Povezane vesti

Islamska zajednica pokrenula postupak protiv imama zbog vređanja Svetog Save

Islamska zajednica pokrenula postupak protiv imama zbog vređanja Svetog Save

Politika 03.02.2023
SARAJEVO - Islamska zajednica Bosne i Hercegovine pokrenula je disciplinski postupak protiv imama iz Kozarca Amira Mahića zbog, kako se navodi, neprimerenih izjava o Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Svetom Savi, javila je sarajevska TV N1. „Žalimo zbog… »
Kozarački imam protiv Svetog Save

Kozarački imam protiv Svetog Save

Politika 03.02.2023
U video-snimku koji je postao viralan, pa je izbrisan, muslimanski imam iznosi uvrede na račun SPC i njenog osnivača. Od našeg stalnog dopisnika Banjaluka – Nakon niza etnički motivisanih incidenata – poput napada na srpsku decu na Ilidži i… »
Pokrenut postupak protiv imama zbog vređanja Svetog Save i SPC

Pokrenut postupak protiv imama zbog vređanja Svetog Save i SPC

RTV 03.02.2023
SARAJEVO - Islamska zajednica Bosne i Hercegovine pokrenula je disciplinski postupak protiv imama iz Kozarca Amira Mahića zbog, kako se navodi, neprimerenih izjava o Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Svetom Savi, javila je sarajevska N1 tv.. Žalimo zbog… »
Islamska zajednica BiH pokreće postupak protiv imama koji je SPC nazvao sektom na Savindan

Islamska zajednica BiH pokreće postupak protiv imama koji je SPC nazvao sektom na Savindan

Telegraf 03.02.2023
On je svetosavlje nazvao nacionalizmom, a Svetog Savu optužio za fašizam. Islamska zajednica (IZ) u BiH pokrenuće disciplinski postupak protiv glavnog imama Medžlisa IZ iz Kozarca Amira Mahića. Imam Mahić je, podsetimo, Svetom Savi pripisao… »
Izneo niz uvreda: Pokrenut postupak protiv imama zbog širenja mržnje prema SPC

Izneo niz uvreda: Pokrenut postupak protiv imama zbog širenja mržnje prema SPC

Blic 03.02.2023
Službenici Policijske uprave Prijedor pokrenuli su postupak protiv imama iz Kozarca zbog navodnog širenja mržnje. Policija je po saznanju o postojanju video snimka u kojem verski službenik iz Kozarca širi govor mržnje i iznosi niz uvreda na račun… »
Skandalozan govor imama iz Kozarca kod Prijedora "SPC je sekta, Svetosavlje se temelji na fašizmu" (video)

Skandalozan govor imama iz Kozarca kod Prijedora "SPC je sekta, Svetosavlje se temelji na fašizmu" (video)

Blic 02.02.2023
Glavni imam Medžlisa Islamske zajednice u Kozarcu kod Prijedora, Amir efendija Mahić održao je skandalozan govor, ne krijući mržnju prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi i prvom srpskom prosvetitelju, nazivajući Svetog Savu začetnikom fašizma, a SPC… »

Vesti dana »