Povezane vesti

Dobitnica Ninove nagrade Danica Vukićević za roman „Unutrašnje more”

Dobitnica Ninove nagrade Danica Vukićević za roman „Unutrašnje more”

RTS 23.01.2023
Danica Vukićević dobitnica je ovogodišnje Ninove nagrade za roman „Unutrašnje more”. Odluku o dodeli nagrade doneo je žiri u sastavu: Teofil Pančić (predsednik), Marija Nenezić, Milena Đorđijević, Žarka Svirčev i Goran Korunović. U… »
Ninova nagrada Danici Vukićević

Ninova nagrada Danici Vukićević

Politika 23.01.2023
Nagrađena autorka je rekla da se knjiga „Unutrašnje more” nije desila odjednom, ali da je za nju bila izvor čiste radosti i da predstavlja hologram njene duše. Danica Vukićević, autorka knjige „Unutrašnje more” (u izdanju „Nojzaca”)… »
Ninova nagrada čini da se osećam kao lepa brena: Danica Vukićević otkrila zbog čega je bila skeptična i razlog ulaska u…

Ninova nagrada čini da se osećam kao lepa brena: Danica Vukićević otkrila zbog čega je bila skeptična i razlog ulaska u…

Kurir 23.01.2023
Pesnikinja i književnica Danica Vukićević, autorka romana "Unutrašnje more" u izdanju "Nojzaca", dobitnica je Ninove nagrade za najbolji roman godine napisan na srpskom jeziku, objavljen u 2022. godini, saopštili su juče članovi žirija. Prošle… »
„Oženio sam se crnkom koja ima mladež s dlakom“: Odlomak iz NIN-ovog romana godine

„Oženio sam se crnkom koja ima mladež s dlakom“: Odlomak iz NIN-ovog romana godine

Nova 23.01.2023
To što sam dobitnica NIN-ove nagrade u radu neće verovatno ništa promeniti, ali u životu i percepciji sigurno hoće. Konačno će me ljudi znati, ali ne verujem da će me razumeti - bila je reakcija nove dobitnice NIN-ove nagrade Danice Vukićević za… »
Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade

Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade

Politika 23.01.2023
NIN-ovu nagradu za najbolji roman godine dobila je Danica Vukićević za „Unutrašnje more”, objavio je danas žiri. Teofil Pančić, Marija Nenezić, Milena Đorđijević, Žarka Svičev i Goran Korunović doneli su većinom glasova odluku o 69… »
Ko je dobitnica ninove nagrade za najbolji roman? Piše i prozu: Danica Vukićević osvojila je brojna priznanja za svoj rad

Ko je dobitnica ninove nagrade za najbolji roman? Piše i prozu: Danica Vukićević osvojila je brojna priznanja za svoj rad

Kurir 23.01.2023
Književnica i pesnikinja Danica Vukićević, ovogodišnja je dobitnica N inove nagrade za najbolji roman napisan na srpskom jeziku u 2022. godini za roman "Unutrašnje more". Književnica, rođena u Valjevu, godinama unazad živi i radi u Beogradu… »
Radikalan, inventivan: Kako je NIN-ov žiri ocenio roman prvenac Danice Vukićević

Radikalan, inventivan: Kako je NIN-ov žiri ocenio roman prvenac Danice Vukićević

N1 Info 23.01.2023
Danica Vukićević ovogodišnja je dobitnica najprestižnijeg domaćeg književnog priznanja, NIN-ove nagrade, sa romanom "Unutrašnje more", u izdanju Nojzaca. Članovi žirija su u obrazloženjima odluke naveli da se radi o inventivnom romanu… »
Šta je sve žiri rekao o Danici Vukićević, dobitnici NIN-ove nagrade?

Šta je sve žiri rekao o Danici Vukićević, dobitnici NIN-ove nagrade?

Danas 23.01.2023
– Veoma sam uzbuđena i veoma sam zahvalna članovima žirija koji su glasali za mene jer su pokazali koliko su pametni a onima koji nisu glasali za mene sam takođe zahvalna jer su ukazali na ove druge ljude – rekla je Danica Vukićević… »
Dodeljena NIN-ova nagrada

Dodeljena NIN-ova nagrada

Vesti online 23.01.2023
Dobitnica NIN-ove nagrade za roman godine je Danica Vukićević za roman “Unutrašnje more”. Odluku o nagradi doneo je žiri u sastavu: Teofil Pančić (predsednik), Marija Nenezić, Milena Đorđijević, Žarka Svirčev i Goran Korunović… »
Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

