Povezane vesti

Muk u palati kad su zemana ovo pitali: U životu sam samo jednom zatražio oprost, a to je za bombardovanje Jugoslavije 1999!

Muk u palati kad su zemana ovo pitali: U životu sam samo jednom zatražio oprost, a to je za bombardovanje Jugoslavije 1999!

Kurir 30.01.2023
* Nastojao sam da Češka otprizna Kosovo, za NATO prelete 1999. namerno sam se izvinio u Pragu * Beograd može da bude posrednik u ratu u Ukrajini jer nije uveo sankcije Moskvi, rekao je češki predsednik. BEOGRAD - Predsednik Češke Miloš Zeman… »
Predsednik Srbije: Dragi Miloše, Vaše reči o Kosovu ostale su u srcima naših građana, pokazali ste hrabrost kakvu niko…

Predsednik Srbije: Dragi Miloše, Vaše reči o Kosovu ostale su u srcima naših građana, pokazali ste hrabrost kakvu niko…

Kurir 30.01.2023
* Uz gardu, himnu i naklon zastavi predsednik dočekao Zemana, završeni razgovori u četiri oka * Privilegija je i čast za Srbiju da ugosti predsednika Zemana * Ni misice više nigde ne pominju mir!, rekao je predsednik o saradnji sa Češkom na polju… »
Srbija može biti medijator u sukobu u Ukrajini, izjavio Zeman u Beogradu

Srbija može biti medijator u sukobu u Ukrajini, izjavio Zeman u Beogradu

Slobodna Evropa 30.01.2023
Odlazeći predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je u Beogradu da to što Srbija nije uvela sankcije Rusiji "može da bude prednost za ulogu medijatora" u ratu u Ukrajini. "Položaj neutralnosti Srbije, da ne podržava sankcije Rusiji, može da bude na… »
Vučić: Srbija istinski doživljava Zemana kao velikog prijatelja

Vučić: Srbija istinski doživljava Zemana kao velikog prijatelja

Dnevnik 30.01.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će češki predsednik Miloš Zeman sigurno jednog dana dobiti ulicu u Beogradu, ali, kaže, to neće biti sada nego za nekih tridesetak 30 godina. Pita Miloš kada će ulicu da dobije, rekao sam… »
Veliki sastanak predsednika Srbije i Češke: Zeman i ja saglasni smo i osuđujemo upad Rusije u Ukrajinu

Veliki sastanak predsednika Srbije i Češke: Zeman i ja saglasni smo i osuđujemo upad Rusije u Ukrajinu

Telegraf 30.01.2023
Predsednici Srbije i Češke Aleksandar Vučić i Miloš Zeman potpisali su danas, u Palati Srbija, deklaraciju o jačanju kulturne saradnje i uspostavljanju "Češkog doma" u Beogradu. Češki dom će biti centar čeških agencija u Srbiji i služiće za… »
Kako se Zeman izvinio Srbima za bombardovanje Savezne Republike Jugoslavije 1999. godine

Kako se Zeman izvinio Srbima za bombardovanje Savezne Republike Jugoslavije 1999. godine

Politika 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman izvinio se pre dve godine za bombardovanje Savezne Republike Jugoslavije 1999. godine. On je kao tadašnji premijer Češke, u ime vlade izdao saglasnost za prelet NATO aviona. Zeman je u maju 2021. godine, kada je Češku… »
Vučić i Zeman potpisali deklaraciju o jačanju kulturne saradnje

Vučić i Zeman potpisali deklaraciju o jačanju kulturne saradnje

Politika 30.01.2023
Predsednici Srbije i Češke Aleksandar Vučić i Miloš Zeman potpisali su danas, u Palati Srbija, deklaraciju o jačanju kulturne saradnje i uspostavljanju Češkog doma u Beogradu. Češki dom će biti centar čeških agencija u Srbiji i služiće za… »
Zeman s Vučićem: Nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova

Zeman s Vučićem: Nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova

Al Jazeera 30.01.2023
Predsjednik Češke Miloš Zeman boravi u Srbiji, koju je izabrao za oproštajnu inozemnu posjetu na kraju drugog i posljednjeg mandata. S predsjednikom Srbije razgovarao je o ratu u Ukrajini, koji su obojica još jednom oštro osudili. Inače je Zeman… »
Vučić: Zašto se samo teritorijalni integritet Srbije ne poštuje

