Povezane vesti

Šta bivši komandant „Vagnera” može da ponudi Norveškoj

Šta bivši komandant „Vagnera” može da ponudi Norveškoj

Politika 17.01.2023
Medevedev traži azil nakon što je dezertirao. OSLO - Bivši komandant ruske paravojne organizacije „Vagner” Andrej Medvedev, koji se borio u Ukrajini, pobegao je u Norvešku i traži azil nakon što je dezertirao „zbog straha za svoj život”… »
Bivši komandant Vagnera traži azil u Norveškoj nakon bega iz Rusije

Bivši komandant Vagnera traži azil u Norveškoj nakon bega iz Rusije

Glas Amerike 17.01.2023
Moskva — Bivši komandant ruske plaćeničke grupe Vagner koji se borio u Ukrajini rekao je da je prebegao u Norvešku i da traži azil u strahu za svoj život nakon što je bio svedok ubijanja i maltretiranja ruskih zatvorenika dovedenih na liniju… »
Bivši komandant ‘Wagnera’ traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

Bivši komandant ‘Wagnera’ traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

Al Jazeera 17.01.2023
Andrej Medvedev tvrdi da je pobjegao iz grupe nakon što je bio svjedok ubistva zarobljenih dezertera iz Wagnera. Bivši komandant ruske privatne vojske Wagner Andrej Medvedev, koji se borio u Ukrajini, saopštio je da je pobjegao u Norvešku i da traži… »
Komandant Vagnera pobegao u Norvešku! Bio je svedok ratnih zločina: Pešačio 200km, priveli ga na granici

Komandant Vagnera pobegao u Norvešku! Bio je svedok ratnih zločina: Pešačio 200km, priveli ga na granici

Mondo 17.01.2023
Andrej Medvedev, bivši komandant Vagnera je dezertirao i pobegao u Norvešku. Andrej Medvedev, bivši komandant Vagnera je dezertirao i pobegao u Norvešku. Bivši komandant ruske paravojne grupe Vagner zatražio je azil u Norveškoj nakon što je… »
Bivši komandant Vagnera pobegao u Norvešku i zatražio azil: "Spreman sam sve da ispričam"

Bivši komandant Vagnera pobegao u Norvešku i zatražio azil: "Spreman sam sve da ispričam"

Telegraf 17.01.2023
Medvedev je služio u ruskoj vojsci i bio je u zatvoru pre nego što se pridružio "Vagneru", a istakao je da je pobegao iz te grupe nakon što je bio svedok ubistva zarobljenih dezertera iz "Vagnera" Bivši komandant ruske paravojne organizacije "… »
Bivši komandant "Vagnera" traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

Bivši komandant "Vagnera" traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

RTV 17.01.2023
OSLO - Bivši komandant ruske paravojne organizacije "Vagner" Andrej Medvedev, koji se borio u Ukrajini, saopštio je da je pobegao u Norvešku i da traži azil nakon što je dezertirao zbog straha za svoj život. Medvedev, koji se pridružio "Vagneru" 6… »
Jeziva ispovest odbeglog Vagnerovca: „Jurili su me ljudi sa bakljama i psima, meci su fijukali oko mene“

Jeziva ispovest odbeglog Vagnerovca: „Jurili su me ljudi sa bakljama i psima, meci su fijukali oko mene“

Nova 17.01.2023
Andrej Medvedev, bivši komandant voda iz takozvane grupe "Vagner" koji je potražio azil u Norveškoj nakon što je ilegalno prešao granicu između nje i Rusije, po prvi put je javno govorio o svom dramatičnom begu i svemu onome što je usledilo. Kako… »
Bivši komandant "Vagnera" traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

Bivši komandant "Vagnera" traži azil u Norveškoj nakon što je dezertirao

Euronews 17.01.2023
Bivši komandant ruske paravojne organizacije "Vagner" Andrej Medvedev, koji se borio u Ukrajini, saopštio je da je pobegao u Norvešku i da traži azil nakon što je dezertirao zbog straha za svoj život. Medvedev, koji se pridružio "Vagneru" 6. jula… »
Jezivo svedočenje odbeglog komandanta "vagnera": Detalji njegovog bekstva u Norvešku: "Jurili su me ljudi sa bakljama i…

Jezivo svedočenje odbeglog komandanta "vagnera": Detalji njegovog bekstva u Norvešku: "Jurili su me ljudi sa bakljama i…

Blic 17.01.2023
Andrej Medvedev, bivši komandant voda iz takozvane grupe "Vagner" koji je ilegalno prešao rusko-norvešku granicu i podneo zahtev za azil u Norveškoj, izneo je detalje svog prelaska u tu zemlju u intervjuu za grupu za ljudska prava Gulagu.net… »
Rusija i Ukrajina: Bivši komandant plaćeničke grupe Vagner traži azil od Norveške

Rusija i Ukrajina: Bivši komandant plaćeničke grupe Vagner traži azil od Norveške

Danas 16.01.2023
Bivši komandant ruske paravojne grupe Vagner zatražio je azil u Norveškoj pošto je dezertirao iz ove plaćeničke jedinice. Andrej Medvedev (26) je prošlog petka prešao granicu sa Norveškom, gde su ga priveli graničari. On se trenutno nalazi u… »

Vesti dana »