BBC News 23.01.2023
U najužem izboru bilo je šest knjiga. Nagrada beogradskog nedeljnika NIN za najbolji roman 2022. godine pripala je Danica Vukićević za „Unutrašnje more", odlučio je petočlani žiri. Vukićević je u konkurenciji od šestoro autora koji su ušli u… »
Danica Vukićević: Konačno će me ljudi znati zbog NIN-ove nagrade, ali ne verujem da će me razumeti VIDEO

Danica Vukićević: Konačno će me ljudi znati zbog NIN-ove nagrade, ali ne verujem da će me razumeti VIDEO

Nova 23.01.2023
Sve u mom životu je neprestano istraživanje i uživam u tome. Čitav koncept ove knjige se zasniva na zadovoljstvu i na radosti. I inače sve što radim, radim iz radosti. Ne bih nikada pisala da ne uživam u tome, rekla je ovogodišnja dobitnica… »
Dobitnica NIN-ove nagrade Vukićević: "Unutrašnje more" je hologram moje ličnosti

Dobitnica NIN-ove nagrade Vukićević: "Unutrašnje more" je hologram moje ličnosti

Dnevnik 23.01.2023
BEOGRAD: NIN-ovu nagradu za najbolji roman 2022. godine na srpskom jeziku dobila je Danica Vukićević za "Unutrašnje more", u izdanju Nojzaca, objavio je danas žiri. "Ozbiljno pratim našu književnu produkciju i izbor mog romana ima veliku simboličku… »
Roman koji ne daje dušu za kikiriki: Zašto je „Unutrašnje more“ dobilo NIN-ovu nagradu

Roman koji ne daje dušu za kikiriki: Zašto je „Unutrašnje more“ dobilo NIN-ovu nagradu

Nova 23.01.2023
Ovogodišnja dobitnica NIN-ove nagrade za najbolji roman 2022. godine je Danica Vukićević za roman "Unutrašnje more", objavljeno je danas na konferenciji u hotelu "Moskva", jer je posredi inventivna knjiga. Laureata 69. NIN-ove nagrade u ime stručnog… »
Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

Danas 23.01.2023
Nagrada beogradskog nedeljnika NIN za najbolji roman 2022. godine pripala je Danica Vukićević za „Unutrašnje more“, odlučio je petočlani žiri. Vukićević je u konkurenciji od šestoro autora koji su ušli u najuži izbor, postala 69. dobitnica… »
„Sada će biti velika frka“: Prva izjava Danice Vukićević, tek sedme žene dobitnice NIN-ove nagrade

„Sada će biti velika frka“: Prva izjava Danice Vukićević, tek sedme žene dobitnice NIN-ove nagrade

Nova 23.01.2023
Zahvaljujem se onima koji su glasali za mene, ali i onima koji nisu glasali za mene, bila je prva reakcija nove laureatkinje NIN-ove nagrade Danice Vukićević, koja je nagrađena za roman "Unutrašnje more". Spisateljica Danica Vukićević je, nakon što… »
Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade

Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade

Nova 23.01.2023
Laureat NIN-ove nagrade za 2022. godinu je Danica Vukićević za roman "Unutrašnje more", odlučio je žiri našeg najuglednijeg književnog priznanja. Od šest naslova koliko se našlo u finalu za NIN-ovu nagradu stručni žiri, kako je saopšteno na… »
Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade za roman godine

Danica Vukićević dobitnica NIN-ove nagrade za roman godine

Insajder 23.01.2023
Danica Vukićević dobitnica je ovogodišnje NIN-ove nagrade za roman "Unutrašnje more". Roman "Unutrašnje more", objavila je izdavačka kuća "Futura publikacije". Odluku o dodeli nagrade doneo je žiri u sastavu: Teofil Pančić (predsednik), Marija… »
Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

Književnost, Srbija i NIN-ova nagrada: „Unutrašnje more“ Danice Vukićević najbolji roman 2022.

Radio 021 23.01.2023
U najužem izboru bilo je šest knjiga. BBC Nagrada beogradskog nedeljnika NIN za najbolji roman 2022. godine pripala je Danica Vukićević za „Unutrašnje more", odlučio je petočlani žiri. Vukićević je u konkurenciji od šestoro autora koji su… »
Ko je Danica Vukićević i u čemu se radi u njenom romanu "Unutrašnje more", za koji je dobila NIN-ovu nagradu

Ko je Danica Vukićević i u čemu se radi u njenom romanu "Unutrašnje more", za koji je dobila NIN-ovu nagradu

Telegraf 23.01.2023
Pored pesama, piše prozu, eseje i književnu kritiku. Danica Vukićević dobitnica je NIN-ove nagrade za najbolji roman za 2022. godinu, saopštio je žiri. Poznata književnica je ovo priznanje dobila za svoje delo "Unutrašnje more". U nagrađenoj… »

Vesti dana »