Povezane vesti
Svet na pragu recesije: Čeka nas crni rekord posle 80 godina, a Srbiji sledi tri godine sporog rasta
Danas 11.01.2023
Prvi put u poslednjih 80 godina moglo bi se desiti da svet prođe kroz dve globalne recesije u jednoj deceniji. Svetska banka objavila je juče izveštaj o Globalnim ekonomskim prospektima prema kojima se prognozira smanjenje rasta globalnog BDP-a sa tri… »
Svetska banka snizila prognozu rasta crnogorske ekonomije
Biznis.rs 11.01.2023
uprkos korekcijama, najbrži napredak u odnosu na druge zemlje regiona. Svetska banka je u najnovijem izveštaju snizila prognoze rasta crnogorske ekonomije za ovu godinu na 3,4 odsto. To je velika razlika u odnosu na junski izveštaj, kada je procena… »
Nove loše prognoze svetske banke: "Veliko usporavanje u razvijenim ekonomijama, preti recesija, drugi najniži rezultat u Kini…
Blic 11.01.2023
Svetska banka oborila je juče prognoze rasta za 2023. godinu na nivo koji je na ivici recesije za mnoge zemlje, a kao razlog se navodi uticaj intenziviranog povećanja kamatnih stopa, nastavak rata u Ukrajini i kolaps glavnih motora globalnog ekonomskog… »
Prognoza Svetske banke: Hrvatska privreda će u 2023. godini porasti za 0,8 posto
Danas 10.01.2023
Hrvatska privreda će u 2023. godini porasti za 0,8 posto, prognozirala je Svetska banka (WB), ponovo prepolovivši prognozu rasta u prvoj godini članstva u evrozoni koja posustaje pod pritiskom problema u snabdevanju energijom i sve skupljim… »
Svetska banka upozorila da je globalna ekonomija u opasnosti od recesije
Danas 10.01.2023
Svetska ekonomija bi mogla da se, vodjena sporijim ekonomskim rastom u SAD, Evropi i Kini, „opasno približi“ recesiji, upozorila je danas Svetska banka u svom godišnjem izveštaju u kome je prepolovila svoju prognozu globalnog rasta na 1,7 odsto sa… »
Vesti dana »
![„Došlo je na naplat(n)u“: Studenti i građani iz Niša krenuli na celodnevnu blokadu, ne sprečava ih ni temeperatura koja…](https://nstatic.net/060/38944060estyyi.jpg)
„Došlo je na naplat(n)u“: Studenti i građani iz Niša krenuli na celodnevnu blokadu, ne sprečava ih ni temeperatura koja je u minusu
Nova pre 21 minutajoš 43 povezane
![Jutro uveliko odmaklo, a Srbija i dalje u debelom minusu! Nema grada da je iznad nule, vetar probija do kostiju, evo kad staje…](https://nstatic.net/756/38942756yotetn.jpg)
Jutro uveliko odmaklo, a Srbija i dalje u debelom minusu! Nema grada da je iznad nule, vetar probija do kostiju, evo kad staje košava i kad stiže sneg!
Kurir pre 3 satajoš 15 povezanih
![Muškarac nađen mrtav na šinama u blizini Novog groblja u Beogradu](https://nstatic.net/730/38943730ojbkwc.jpg)
Muškarac nađen mrtav na šinama u blizini Novog groblja u Beogradu
Novi magazin pre 1 satjoš 12 povezanih