Vučić: Zašto se samo teritorijalni integritet Srbije ne poštuje

IndeksOnline 30.01.2023
BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da su se on i česki predsednik Miloš Zeman u velikoj meri saglasili kada je u pitanju rat u Ukrajini i istakao da Srbija poštuje teritorijalni integritet Ukrajine, ali je zatražio i da se… »
Vučić i Zeman u zajedničkom obraćanju: Od Ukrajine do ulice u Beogradu

Vučić i Zeman u zajedničkom obraćanju: Od Ukrajine do ulice u Beogradu

Danas 30.01.2023
Zajedničko obraćanje predsednika Srbije i odlazećeg Predsednika Češke Republike Miloša Zemana, proteklo je u izjavama prijateljstva, koje je Aleksandar Vučić započeo šalom na engleskom jeziku – sa dve strane se nikad ne pregovara, sa… »
Predsednik Srbije: Trgovinska razmena sa Češkom u 2022. godini 1,7 milijardi evra! Uvećana 3 puta

Predsednik Srbije: Trgovinska razmena sa Češkom u 2022. godini 1,7 milijardi evra! Uvećana 3 puta

Kurir 30.01.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ukupna trgovinska razmena Srbije i Češke u 2022. godini bila 1,7 milijardi evra i izrazio nadu da će u narednoj godini ona preći dve milijarde. Vučić je novinarima u Palati… »
"Zašto se teritorijalni integritet Srbije ne poštuje? Za nas su Donbas, Zaporožje i Herson delovi Ukrajine"

"Zašto se teritorijalni integritet Srbije ne poštuje? Za nas su Donbas, Zaporožje i Herson delovi Ukrajine"

Telegraf 30.01.2023
Samo se stavite u naše cipele, nista više od toga", rekao je Vučić i dodao da je Srbija zato zahvalna Češkoj i Zemanu, jer iako je Česka priznala Kosovo nije tamo otvorila kancelariju. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da su se on… »
Vučić: Zeman pokazao kako veliki i hrabri ljudi mogu da prave istoriju

Vučić: Zeman pokazao kako veliki i hrabri ljudi mogu da prave istoriju

N1 Info 30.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je na zajedničkoj konferenciji sa predsednikom Češke Milošem Zemanom da je on "pokazao kako veliki i hrabri ljudi mogu da prave istoriju". "Srećan sam što sam imao priliku da ugostim Zemana, ono što je… »
Vučić: To što je Zeman rekao o Kosovu ostalo je u srcima naših građana

Vučić: To što je Zeman rekao o Kosovu ostalo je u srcima naših građana

RTS 30.01.2023
Teško da poznajem nekog ko ima takvu popularnost u jednoj zemlji kao što predsednik Miloš Zeman ima u Srbiji, zato što je pokazao hrabrost kakvu niko u Evropi nije – to što je rekao o Kosovu srpski narod i građani Srbije nikada neće zaboraviti… »
Zeman: Vučić mi rekao da će jedna ulica u Beogradu nositi moje ime

Zeman: Vučić mi rekao da će jedna ulica u Beogradu nositi moje ime

N1 Info 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman zahvalio se u Beogradu predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću koji mu je, kako je saopštio na konferenciji za novinare, rekao da će kada umre, jedna ulica u Beogradu po njemu dobiti ime. On je poručio da to što Srbija… »
Vučić i Zeman osudili rusku agresiju u Ukrajini

Vučić i Zeman osudili rusku agresiju u Ukrajini

Glas Amerike 30.01.2023
Porukom da je zbog svoje izjave o Kosovu jedan od najpopularnijih evropskih političara u Srbiji predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je odlazećeg predsednika Češke Miloša Zemana koji je doputovao u dvodnevnu posetu Srbiji, koja će ujedno… »
Zeman: Nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova (VIDEO)

Zeman: Nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova (VIDEO)

Vesti online 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman nalazi se u oproštajnoj poseti Beogradu. On se zahvalio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću na toplim rečima i rekao da je ponosan što ima najviše srpskih ordena. Zeman je dodao da je nastojao da Češka opozove… »
Zeman: Cenim što je Srbija osudila rusku agresiju u Ukrajini

Zeman: Cenim što je Srbija osudila rusku agresiju u Ukrajini

Danas 30.01.2023
Odlazeći češki predsednik Miloš Zeman izjavio je danas u Beogradu da ceni što je Srbija osudila rusku agresiju u Ukrajini, jer se ne može dozvoliti da bilo koja zemlja bez razloga napadne svog suseda, podsećajući da je svojevremeno podnosio… »
Vučić: Zašto se samo teritorijalni integritet Srbije ne poštuje

