Povezane vesti

Malo sam uznemirila književnu javnost: Dobitnica NIN-ove nagrade Danica Vukićević govori za Nova.rs

Malo sam uznemirila književnu javnost: Dobitnica NIN-ove nagrade Danica Vukićević govori za Nova.rs

Nova 30.01.2023
Indukovane podele, indukovana mržnja, nisu zanimljivi, ali jesu opasni. Vrlo osiromašuju naš život. Možda je vreme da građani sami nametnu neke teme, kaže u intervjuu za “Novu” dobitnica NIN-ove nagrade za 2022. U Atelju 212 danas je svečano… »
„Moja knjiga je vesnica nove paradigme“: Danici Vukićević uručena NIN-ova nagrada

„Moja knjiga je vesnica nove paradigme“: Danici Vukićević uručena NIN-ova nagrada

Nova 30.01.2023
NIN-ova nagrada za najbolji roman uručena je danas Danici Vukićević za delo "Unutrašnje more" na svečanosti u Ateljeu 212. Članica žirija Žarka Svirčev pročitala obrazloženje koje je priredio Goran Korunović, takođe član žirija, u kome se… »
Ova knjiga je izazvala mnogo ljubavi u mom okruženju: Danici Vukićević Ninova nagrada i milion dinara, a evo ko je ličnost…

Ova knjiga je izazvala mnogo ljubavi u mom okruženju: Danici Vukićević Ninova nagrada i milion dinara, a evo ko je ličnost…

Kurir 30.01.2023
Ninova nagrada za roman godine uručena je juče u Ateljeu 212 Danici Vukićević za delo "Unutrašnje more", u izdanju "Nojzaca". Prestižno priznanje i novčani iznos od milion dinara dobitnici je uručila prošlogodišnja laureatkinja Milena Marković… »
Danici Vukićević uručena NIN-ova nagrada za roman godine

Danici Vukićević uručena NIN-ova nagrada za roman godine

Beta 30.01.2023
NIN-ova nagrada za najbolji roman 2022. godine uručena je danas u Ateljeu 212 Danici Vukićević za roman "Unutrašnje more". Dobitnica 69-og po redu priznanja za roman ocenila je da je ta knjiga vesnica jedne nove paradigme. "To ne može svako da vidi… »
NIN-ova nagrada uručena Danici Vukićević: Verujte u sebe, živela književnost

NIN-ova nagrada uručena Danici Vukićević: Verujte u sebe, živela književnost

N1 Info 30.01.2023
NIN-ova nagrada za roman godine dodeljena je Danici Vukićević u Ateljeu 212. Književnica je nagradu dobila za roman "Unutrašnje more". Uručenju nagrade prisustvovao je veliki broj ličnosti iz javnog života, kulturnih radnika, političara… »

Vesti dana »