Povezane vesti

Skandal u evropskom parlamentu: Zelenski došao na zajedničko fotografisanje, a zbog onoga što je Orban uradio nastao muk…

Skandal u evropskom parlamentu: Zelenski došao na zajedničko fotografisanje, a zbog onoga što je Orban uradio nastao muk…

Kurir 09.02.2023
Premijer Mađarske Viktor Orban odbio je da aplaudira predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom uoči zajedničkog fotografisanja lidera EU u Briselu. Viktor Orban refuses to applaud as Zelensky walks up for a photo with EU leaders in Brussels… »
"Ove tri zemlje su glavni čuvari ukrajinskih leđa" Petrović: Zna se ko je oduvek bio protiv Rusije, ali Kijev ne može da…

"Ove tri zemlje su glavni čuvari ukrajinskih leđa" Petrović: Zna se ko je oduvek bio protiv Rusije, ali Kijev ne može da…

Kurir 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sastao se juče sa britanskim kraljem Čarlsom u Bakingemskoj palati. London je bio prva stanica Zelenskog na njegovom tek drugom putovanju u inostranstvo otkako je Rusija napala Ukrajinu 24. februara, nakon posete… »
Zelenski u Briselu: Pojedini evropski lideri obećali avione

Zelenski u Briselu: Pojedini evropski lideri obećali avione

Glas Amerike 09.02.2023
BRISEL - Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je u četvrtak da je čuo od nekoliko evropskih lidera na samitu da su spremni da Kijevu pošalju avione, što bi bio jedan od najvećih preokreta u zapadnoj podršci Ukrajini. Zelenski nije izneo… »
Zelenski: Neke evropske zemlje spremne da nam pošalju avione; Putin: Rusija nije započela neprijateljstva u Ukrajini

Zelenski: Neke evropske zemlje spremne da nam pošalju avione; Putin: Rusija nije započela neprijateljstva u Ukrajini

RTS 09.02.2023
Rat u Ukrajini 351. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, posle Londona i Pariza, prisustvovao je samitu lidera EU u Briselu, gde se obratio i Evropskom parlamentu. Objava na blogu američkog novinara, koji tvrdi da iza eksplozija na Severnom… »
RAT U UKRAJINI Srdačan doček za Zelenskog u Briselu, Guverner Luganska: Rusija počinje veliku ofanzivu na istoku

RAT U UKRAJINI Srdačan doček za Zelenskog u Briselu, Guverner Luganska: Rusija počinje veliku ofanzivu na istoku

Euronews 09.02.2023
Danas je 351. dan rata u Ukrajini. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski drugi je put od početka rata izašao iz zemlje - nakon posete Velikoj Britaniji i Francuskoj gde je iza zatvorenih vrata večerao sa Makronom i Šolcom, danas će se obratiti u… »
Ukrajinska kriza iz dana u dan: Ofanziva ruskih snaga na Istoku; Zelenski konstantno ubeđuje Šolca da pomogne; Putin: Rusija…

Ukrajinska kriza iz dana u dan: Ofanziva ruskih snaga na Istoku; Zelenski konstantno ubeđuje Šolca da pomogne; Putin: Rusija…

RTV 09.02.2023
KIJEV, MOSKVA, VAŠINGTON - Rat u Ukrajini 351. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, posle Londona i Pariza, prisustvovao je samitu lidera EU u Briselu, gde se obratio i Evropskom parlamentu. Objava na blogu američkog novinara, koji tvrdi da… »
Dok su svi aplaudirali, Orban hladno dočekao Zelenskog u Briselu

Dok su svi aplaudirali, Orban hladno dočekao Zelenskog u Briselu

Politika 09.02.2023
Mađarski premijer Viktor Orban odbio je da aplaudira ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom uoči zajedničkog fotografisanja lidera EU u Briselu. Na snimku se vidi kako Zelenski, u pratnji predsednika Evropskog saveta Šarla Mišela, prilazi… »
Zelenski u EU parlamentu: Odbrana Ukrajine od ruske invazije je odbrana Evrope! Mi branimo sebe, mi branimo vas!

Zelenski u EU parlamentu: Odbrana Ukrajine od ruske invazije je odbrana Evrope! Mi branimo sebe, mi branimo vas!

Kurir 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas pred Evropskim parlamentom da je odbrana ukrajinske teritorije od ruske invazije ujedno i odbrana Evrope. "Mi branimo sebe, mi branimo vas", poručio je predsednik Ukrajine. Kako je ocenio… »
Neverovatan prizor na samitu EU! Zelenski dobio ogroman aplauz: Jedan lider nije pokazao oduševljenje, evo o kome je reč

Neverovatan prizor na samitu EU! Zelenski dobio ogroman aplauz: Jedan lider nije pokazao oduševljenje, evo o kome je reč

Mondo 09.02.2023
Volodimir Zelenski učestvuje na samitu EU u Briselu. Volodimir Zelenski učestvuje na samitu EU u Briselu. Volodimir Zelenski učestvuje na samitu EU u Briselu, koji se održava 9. i 10. februara u Briselu. Tokom ovog događaja veliku pažnju javnosti… »
Zelenski evropskim liderima zahvalio na podršci i apelovao na bržu isporuku oružja

Zelenski evropskim liderima zahvalio na podršci i apelovao na bržu isporuku oružja

Danas 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski zahvalio je danas liderima 27 zemalja Evropske unije (EU) na „nepokolebljivoj podršci“ od početka ruske invazije pre godinu dana i apelovao da se ubrza isporuka oružja Ukrajini da bi „išla brže od… »
Zelenski u EP u Briselu: Mi branimo vas

Zelenski u EP u Briselu: Mi branimo vas

Novi magazin 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas pred Evropskim parlamentom da je odbrana ukrajinske teritorije od ruske invazije ujedno i odbrana Evrope. "Mi branimo sebe, mi branimo vas", poručio je predsednik Ukrajine. Kako je ocenio… »
Jedva zadržavao suze: Zelenski u srcu EU održao govor i dobio ovacije: "Borim se za povratak Ukrajine u Evropu, tamo gde joj…

Jedva zadržavao suze: Zelenski u srcu EU održao govor i dobio ovacije: "Borim se za povratak Ukrajine u Evropu, tamo gde joj…

Blic 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je u Briselu u Evropskom parlamentu rekao da je Rusija "najveća antievropska sila na svetu". On je rekao i da je ruski predsednik Vladimir Putin "diktator sa velikim zalihama i rezervama sovjetskog oružja i… »
Rusija i Ukrajina: Zelenski kaže da je „pobeda Ukrajine u ratu, pobeda cele Evrope“, Prigožin tvrdi: „Vagner više ne…

Rusija i Ukrajina: Zelenski kaže da je „pobeda Ukrajine u ratu, pobeda cele Evrope“, Prigožin tvrdi: „Vagner više ne…

Danas 09.02.2023
Dok ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski traži od evropskih saveznika pomoć i u borbenim avionima, i dalje se vode žestoke borbe oko Bahmuta, grada u Donbasu. „Pobeda Ukrajine u ratu je pobeda cele Evrope“, rekao je Zelenski u Evropskom… »
Rusija i Ukrajina: Zelenski kaže da je „pobeda Ukrajine u ratu, pobeda cele Evrope“, Prigožin tvrdi: „Vagner više ne…

Rusija i Ukrajina: Zelenski kaže da je „pobeda Ukrajine u ratu, pobeda cele Evrope“, