Povezane vesti

Intelektualci u akciji smirivanja tenzija na KiM?

Intelektualci u akciji smirivanja tenzija na KiM?

Nova 10.01.2023
Specijalni predstavnici EU i SAD za Zapadni Balkan, Miroslav Lajčak i Gabrijel Eskobar, razgovarali su sa visokim zvaničnikom NATO-a u Briselu o odnosima Beograda i Prištine. I dok se o smanjenju tenzija na zvaničnom nivou, po običaju, govori u… »
Varheji: Pomak u dijalogu Beograda i Prištine ključan za napredak na evropskom putu

Varheji: Pomak u dijalogu Beograda i Prištine ključan za napredak na evropskom putu

Beta 10.01.2023
Evropski komesar za proširenje Oliver Varheji izjavio je danas, posle sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom, da je pomak u dijalogu Beograda i Prištine ključan za njihov napredak na evropskom putu. Varheji je… »
Lajčak i Varhelji razgovarali o dijalogu Beograda i Prištine

Lajčak i Varhelji razgovarali o dijalogu Beograda i Prištine

RTV 10.01.2023
BRISEL - Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak razgovarao je danas sa evropskim komesarom za susedsku politiku i proširenje Oliverom Varheljijem o procesu dijalogu. Lajčak je u objavi na svom Tviter nalogu… »
Lajčak: Razgovarao sam sa Eskobarom i Džoanom o dijalogu, severu KiM...

Lajčak: Razgovarao sam sa Eskobarom i Džoanom o dijalogu, severu KiM...

Telegraf 10.01.2023
Trojica zvaničnika razgovarala su i o budućim koracima. Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak potvrdio je danas da je razgovarao sa specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom i zamenikom… »
Lajčak: Razgovarao sam sa Eskobarom i Džoanom o dijalogu Beograda i Prištine i severu KiM

Lajčak: Razgovarao sam sa Eskobarom i Džoanom o dijalogu Beograda i Prištine i severu KiM

Blic 09.01.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak potvrdio je danas da je sa specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom i zamenikom generalnog sekretara NATO Mirčeom Džoanom razgovarao o nedavnim… »
Lajčak i Eskobar sa visokim zvaničnikom NATO-a o odnosima Beograda i Prištine

Lajčak i Eskobar sa visokim zvaničnikom NATO-a o odnosima Beograda i Prištine

Danas 09.01.2023
Specijalni predstavnici EU i SAD za Zapadni Balkan, Miroslav Lajčak i Gabrijel Eskobar, razgovarali su danas sa visokim zvaničnikom NATO-a u Briselu o odnosima Beograda i Prištine. Na sastanku Eskobara i Lajčaka, specijalnog predstavnika EU za dijalog… »

Vesti dana »