Povezane vesti

Poslednja srpkinja u Prištini: Baka Leposava (88) živi sama u stanu okružena Albancima: "Dve godine mi niko nije kucao na…

Poslednja srpkinja u Prištini: Baka Leposava (88) živi sama u stanu okružena Albancima: "Dve godine mi niko nije kucao na…

Blic 08.01.2023
Sama, među četiri zida, 88-godišnja Leposava Stojanović provodi svoje stračke dane u Prištini. Kako kaže za Kosovo onlajn, za Prištinu je vežu lepe uspomene, od udaje, rođenja dece, unučadi, pa zato ne želi, niti planira nikuda da ide sa… »
Baka Leposava je za godinu dana izgubila sina i ćerku: Dane na Kosovu provodi sama i odoleva nedaćama

Baka Leposava je za godinu dana izgubila sina i ćerku: Dane na Kosovu provodi sama i odoleva nedaćama

Telegraf 08.01.2023
Iz stana izlazi jednom mesečno, kada po nju dođu kolima Hitne pomoći, kako bi je odveli u Dom zdravlja u Ugljaru da bi je pregledao lekar. Leposava Stojanović (88) provodi svoje stračke dane u Prištini, sama, među četiri zida. Kako kaže za Kosovo… »
Baka Leposava, jedna od preostalih 10 Srba u Prištini: Odoleva godinama i opstaje u gradu, evo šta kaže o odnosu sa…

Baka Leposava, jedna od preostalih 10 Srba u Prištini: Odoleva godinama i opstaje u gradu, evo šta kaže o odnosu sa…

Kurir 08.01.2023
Sama, među četiri zida, 88-godišnja Leposava Stojanović provodi stračke dane u Prištini. Kako kaže za Kosovo onlajn, za Prištinu je vežu lepe uspomene, od udaje, rođenja dece, unučadi, pa zato ne želi, niti planira nikuda da ide sa Kosova… »
Oko mene sve Albanci, ja sam jedina srpkinja ovde! Leposava pored svega odoleva godinama i opstaje u Prištini (video)

Oko mene sve Albanci, ja sam jedina srpkinja ovde! Leposava pored svega odoleva godinama i opstaje u Prištini (video)

Mondo 08.01.2023
Iz stana izlazi jednom mesečno, kada po nju dođu kolima Hitne pomoći, kako bi je odveli u Dom zdravlja u Ugljaru da bi je pregledao lekar. Iz stana izlazi jednom mesečno, kada po nju dođu kolima Hitne pomoći, kako bi je odveli u Dom zdravlja u… »

Vesti dana »