Povezane vesti

Srpska lista: U ambasadi SAD smo rekli – ZSO potrebna zbog opstanka, nije hir

Srpska lista: U ambasadi SAD smo rekli – ZSO potrebna zbog opstanka, nije hir

N1 Info 31.01.2023
Srpska lista je saopštila da je na sastanku u Ambasadi SAD u Prištini ponovila da je formiranje Zajednice srpskih opština (ZSO) obaveza Prištine, da je to institucija potrebna zbog "opstanka srpskog naroda, a ne bilo čiji hir", da mora da ima… »
Srpska lista: Formiranje ZSO je zahtev srpskog naroda sa KiM

Srpska lista: Formiranje ZSO je zahtev srpskog naroda sa KiM

Dnevnik 31.01.2023
KOSOVSKA MITROVICA: Srpska lista je danas na sastanku o Zajednici srpskih opština u ambasadi SAD u Prištini ponovila da je formiranje ZSO obaveza Prištine preuzeta u formi međunarodnog sporazuma, a zatim ratifikovana u parlamentu dvotrećinskom… »
Brnabić: Zajednica srpskih opština mora da bude formirana u skladu sa Briselskim sporazumom

Brnabić: Zajednica srpskih opština mora da bude formirana u skladu sa Briselskim sporazumom

Insajder 31.01.2023
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da se tačno znaju ovlašćenja i nadležnosti kada je u pitanju Zajednica srpskih opština, a to je da mora da bude formirana u skladu sa Briselskim sporazumom, a ne kosovskim ustavom, da su ovlašćenja ZSO… »
ZSO nije bilo čiji hir! Srpska lista reagovala povodom sramne laži Aljbina Kurtija

ZSO nije bilo čiji hir! Srpska lista reagovala povodom sramne laži Aljbina Kurtija

Alo 31.01.2023
Srpska lista je danas na sastanku o Zajednici srpskih opština u ambasadi SAD u Prištini ponovila da je formiranje ZSO obaveza Prištine preuzata u formi međunarodnog sporazuma, a zatim ratifikovana u parlamentu dvotrećinskom većinom, te da je to… »
Srpska lista: Formiranje ZSO je zahtev srpskog naroda sa KiM

Srpska lista: Formiranje ZSO je zahtev srpskog naroda sa KiM

RTV 31.01.2023
KOSOVSKA MITROVICA - Srpska lista je danas na sastanku o Zajednici srpskih opština u ambasadi SAD u Prištini ponovila da je formiranje ZSO obaveza Prištine preuzeta u formi međunarodnog sporazuma, a zatim ratifikovana u parlamentu dvotrećinskom… »
Brnabić: Zna se kakva ZSO mora da bude, ne u sladu sa kosovskim ustavom

Brnabić: Zna se kakva ZSO mora da bude, ne u sladu sa kosovskim ustavom

Dnevnik 31.01.2023
POŽEGA: Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da se tačno znaju ovlašćenja i nadležnosti kada je u pitanju Zajednica srpskih opstina, a to je da mora da bude formirana u skladu sa Briselskim sporazumom, a ne kosovskim ustavom, da su ovlašćenja… »
Brnabić: Nije mi jasno zašto se "Fridrih Ebert" bavi osnivanjem ZSO

Brnabić: Nije mi jasno zašto se "Fridrih Ebert" bavi osnivanjem ZSO

RTS 31.01.2023
Premijerka Ana Brnabić izjavila je da nije videla nacrt statuta Zajednice srpskih opština na KiM koji je uradila Fondacija "Fridrih Ebert", ali da joj nije jasno zašto se oni bave osnivanjem ZSO jer, kako je istakla, zna se čiji je to posao –… »
Brnabić: Hvala fondaciji Ebert na podršci, ali nadležnosti ZSO se znaju

