Povezane vesti

Moguć sukob Kine i Amerike u naredne dve godine, tvrde američki zvaničnici

Moguć sukob Kine i Amerike u naredne dve godine, tvrde američki zvaničnici

Politika 29.01.2023
VAŠINGTON - Visoko pozicionirani republikanac u američkom Kongresu Majk Mekoli izjavio je danas da su šanse za sukob sa Kinom oko Tajvana veoma velike, nakon što je američki general Majk Minihan ranije izazvao zabrinutost dopisom u kojem se upozorava… »
Raste strah od novog rata! Republikanci u SAD smatraju da je general u pravu

Raste strah od novog rata! Republikanci u SAD smatraju da je general u pravu

Pravda 29.01.2023
Visoko pozicionirani republikanac u američkom Kongresu Majk Mekoli izjavio je danas da su šanse za sukob sa Kinom oko Tajvana „veoma velike“, nakon što je američki general Majk Minihan ranije izazvao zabrinutost dopisom u kojem se upozorava da… »
Zabrinutost zbog mogućeg rata Kine i SAD: „Šanse za sukob oko Tajvana veoma velike“

Zabrinutost zbog mogućeg rata Kine i SAD: „Šanse za sukob oko Tajvana veoma velike“

Nova 29.01.2023
Visoko pozicionirani republikanac u američkom Kongresu Majk Mekoli izjavio je danas da su šanse za sukob sa Kinom oko Tajvana „veoma velike“, nakon što je američki general Majk Minihan ranije izazvao zabrinutost dopisom u kojem se upozorava da… »
Mekoli: Mislim da je general u pravu u vezi mogućeg rata SAD i Kine

Mekoli: Mislim da je general u pravu u vezi mogućeg rata SAD i Kine

RTV 29.01.2023
VAŠINGTON - Visoko pozicionirani republikanac u američkom Kongresu Majk Mekoli izjavio je danas da su šanse za sukob sa Kinom oko Tajvana veoma velike, nakon što je američki general Majk Minihan ranije izazvao zabrinutost dopisom u kojem se upozorava… »
Američki general očekuje da će uskoro doći do rata s Kinom

Američki general očekuje da će uskoro doći do rata s Kinom

Al Jazeera 29.01.2023
Iako njegova procjena ne odražava procjenu Pentagona, ona pokazuje da među visokim časnicima američke vojske postoji zabrinutost da bi Kina mogla pokušati preuzeti kontrolu nad Tajvanom. Američki general ratnog zrakoplovstva ocijenio je da će SAD… »
Da li je novi rat na pomolu? General SAD: Intuicija mi govori da će SAD zaratiti sa Kinom u naredne dve godine

Da li je novi rat na pomolu? General SAD: Intuicija mi govori da će SAD zaratiti sa Kinom u naredne dve godine

Telegraf 29.01.2023
Minihan je u pismu izneo svoje predloge za organizaciju i izgradnju "utvrđenog, spremnog, integrisanog i agilnog manevarskog tima združenih snaga SAD i Tajvana spremnih da se bore i pobede" General američkog vazduhoplovstva Majk Minihan naveo je u… »
Američki general: "Intuicija mi govori da će SAD zaratiti sa Kinom u naredne dve godine"

Američki general: "Intuicija mi govori da će SAD zaratiti sa Kinom u naredne dve godine"

Blic 29.01.2023
General američkog vazduhoplovstva Majk Minihan naveo je u pismu koje je poslao podređenim oficirima da mu "intuicija govori" da će SAD zaratiti protiv Kine u naredne dve godine. U pismu u koje je uvid imala američka TV NBC Njuz, Minihan je dodao da… »

Vesti dana »