećemo oprostiti": Veliki broj Srba protestuje u centru Štrpca zbog pokušaja ubistva i prebijanja srpskih…

"Kurti, decu ti nećemo oprostiti": Veliki broj Srba protestuje u centru Štrpca zbog pokušaja ubistva i prebijanja srpskih…

Blic 08.01.2023
Srbi iz Sirinićke župe i ostatka Kosova i Metohije okupljaju se u centru Štrpca ispred zgrade opštine i Doma kulture Sveti Sava kako bi protestvovali zbog pokušaja ubistva Stefana Stojanovića (11) i Miloša Jovanovića (21) u Gotovuši i prebijanja… »
Vučiću, Prodao si nas! Protest u Kosovskoj Mitrovici - režim gubi kontrolu na severu KiM (video)

Vučiću, Prodao si nas! Protest u Kosovskoj Mitrovici - režim gubi kontrolu na severu KiM (video)

Pravda 08.01.2023
Više desetina građana okupilo se danas na šetalištu u Kosovskoj Mitrovici kako bi prisustvovali protestu protiv „veleizdaje“ Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog bogaćenja, pretnji, ucena“ Srpske liste. Vučić i Srpska… »
Pucanj u Stefana i Miloša je pucanj u srce Srbije! Veliki protest u Štrpcu, okupilo se nekoliko hiljada Srba sa Kosova

Pucanj u Stefana i Miloša je pucanj u srce Srbije! Veliki protest u Štrpcu, okupilo se nekoliko hiljada Srba sa Kosova

Mondo 08.01.2023
Na potest su, pored građana Štrpca, pristigli i Srbi iz centralnog, ali i iz ostalaih delova Kosova. Na potest su, pored građana Štrpca, pristigli i Srbi iz centralnog, ali i iz ostalaih delova Kosova. Više hiljada ljudi okupilo se danas u Štrpcu… »
Evropo, za šta su naša deca kriva?! Počelo okupljanje građana na KiM (foto)

Evropo, za šta su naša deca kriva?! Počelo okupljanje građana na KiM (foto)

Večernje novosti 08.01.2023
POČELO je okupljanje građana kako Sirinićke župe, tako i iz ostatka Kosova i Metohije, u centru Štrpca ispred zgrade opštine i doma kulture Sveti Sava. Foto: Novosti Žitelji KiM okupljaju se u znak protesta zbog pokušaja ubistva dečaka Stefana… »
"Kurti, decu ti nećemo oprostiti!" Masovan protest u Štrpcu, Srbi poslali jasnu poruku Aljbinu! (foto)

"Kurti, decu ti nećemo oprostiti!" Masovan protest u Štrpcu, Srbi poslali jasnu poruku Aljbinu! (foto)

Alo 08.01.2023
Srbi sa Kosova i Metohije izašli su na masovan protest zbog terora koji Aljbin Kurti sprovodi u južnoj srpskoj pokrajini, a nakon poslednjeg napada na srpsku decu u Štrpcu. Hiljade Srba sa celog Kosova i Metohije izašlo je na protest protiv Aljbina… »
"To je bio pokušaj ubistva mog deteta": Stefanova majka sigurna u svoje slutnje

"To je bio pokušaj ubistva mog deteta": Stefanova majka sigurna u svoje slutnje

Telegraf 08.01.2023
Albancu koji je pucao na Stefana i Miloša, prema pisanju prištinske štampe, određen je pritvor do 30 dana. Majka jedanaestogodišnjeg Stefana, koji je ranjen na Badnji dan u Gotovuši, izjavila je da je zahvalna Bogu što je njen sin živ i van… »
„Rekordan broj stranih špijuna“: Vučić rekao da su strane službe uništile projekat litijuma

„Rekordan broj stranih špijuna“: Vučić rekao da su strane službe uništile projekat litijuma

Danas 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u Beogradu oko nove godine boravio „rekordan broj stranih špijuna“ i da su strane službe uništile projekat eksploatacije litijuma u Srbiji. Vučić je na televiziji Pink rekao da su obaveštajni… »
Vučić: U Beogradu rekordan broj špijuna, strane službe nas uništile s litijumom

Vučić: U Beogradu rekordan broj špijuna, strane službe nas uništile s litijumom

Nova 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je da je odluka o tome da odustanemo od iskopavanja litijuma bila pogrešna, ali je u današnjem gostovanju na televiziji Pink u celu priču umešao i strane službe. Vučić je izjavio da je u Beogradu oko… »
Maja Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Maja Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Novi magazin 08.01.2023
Ministarka kulture Maja Gojković izjavila je da predstavnici Prištine svakodnevno pokušavaju da komuniciraju sa međunarodnim organizacijama koje se bave kulturnom baštinom na Kosovu u želji da stvaraju novu istoriju o kulturnom identitetu srpskog… »
Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra; Strane službe uništile projekat litijuma

Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra; Strane službe uništile projekat litijuma