Brnabić: Hvala fondaciji Ebert na podršci, ali nadležnosti ZSO se znaju

N1 Info 31.01.2023
Komentarišući to što je fondacija Fridrih Ebert predstavila Nacrt statuta Zajednice srpskih opština, predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić rekla je da joj nije jasno zašto bi se neka nevladina organizacija bavila time. Kaže i da kada ZSO bude… »
"Zna se čiji je to posao": Brnabić: Nije mi jasno zašto se "Fridrih Ebert" bavi osnivanjem ZSO

"Zna se čiji je to posao": Brnabić: Nije mi jasno zašto se "Fridrih Ebert" bavi osnivanjem ZSO

Blic 31.01.2023
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da nije videla nacrt statuta Zajednice srpskih opština na KiM koji je uradila Fondacija "Fridrih Ebert", ali da joj nije jasno zašto se oni bave osnivanjem ZSO jer, kako je istakla, zna se čiji je to posao -… »
Brnabić: Nije mi jasno zašto se Fridrih Ebert bavi osnivanjem ZSO

Brnabić: Nije mi jasno zašto se Fridrih Ebert bavi osnivanjem ZSO

Euronews 31.01.2023
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da nije videla nacrt statuta Zajednice srpskih opština na KiM koji je uradila Fondacija "Fridrih Ebert", ali da joj nije jasno zašto se oni bave osnivanjem ZSO jer, kako je istakla, zna se čiji je to posao -… »
Brnabić: Nije mi jasno zašto se Fridrih Ebert bavi osnivanjem ZSO

Brnabić: Nije mi jasno zašto se Fridrih Ebert bavi osnivanjem ZSO

Vesti online 31.01.2023
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da nije videla nacrt statuta Zajednice srpskih opština na KiM koji je uradila Fondacija “Fridrih Ebert”, ali da joj nije jasno zašto se oni bave osnivanjem ZSO jer, kako je istakla, zna se čiji je to posao… »
Brnabić: Kada bude formirana ZSO, to mora da bude u skladu sa Briselskim sporazumom

Brnabić: Kada bude formirana ZSO, to mora da bude u skladu sa Briselskim sporazumom

Novi magazin 31.01.2023
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da kada Zajednica srpskih opština (ZSO) bude formirana, to mora da bude u skladu sa Briselskim sporazumom, preneli su mediji. "Moja očekivanja su da ZSO bude u skladu isključivo sa Briselskim… »
Ana Brnabić nije videla predlog nemačke fondacije za ZSO

Ana Brnabić nije videla predlog nemačke fondacije za ZSO

Danas 31.01.2023
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da kada Zajednica srpskih opština (ZSO) bude formirana, to mora da bude u skladu sa Briselskim sporazumom, preneli su mediji. „Moja očekivanja su da ZSO bude u skladu isključivo sa Briselskim… »
ZSO mora biti uspostavljena u skladu sa Briselskim sporazumom Brnabić: Zna se koja su to ovlašćenja i kakva treba da bude

ZSO mora biti uspostavljena u skladu sa Briselskim sporazumom Brnabić: Zna se koja su to ovlašćenja i kakva treba da bude

Kurir 31.01.2023
Zajednica srpskih opština mora biti u skladu sa Briselskim sporazumom, na njemu mora da radi upravljački tim u skladu sa onim ovlašćenjima i nadležnostima definisanim sporazumom iz 2015.godine, istakla je danas premijerka Srbije Ana Brnabić… »
Nastavak kosovske hronike: Ubrzano o Zajednici srpskih opština i neki novi momenti

Nastavak kosovske hronike: Ubrzano o Zajednici srpskih opština i neki novi momenti

Nova 31.01.2023
Zajednica srpkish opština (ZSO) je juče bila ponovo ključna tema kada je o pregovorima o Kosovu reč. U Prišitini je nemačka fondacija "Fridrih Ebert" predstavila nacrt statuta, poslanici Opredeljenja ponovili su neće proći. Mediji su objavili… »

Vesti dana »