Vučić: Zašto se samo teritorijalni integritet Srbije ne poštuje

Dnevnik 30.01.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da su se on i česki predsednik Miloš Zeman u velikoj meri saglasili kada je u pitanju rat u Ukrajini i istakao da Srbija poštuje teritorijalni integritet Ukrajine, ali je zatražio i da se… »
Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta

Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta

Telegraf 30.01.2023
Predsednik Srbije sastao se danas sa odlazećim predsednikom Češke, Milošem Zemanom. Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, izjavio je danas da je u prethodne dve godine trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta, odnosno da je u 2022. iznosila… »
Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta

Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta

RTV 30.01.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u prethodne dve godine trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta, odnosno da je u 2022. godini bila 1,7 milijardi evra, kao i da se nada da će možda već u 2023. godini… »
Zeman: Namerno sam se izvinio u Pragu, nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova, Vučić: Saglasni u osudi invazije

Zeman: Namerno sam se izvinio u Pragu, nastojao sam da Češka opozove priznanje Kosova, Vučić: Saglasni u osudi invazije

Euronews 30.01.2023
Predsednik Češče Miloš Zeman, koji boravi u poseti Beogradu, izjavio je danas da je pre dve godine, namerno u Pragu, rekao da se izvinjava što je Češka dala saglasnost za prelazak aviona NATO tokom bombardovanja Srbije. "Rekao sam to namerno u… »
Vučić: Srpski narod nikada neće zaboraviti ono što je Miloš Zeman uradio za Srbiju

Vučić: Srpski narod nikada neće zaboraviti ono što je Miloš Zeman uradio za Srbiju

Blic 30.01.2023
Predsednik Češke Republike Miloš Zeman boravi u zvaničnoj poseti Srbiji, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić svečano ga je danas dočekao ispred Palate Srbija, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Vučić je… »
Vučić obećao Zemanu: Kada umre, jedna ulica u Beogradu će nositi njegovo ime

Vučić obećao Zemanu: Kada umre, jedna ulica u Beogradu će nositi njegovo ime

Radio 021 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman zahvalio se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću koji mu je, kako je saopštio na konferenciji za medije, rekao da će kada umre, jedna ulica u Beogradu po njemu dobiti ime. "Hvala na slavi kojom ste me počastili kada… »
Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom u 2022. godini 1,7 milijardi evra

Vučić: Trgovinska razmena sa Češkom u 2022. godini 1,7 milijardi evra

Beta 30.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ukupna trgovinska razmena Srbije i Češke u 2022. godini bila 1,7 milijardi evra i izrazio nadu da će u narednoj godini ona preći dve milijarde. Vučić je novinarima u Palati Srbija, nakon… »
Zeman: Beograd može da bude posrednik u ratu u Ukrajini jer nije uveo sankcije Moskvi

Zeman: Beograd može da bude posrednik u ratu u Ukrajini jer nije uveo sankcije Moskvi

Beta 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je danas u Beogradu da to što Srbija nije uvela sankcije Rusiji "može da bude prednost za ulogu medijatora" u ratu. "Položaj neutralnosti Srbije, da ne podržava sankcije Rusiji može da bude na neki način i… »
Vučić dočekao Zemana ispred Palate Srbija

Vučić dočekao Zemana ispred Palate Srbija

N1 Info 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić dočekao je ispred Palate Srbija predsednika Češke Miloša Zemana, posle čega je usledio bilateralni susret. Plenarni sastanak dve delegacije je završen, a u toku su obraćanja dvojice predsednika. Najavljeno je i… »
Triput veća trgovinska razmena s Češkom; Česi zainteresovani za Namensku

Triput veća trgovinska razmena s Češkom; Česi zainteresovani za Namensku

Dnevnik 30.01.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u prethodne dve godine trgovinska razmena s Češkom uvećana tri puta, odnosno da je u 2022. godini bila 1,7 milijardi evra, kao i da se nada da će možda već u 2023. godini premašiti dve… »
Zeman: Nismo povukli priznanje, ali nikada nismo otvorili ambasadu

Zeman: Nismo povukli priznanje, ali nikada nismo otvorili ambasadu

Dnevnik 30.01.2023
BEOGRAD: Predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je danas da je nastojao da njegova zemlja povuče priznanje Kosova, što nije uspelo, ali je podsetio da ni on, ni njegov prethodnik nisu dali saglasnost da Češka ima ambasadora u Prištini. "Nastojao sam… »
Trgovinska razmena sa Češkom uvećana 3 puta: Vučić: U 2023. premašiće 2 milijarde evra

Trgovinska razmena sa Češkom uvećana 3 puta: Vučić: U 2023. premašiće 2 milijarde evra

