Povezane vesti

Mića učestvovao u više od 30 radnih akcija u SFRJ: Gradili smo svoju zemlju, nije se plaćalo, Tito nam je mahnuo znoj, suze…

Mića učestvovao u više od 30 radnih akcija u SFRJ: Gradili smo svoju zemlju, nije se plaćalo, Tito nam je mahnuo znoj, suze…

Kurir 05.02.2023
Znoj, neretko suze i krv, na putevima bratstva i jedinstva ostavlja je jugoslovenska omladina. Miodrag Tomić (84) zvani Mića Jug iz Rače kod Kragujevca, pravi je radnik udarnik jer je učestvovao u skoro svim radnim akcijama u doba Tita, a na njegovim… »
Nekada se sve gradilo uz pomoć radnih akcija, Mića je svedok tog vremena a na njegovim grudima i danas sija preko 30 znački

Nekada se sve gradilo uz pomoć radnih akcija, Mića je svedok tog vremena a na njegovim grudima i danas sija preko 30 znački

Glas Zapadne Srbije 05.02.2023
Rača – Omladinske radne akcije naročito su bile popularne posle Drugog svetskog rata i imale su za cilj da obnove i izgrade privredu, infrastrukturu, razne objekte u Jugoslaviji. U prvim posleratnim Saveznim radnim akcijama milioni omladinaca gradili… »
On je udarnik koji je svojim rukama gradio "Bratstvo i jedinstvo": Mića ima 35 znački sa radnih akcija

On je udarnik koji je svojim rukama gradio "Bratstvo i jedinstvo": Mića ima 35 znački sa radnih akcija

Telegraf 05.02.2023
"Radio sam u čitavoj Jugoslaviji, iza mene je 30 i nešto radnih akcija. Ne znam ni kako hodam i kako me noge drže koliko sam radio u mladosti. Nema mesta gde nisam kopao i radio od Bosne, Hrvatske, Slovenije, pa na dalje, a u Srbiji ponajviše", priča… »

Vesti dana »