Povezane vesti

„Video sam smrt, ćaskala je sa mnom i samo sam želeo da se oprostim s decom“

„Video sam smrt, ćaskala je sa mnom i samo sam želeo da se oprostim s decom“

Nova 05.02.2023
Kratak božićni odmor u Rimu, pred kraj 2022. godine za slavnog britanskog književnika i scenaristu Hanifa Kurejšija pretvorio se u pakao. Naime, pisac je šetao Rimom i odjenom pao nasred ulice. Nije mogao da pomeri ni ruke ni noge, i hitno je… »
Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Južne vesti 05.02.2023
Getty Images Od ranog uspeha sa delom „Moja lepa perionica", do romana „Buda iz predgrađa", Kurejši je nudio raznolika tumačenja klase, seksualnosti i religije Hanif Kurejši, scenarista koji je bio nominovan za Oskara, kaže za BBC da je video… »
Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

BBC News 05.02.2023
Nagrađivani pisac i scenarista izjavio je za BBC da je posle pada u decembru bio ubeđen da će umreti. Hanif Kurejši, scenarista koji je bio nominovan za Oskara, kaže za BBC da je video smrt pošto je ostao nepokretan usled pada u decembru… »
Književnosti i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Književnosti i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Danas 05.02.2023
Hanif Kurejši, scenarista koji je bio nominovan za Oskara, kaže za BBC da je video smrt pošto je ostao nepokretan usled pada u decembru. Višestruko nagrađeni autor knjige „Moja lepa perionica“ i „Buda iz predgrađa“ pao je tokom božićnih… »
Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Književnost i Velika Britanija: Smrt je ćaskala sa mnom, kaže Hanif Kurejši

Radio 021 05.02.2023
Nagrađivani pisac i scenarista izjavio je za BBC da je posle pada u decembru bio ubeđen da će umreti. Getty Images Od ranog uspeha sa delom „Moja lepa perionica", do romana „Buda iz predgrađa", Kurejši je nudio raznolika tumačenja klase… »

Vesti dana »