Blic 30.01.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u prethodne dve godine trgovinska razmena sa Češkom uvećana tri puta, odnosno da je u 2022. godini bila 1,7 milijardi evra, kao i da se nada da će možda već u 2023. godini premašiti dve… »
Svečani doček za predsednika Češke, Vučić: Susret sa Zemanom istorijski i poseban za našu zemlju

Svečani doček za predsednika Češke, Vučić: Susret sa Zemanom istorijski i poseban za našu zemlju

RTS 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić svečano je dočekao predsednika Češke Miloša Zemana ispred Palate "Srbija", uz intoniranje himni dveju zemalja, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Vučić je rekao da je sa Zemanom razmenio mišljenja o svim gorućim… »
Zeman: Beograd može da bude posrednik u ratu u Ukrajini jer nije uveo sankcije Moskvi

Zeman: Beograd može da bude posrednik u ratu u Ukrajini jer nije uveo sankcije Moskvi

Insajder 30.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je danas u Beogradu da to što Srbija nije uvela sankcije Rusiji "može da bude prednost za ulogu medijatora" u ratu. "Položaj neutralnosti Srbije, da ne podržava sankcije Rusiji može da bude na neki način i… »
Sastali se predsednici Srbije i Češke

Sastali se predsednici Srbije i Češke

Beta 30.01.2023
Predsednici Srbije i Češke Aleksandar Vučić i Miloš Zeman sastali su se danas u Beogradu. Vučić je svečano dočekao predsednika Češke ispred Palate Srbija, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Nakon tet-a-tet… »
FOTO: Vučić dočekao Zemana u Beogradu uz himne, crveni tepih i gardu

FOTO: Vučić dočekao Zemana u Beogradu uz himne, crveni tepih i gardu

Radio 021 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić svečano je dočekao ispred Palate Srbija odlazećeg predsednika Češke Miloša Zemana, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Nakon toga uslediće tet-a-tet susret Vučića i Zemana, ali i… »
Vučić svečano dočekao Zemana ispred Palate „Srbija“ /foto/

Vučić svečano dočekao Zemana ispred Palate „Srbija“ /foto/

Sputnik 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić svečano je danas dočekao ispred Palate Srbija predsednika Češke Miloša Zemana, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Nakon toga uslediće susret Vučića i Zemana licem u lice, ali i… »
Vučić svečano dočekao predsednika Češke Miloša Zemana ispred Palate Srbija

Vučić svečano dočekao predsednika Češke Miloša Zemana ispred Palate Srbija

Euronews 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić svečano je dočekao ispred Palate Srbija predsednika Češke Miloša Zemana, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Nakon toga usledice tet-a-tet susret Vučića i Zemana, ali i plenarni… »
Vučić svečano dočekao predsednika Češke Zemana ispred Palate Srbija

Vučić svečano dočekao predsednika Češke Zemana ispred Palate Srbija

Telegraf 30.01.2023
Predsednik Aleksandar Vučić svečano je danas dočekao ispred Palate Srbija predsednika Češke Miloša Zemana, uz intoniranje himni dve zemlje, crveni tepih i gardu Vojske Srbije. Nakon toga usledice tet-a-tet susret Vučića i Zemana, ali i plenarni… »
Vučić se danas sastaje sa Zemanom, zajedno otvaraju renovirani Češki dom

Vučić se danas sastaje sa Zemanom, zajedno otvaraju renovirani Češki dom

RTS 30.01.2023
Predsednik Češke Republike Miloš Zeman boravi u zvaničnoj poseti Srbiji. Danas se sastaje sa predsednikom Aleksandrom Vučićem. Ceremonija svečanog dočeka biće upriličena ispred Palate "Srbija". Planirano je i da zajedno otvore renovirani Češki… »
Vučić danas sa predsednikom Češke Zemanom

Vučić danas sa predsednikom Češke Zemanom

Danas 30.01.2023
Odlazeći predsednik Češke Miloš Zeman boravi u zvaničnoj poseti Srbiji, a za danas je planiran razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i otvaranje renoviranog Češkog doma. Kako je najavljeno iz kabineta predsednika Srbije, u 11:00 je… »
Zeman doputovao u oproštajnu posetu Beogradu

Zeman doputovao u oproštajnu posetu Beogradu

Danas 29.01.2023
Predsednik Češke Miloš Zeman doputovao je danas popodne u oproštajnu posetu Srbiji na kraju svog drugog predsedničkog mandata tokom koje će sa srpskim predsednikom svečano otvoriti renovirani Češki dom u Beogradu. Zemana je na aerodromu dočekao… »

Vesti dana »