Povezane vesti

U Beogradu i Zagrebu su me ucenjivali, ostalo je samo da me likvidiraju: Kako je govorio Miro Glavurtić

U Beogradu i Zagrebu su me ucenjivali, ostalo je samo da me likvidiraju: Kako je govorio Miro Glavurtić

Nova 17.01.2023
Ceo sam život ratovao, oko mene sve je rat, govorio je slikar, književnik i intelektualac Miro Glavurtić. Jedan od najznačajnijih umetnika i intelektualaca s ovog podneblja Miro Glavurtić, kum Mediale, preminuo je juče u 91. godini u Pobrđu kraj… »
Preminuo Miro Glavurtić

Preminuo Miro Glavurtić

RTS 17.01.2023
Slikar, pesnik, izdavač i književnik Miro Glavurtić preminuo je u Pobrđu kod Kotora, saopštila je Fondacija Plavo pozivajući se na porodicu umetnika. Miro Glavurtić rođen je 5. septembra 1932. godine u Pobrđu kod Kotora u pravoslavno-katoličkoj… »
Bio je kum Umetničke grupe Mediala

Bio je kum Umetničke grupe Mediala

Politika 17.01.2023
Slikar, pesnik, izdavač, književnik, ezoterik, intelektualac Miro Glavurtić preminuo je juče u 91. godini, saopštila je porodica umetnika, a informaciju prenela Fondacija „Plavo”. Rođen je u pravoslavno-katoličkoj porodici, od majke Srpkinje iz… »
Odlazak slikara: In memoriam - Preminuo Miro Glavurtić

Odlazak slikara: In memoriam - Preminuo Miro Glavurtić

Večernje novosti 16.01.2023
SLIKAR, pesnik, izdavač, književnik, ezoterik, intelektualac i jedan od osnivača čuvene Mediale Miro Glavurtić preminuo je danas, saopštila je njegova porodica. Foto privatna arhiva - Ovaj vrsni umetnik rođen je 1932, u Pobrđu kod Kotora, u… »
Preminuo Miro Glavurtić

Preminuo Miro Glavurtić

Danas 16.01.2023
Slikar, pesnik, izdavač i književnik Miro Glavurtić preminuo je danas u Pobrđu kod Kotora, saopštila je Fondacija Plavo. Glavurtić je rođen 5. septembra 1932. Srednju geodetsku školu završio je u ondašnjem Titogradu, a u Beograd se doselio 1953… »

Vesti dana »