Beta 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u 2022. godini nivo stranih investicija u zemlju dostigao 4,4 milijarde evra što je kako je ocenio, apsolutni rekord. Vučić je kazao da je nivo direktnih stranih investicija za 13,6 odsto veći u… »
Predsednik Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Predsednik Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Kurir 08.01.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u 2022. godini nivo stranih investicija u zemlju dostigao 4,4 milijarde evra što je kako je ocenio, apsolutni rekord. Vučić je kazao da je nivo direktnih stranih investicija za 13,6 odsto… »
Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Vučić: Nivo stranih investicija u 2022. dostigao 4,4 milijarde evra

Insajder 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u 2022. godini nivo stranih investicija u zemlju dostigao 4,4 milijarde evra što je kako je ocenio, apsolutni rekord. Vučić je kazao da je nivo direktnih stranih investicija za 13,6 odsto veći u… »
"Beograd je za praznike bio pun špijuna": Vučić: "Okupirali su sve hotele, smeštaje, kuće, vile, bili smo kao Kazablanka"

"Beograd je za praznike bio pun špijuna": Vučić: "Okupirali su sve hotele, smeštaje, kuće, vile, bili smo kao Kazablanka"

Blic 08.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić otkrio je jutros da je tokom novogodišnjih i božićnih praznika Beograd bio pun stranih obaveštajaca, što, kako je rekao "nije zabeleženo još od Drugog svetskog rata". - Nemojte da smetnete sa uma, za Novu godinu i… »
Vučić o ranjavanju dečaka na KiM: Niko od zvaničnika mi se nije javio, a dobio sam 11 poruka ambasadora zbog Rade…

Vučić o ranjavanju dečaka na KiM: Niko od zvaničnika mi se nije javio, a dobio sam 11 poruka ambasadora zbog Rade…

Danas 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas javnosti nakon povratka sa Hilandara. Govoreći o dva ranjena dečaka na KiM, Vučić je rekao da je sramna kampanja iz sveta podrške Kurtaju. „Kao slučajno je pucano na dete“, kazao je Vučić i… »
Maja Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Maja Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Insajder 08.01.2023
Ministarka kulture Maja Gojković izjavila je da predstavnici Prištine svakodnevno pokušavaju da komuniciraju sa medjunarodnim organizacijama koje se bave kulturnom baštinom na Kosovu u želji da stvaraju novu istoriju o kulturnom identitetu srpskog… »
Predsednik Vučić osudio napad na srpske dečake na KiM: "Ovde je reč o pokušaju ubistva dvojice dečaka!"

Predsednik Vučić osudio napad na srpske dečake na KiM: "Ovde je reč o pokušaju ubistva dvojice dečaka!"

Mondo 08.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je osudio napad na srpske dečake na Kosmetu. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je osudio napad na srpske dečake na Kosmetu. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je osudio napad na srpske dečake na Kosovu… »
Danas u Kosovskoj Mitrovici protest protiv veleizdaje Aleksandra Vučića i Srpske liste

Danas u Kosovskoj Mitrovici protest protiv veleizdaje Aleksandra Vučića i Srpske liste

Pravda 08.01.2023
Protest protiv veleizdaje Aleksandra Vučića i „torture, bahaćenja, nekontrolisanog bogaćenja, pretnji, ucena“ Srpske listodržava se danas 8. januara u 12.01 kod spomenika Knezu Lazaru u Kosovskoj Mitrovici. Skup je zakazao je poverenik Pokreta za… »
Miloš Vučević: Iz odgovora Kfora treba izvući zaključke

Miloš Vučević: Iz odgovora Kfora treba izvući zaključke

Danas 08.01.2023
Ministar odbrane Miloš Vučević ističe da nije slučajnost da je Kfor odgovor, na zahtev Beograda za povratak srpskih snaga bezbednosti na Kosovo, uručio na Badnje veče, i da iz odgovora treba izvući određene zaključke. „Nije slučajnost da nam… »
Danas veliki narodni protest u Štrpcu zbog ranjavanja i napada na srpskog dečaka i mladiće

Danas veliki narodni protest u Štrpcu zbog ranjavanja i napada na srpskog dečaka i mladiće

Pravda 08.01.2023
Veliki narodni protest povodom brutalnog pokušaja ubistva srpskog dečaka Stefana i srpskog mladića Miloša Stojanovića u Gotovuši, napada na srpskog mladića Stefana Tomića u Klokotu, kao i kontinuirane antisrpske represije, biće održan ispred… »
"Ponovo ću ići po badnjak": Dečak Stefan Stojanović, kog je ranio pomahnitali Albanac

"Ponovo ću ići po badnjak": Dečak Stefan Stojanović, kog je ranio pomahnitali Albanac

Pravda 08.01.2023
Samo Bog je spasao dvojicu srpskih mladića, rođake Stefana (11) i Miloša (21) Stojanovića iz Gotovuše kod Štrpca od metaka pomahnitalog Albanca Azema Kurtaja (33), pripadnika tzv. Kosovskih bezbednosnih snaga, koji je na njih pucao iz vozila u… »
Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

