Povezane vesti

Da li će Kurtijevo prihvatanje evropskog predloga išta promeniti?

Da li će Kurtijevo prihvatanje evropskog predloga išta promeniti?

Glas Amerike 07.02.2023
PRIŠTINA - Američki ambasador na Kosovu Džefri Hovenijer pozdravio je, kako je naveo na Tviteru, odluku Kosova da u principu prihvati predlog Evropske unije. Ova reakcija ambasadora Sjedinjenih Američkih Držana usledila je nakon što je premijer… »
Brisel je spreman da organizuje dijalog Beograda i Prištine

Brisel je spreman da organizuje dijalog Beograda i Prištine

Politika 07.02.2023
BRISEL – „Evropska unija još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu”, izjavio je Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. „Specijalni predstavnik Evropske… »
Kontraproduktivno da javnost zna detalje predloga sporazuma o Kosovu, u ovom trenutku (VIDEO)

Kontraproduktivno da javnost zna detalje predloga sporazuma o Kosovu, u ovom trenutku (VIDEO)

Insajder 07.02.2023
Posle jučerašnje posete specijalnog izaslanika Evropske unije Miroslava Lajčaka Prištini, kosovski premijer Aljbin Kurti objavio je da prihvata francusko-nemački predlog o sveobuhvatnom sporazumu. Sa druge strane, predsednik Srbije Aleksandar Vučić… »
Konjufca: Francusko-njemački plan prihvatljiv za Kosovo

Konjufca: Francusko-njemački plan prihvatljiv za Kosovo

Al Jazeera 07.02.2023
Predsjednik Skupštine Kosova kaže da je evropski prijedlog plana za rješavanje kosovskog pitanja prihvatljiv za Kosovo jer u njemu nema zajednice srpskih opština. Predsjednik Skupštine Kosova Glauk Konjufca izjavio je da je francusko-njemački… »
Kurti razgovarao sa američkim ambasadorom u OEBS-u o nastavku saradnje sa SAD

Kurti razgovarao sa američkim ambasadorom u OEBS-u o nastavku saradnje sa SAD

Danas 07.02.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti je danas, tokom sastanka sa ambasadorom Majklom Karpenterom, stalnim predstavnikom SAD pri OEBS-u, razgovarao o nastavku saradnje i koordinacije između Vlade Kosova i predstavnika Sjedinjenih Američkih Država, kao i OEBS-a… »
Podrška Dijalogu! Ambasador SAD na KiM: Amerika pozdravlja odluku Kosova da prihvati predlog EU

Podrška Dijalogu! Ambasador SAD na KiM: Amerika pozdravlja odluku Kosova da prihvati predlog EU

Kurir 07.02.2023
Ambasador SAD na Kosovu i Metohiji Džefri Hovenijer rekao je danas da Amerika pozdravlja odluku Prištine da, u principu, prihvati predlog Evropske unije i istakao da će privremeni sporazum doneti značajne koristi i Kosovu i Srbiji. On je, takođe… »
"Ne možemo da najavimo": Portparol EU: Spremni smo da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou (video)

"Ne možemo da najavimo": Portparol EU: Spremni smo da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou (video)

Blic 07.02.2023
Evropska unija (EU) još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu, izjavio je danas Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. - Specijalni predstavnik EU Miroslav… »
"Zajednicu je raspustio Ustavni sud": Predsednik prištinske skupštine: Francusko-nemački plan prihvatljiv za Prištinu jer…

"Zajednicu je raspustio Ustavni sud": Predsednik prištinske skupštine: Francusko-nemački plan prihvatljiv za Prištinu jer…

Blic 07.02.2023
Predsednik skupštine tzv. Kosova Glauk Konjufca izjavio je danas da je francusko-nemački predlog plana za rešavanje kosovskog pitanja, prihvatljiv za Prištinu pošto u njemu, kako je rekao, nema Zajednice opština sa srpskom većinom (ZSO). On je… »
Portparol EU Stano: Spremni smo da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

Portparol EU Stano: Spremni smo da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

