Povezane vesti

Bajden: Misija obaranja balona uspešna, pohvala za pilote

Bajden: Misija obaranja balona uspešna, pohvala za pilote

Politika 05.02.2023
VAŠINGTON – Američka vojska oborila je u subotu navodni kineski špijunski balon iznad Atlantskog okeana, a predsednik SAD Džozef Bajden istakao je da je misija obaranja bila uspešna, kao i da je Pentagonu naredio da obori letelicu čim to bude… »
Peking o obaranju balona: Tražili smo od SAD da to reše na miran način, oni su insistirali na sili

Peking o obaranju balona: Tražili smo od SAD da to reše na miran način, oni su insistirali na sili

RTS 05.02.2023
Američka vojska oborila je navodni kineski špijunski balon iznad Atlantskog okeana, prema naredbi predsednika SAD Džozefa Bajdena. Stigla je i prva reakcija Pekinga u vidu saopštenja: "Kina je jasno tražila od SAD da to reše na miran, profesionalan… »
Ja sam naredio Pentagonu da ga obori što pre! Amerika poslala poslednje upozorenje Kini, oglasio se predsednik Bajden!

Ja sam naredio Pentagonu da ga obori što pre! Amerika poslala poslednje upozorenje Kini, oglasio se predsednik Bajden!

Mondo 05.02.2023
Američka vojska je za obaranje balona koristila borbene avione F-22 iz baze vazduhoplovnih snaga u Virdžiniji. Američka vojska je za obaranje balona koristila borbene avione F-22 iz baze vazduhoplovnih snaga u Virdžiniji. Američka vojska oborila je u… »
"Kina koristila balon da izvidi naše strateške lokacije": Američki ministar odbrane o obaranju balona

"Kina koristila balon da izvidi naše strateške lokacije": Američki ministar odbrane o obaranju balona

Blic 04.02.2023
Američki borbeni avion oborio je danas kineski špijunski balon iznad obale Južne Karoline u misiji koju je odobrio predsednik Džozef Bajden, saopštio je ministar odbrane Lojd Ostin. - Balon, koji je Kina koristila u pokušaju da izvidi strateške… »
Ovako je srušen kineski balon: Pojavio se snimak obaranja letelice iznad okeana (video)

Ovako je srušen kineski balon: Pojavio se snimak obaranja letelice iznad okeana (video)

Blic 04.02.2023
Američka vojska srušila je kineski špijunski balon koji je leteo iznad Atlantskog okeana. Na društvenim mrežama pojavio se snimak koji pokazuje kako letelica pada. Kako prenose CNN, upotrebljena je jedna raketa, a američka vojska je koristila avione… »
SAD oborile kineski špijunski balon (VIDEO)

SAD oborile kineski špijunski balon (VIDEO)

Danas 04.02.2023
Američka vojska oborila je špijunski balon, za koji se sumnja da je kineski, a koji je leteo u vazdušnom prostoru SAD. Američka Savezna uprava za avijaciju (FAA) saopštila je ranije danas da je privremeno zabranila civilne letove u krugu od 260… »
"Rekao sam da to urade što je pre moguće": Oglasio se Bajden nakon obaranja kineskog balona

"Rekao sam da to urade što je pre moguće": Oglasio se Bajden nakon obaranja kineskog balona

Blic 04.02.2023
Predsednik Amerike Džo Bajden rekao je da je misija obaranja sumnjivog kineskog špijunskog balona kod istočne obale u subotu bila uspešna i da je naredio Pentagonu da obori letelicu s neba čim to bude bezbedno. - U sredu, kada sam obavešten o… »

Vesti dana »