N1 Info 08.01.2023
Ministarka kulture Maja Gojković izjavila je da predstavnici Prištine svakodnevno pokušavaju da komuniciraju sa međunarodnim organizacijama koje se bave kulturnom baštinom na Kosovu u želji da stvaraju novu istoriju o kulturnom identitetu srpskog… »
Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Gojković: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Radio 021 08.01.2023
Ministarka kulture Maja Gojković izjavila je da Srbija neće dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu. Kako je ona navela, predstavnici Prištine svakodnevno pokušavaju da komuniciraju sa međunarodnim organizacijama koje se bave kulturnom baštinom… »
Maja Gojković o pokušajima lažne države u unesku: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Maja Gojković o pokušajima lažne države u unesku: Nećemo dozvoliti otimanje srpske baštine na Kosovu

Kurir 08.01.2023
BEOGRAD - Ministarka kulture Maja Gojković izjavila je da predstavnici Prištine svakodnevno pokušavaju da komuniciraju sa međunarodnim organizacijama koje se bave kulturnom baštinom na Kosovu u želji da stvaraju novu istoriju o kulturnom identitetu… »
Majka dečaka ranjenog kod Štrpca: Pogođeni su rikošetom, pucao je na put

Majka dečaka ranjenog kod Štrpca: Pogođeni su rikošetom, pucao je na put

Radio 021 08.01.2023
Majka jedanaestogodišnjeg dečaka koji je sa još jednim mladićem ranjen kod Štrpca, Zorica Stojanović izjavila je da su oni povređeni kada ih je pogodio rikošet. "Pucao je na put, na asfalt, nije pucao na njih (mladiće) i pored mog sina ranjen je… »
Malom stefanu ranjenom kod Štrpca sve bolje i evo šta je poručio: Ruka me ne boli mnogo i ponovo ću ići po badnjak!

Malom stefanu ranjenom kod Štrpca sve bolje i evo šta je poručio: Ruka me ne boli mnogo i ponovo ću ići po badnjak!

Kurir 08.01.2023
Vraćali smo se putem Miloš i ja iz seče badnjaka i zastali smo da se slikamo za uspomenu. Tada je odjednom naišao automobil iz kojeg je zapucano. Sada smo dobro i Miloš i ja, kaže mališa. BEOGRAD - Samo Bog je spasao dvojicu mladih Srba, rođake… »
Majka ranjenog dečaka na Kosovu: Napadač nije pucao na decu, povređeni su od metka koji se odbio od asfalta

Majka ranjenog dečaka na Kosovu: Napadač nije pucao na decu, povređeni su od metka koji se odbio od asfalta

Danas 08.01.2023
Majka povređenog u jučerašnjem incidentu u selu Drajkovce kod Štrpca Zorica Stojanović je izjavila da prema informacijama koje ima osumnjičena osoba za ranjavanje njenog sina Stefana Stojanovića nije pucala na njih već da se metak od asfalta odbio… »
"Najoštrije osuđujem sve akte nasilja prema Srbima": Crnogorski ministar pravde Kovač pozvao međunarodnu zajednicu da…

"Najoštrije osuđujem sve akte nasilja prema Srbima": Crnogorski ministar pravde Kovač pozvao međunarodnu zajednicu da…

Blic 08.01.2023
Ministar pravde u vladi Crne Gore Marko Kovač osudio je danas sve akte nasilja prema Srbima u Klokotu i selu Gotovuši na Kosovu i Metohiji i pozvao međunarodnu zajednicu da reaguje. - Najoštrije osuđujemo sve akte nasilja prema Srbima u Klokotu i… »
Tužilaštvo traži pritvor: Sat vremena pre nego što je pokušao da ubije Stefana i Miloša, Albanac pucao 5 puta u vazduh…

Tužilaštvo traži pritvor: Sat vremena pre nego što je pokušao da ubije Stefana i Miloša, Albanac pucao 5 puta u vazduh…

Blic 07.01.2023
Osnovno tužilaštvo u Uroševcu zatražilo je od Osnovnog suda u tom gradu određivanje jednomesečnog pritvora osumnjičenom za ranjavanje dečaka i momka srpske nacionalnosti kod Štrpca, navodeći da je osumnjičeni sat vremena pre toga na Brezovici… »
Tužilaštvo u Uroševcu traži da se odredi pritvor osmunjičenom za ranjavanje srpskih mladića kod Štrpca

Tužilaštvo u Uroševcu traži da se odredi pritvor osmunjičenom za ranjavanje srpskih mladića kod Štrpca

Danas 07.01.2023
Osnovno tužilaštvo u Uroševcu zatražilo je danas od Osnovnog suda u tom gradu da odredi meru pritvora u trajanju od 30 dana osumnjičenom A. K, koji se tereti za jučerašnji incident kod Štrpca, u kom su ranjeni dečak i mladić srpske… »

Vesti dana »