Kurir 07.02.2023
Evropska unije još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu, izjavio je Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. " Specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčak je… »
Konjufca o predlogu EU: Ne pominje se Zajednica ali postoje rizici

Konjufca o predlogu EU: Ne pominje se Zajednica ali postoje rizici

Slobodna Evropa 07.02.2023
Predsednik Skupštine Kosova Gljauk (Glauk) Konjufca ukazao je da predlog Evropske unije za normalizaciju odnosa sa Srbijom ne obuhvata pitanje formiranja Zajednice opština sa srpskom većinom, odnosno da se to pitanje nalazi u jednoj rečenici, kojom… »
Hovenijer: SAD pozdravljaju odluku Kosova da prihvati predlog EU

Hovenijer: SAD pozdravljaju odluku Kosova da prihvati predlog EU

Blic 07.02.2023
Ambasador SAD na Kosovu Džefri Hovenijer rekao je danas da Amerika pozdravlja odluku Prištine da, u principu, prihvati predlog Evropske unije i istakao da će privremeni sporazum doneti značajne koristi i Kosovu i Srbiji. On je, takođe, poručio i da… »
Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

RTV 07.02.2023
BRISEL - Evropska unije još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu, izjavio je danas Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. Specijalni predstavnik EU Miroslav… »
Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograd – Priština na visokom nivou, još nema datuma

Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograd – Priština na visokom nivou, još nema datuma

Vesti online 07.02.2023
Evropska unije još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu, izjavio je danas Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. – Specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčak… »
Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

Stano: Spremni da organizujemo dijalog Beograda i Prištine na visokom nivou, još nema datuma

RTS 07.02.2023
Evropska unije još ne može da najavi datum sastanka dijaloga na visokom nivou između Beograda i Prištine u Briselu, izjavio je Peter Stano, portparol visokog predstavnika za spoljnu politiku Unije. "Specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčak je… »
"Gnusne laži i manipulacije okupatora" Visoki Dečani - albanski pravoslavni manastir?! Beriša: Postoji pitanje koje ne…

"Gnusne laži i manipulacije okupatora" Visoki Dečani - albanski pravoslavni manastir?! Beriša: Postoji pitanje koje ne…

Kurir 07.02.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se juče u Beogradu sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine, Miroslavom Lajčakom. Lajčak je u Beograd doputovao iz Prištine, gde je razgovarao sa premijerom privremenih prištinskih… »
SAD pozdravile odluku Kosova o prihvatanju predloga EU

SAD pozdravile odluku Kosova o prihvatanju predloga EU

Slobodna Evropa 07.02.2023
Ambasador Sjedinjenih Američkih Država na Kosovu Džefri Hovenijer (Jeffrey Hovenier) naveo je kako njegova zemlja pozdravlja odluku Kosova da, u principu, prihvati predlog Evropske unije o normalizaciji odnosa sa Srbijom. "Mi ćemo nastaviti da… »
Kurti se ponaša neodgovorno Opozicija osula paljbu po lažnom premijeru

Kurti se ponaša neodgovorno Opozicija osula paljbu po lažnom premijeru

Alo 07.02.2023
Bivši glavni pregovarač Prištine u dijalogu sa Beogradom Edita Tahiri kaže da je tzv.premijer Aljbin Kurti prihvatio francusko-nemački predlog bez međusobnog priznanja i ZSO, a da prethodno nije razgovarao ni sa opozicijom ni sa svojim Pokretom… »
Lajčak potvrdio da je Kosovo “načelno prihvatilo” predlog EU: “Nastavićemo razgovore…”

Lajčak potvrdio da je Kosovo “načelno prihvatilo” predlog EU: “Nastavićemo razgovore…”

Nedeljnik 07.02.2023
EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ (Beta) – Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je sinoć zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU za normalizaciju odnosa dve strane. “Drago mi je… »
"Drago mi je da je Kosovo prihvatilo predlog EU": Lajčak: Nastavljamo razgovore na sastanku na visokom nivou

"Drago mi je da je Kosovo prihvatilo predlog EU": Lajčak: Nastavljamo razgovore na sastanku na visokom nivou

Blic 07.02.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je, nakon razgovora u Prištini sa premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu da mu je drago… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Novi magazin 07.02.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je danas zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU za normalizaciju odnosa dve strane. "Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Danas 07.02.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je danas zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU za normalizaciju odnosa dve strane. „Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo… »
Lajčak zadovoljan što je Kurti prihvatio predlog, najavio nastavak razgovora

Lajčak zadovoljan što je Kurti prihvatio predlog, najavio nastavak razgovora

Vesti online 07.02.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je, nakon razgovora u Prištini sa premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu da mu je drago… »
Lajčak zadovoljan što je Kurti prihvatio predlog, najavio nastavak razgovora

Lajčak zadovoljan što je Kurti prihvatio predlog, najavio nastavak razgovora

Dnevnik 07.02.2023
BRISEL: Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je, nakon razgovora u Prištini sa premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu da mu je… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

N1 Info 07.02.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU za normalizaciju odnosa dve strane. „Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo predlog EU… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Radio 021 07.02.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog za normalizaciju odnosa dve strane. "Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo predlog EU. Nastavićemo… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Beta 07.02.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je danas zadovoljstvo što je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU za normalizaciju odnosa dve strane. "Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo… »
Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Lajčak: Drago mi je da je Kosovo načelno prihvatilo predlog EU

Radio sto plus 07.02.2023
“Drago mi je da je Kosovo u principu prihvatilo predlog EU. Nastavićemo naše razgovore na sastanku na visokom nivou”, napisao je jutros Lajčak na Tviteru. Visoki zvaničnik EU je dodao da je u ponedeljak u Prištini i Beogradu razgovarao sa… »
Lajčak zadovoljan što je Priština prihvatila predlog, najavio nastavak razgovora

Lajčak zadovoljan što je Priština prihvatila predlog, najavio nastavak razgovora

RTS 07.02.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je, nakon razgovora u Beogradu i Prištini da mu je drago da je Priština "u principu prihvatila predlog EU" i najavio nastavak razgovora na sastanku na viskom nivou… »
„Lajčak u Beograd dolazi da bi se odredio rok za prihvatanje francusko-nemačkog predloga“: Šeholi kaže da Kurtijeva…

„Lajčak u Beograd dolazi da bi se odredio rok za prihvatanje francusko-nemačkog predloga“: Šeholi kaže da Kurtijeva…

Danas 07.02.2023
Izjava kosovskog premijera da prihvata evropski predlog za okvir dijalog Beograda i Prištine, ali bez pominjanja formiranja Zajednice srpskih opština u istoj izjavi za prištinskog analitičara i predsednika NVO “Institut za afirmaciju međuetničkih… »
Portparolka DSK: Izjava Kurtija da prihvata plan EU je lični pristup, a ne državni plan

Portparolka DSK: Izjava Kurtija da prihvata plan EU je lični pristup, a ne državni plan

Danas 06.02.2023
Portparolka Demokratskog saveza Kosova (DSK) Sibelj Haljimi ocenila je večeras da izjava premijera Kosova i Metohije Aljbina Kurtija da prihvata nemačko-francuski plan predstavlja lični, a ne državni pristup. Ona je rekla da je „Kosovo parlamentarna… »
Vučić nakon sastanka s Lajčakom: Razumeli ste me sve

Vučić nakon sastanka s Lajčakom: Razumeli ste me sve

Danas 06.02.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se nakon sastanka sa specijalnim izaslanikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom, rekavši da je razgovor bio prijateljski i otvoren. „Otvoren i prijateljski razgovor sa Miroslavom Lajčakom. Kada… »
Lajčak stigao na sastanak sa Vučićem

Lajčak stigao na sastanak sa Vučićem

Danas 06.02.2023
Specijalni izaslanik za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak stigao je na, ranije najavljen, sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem Lajčak se ranije danas u Prištini sastao sa premijerom privremenih institucija Aljbinom Kurtijem… »

Vesti dana »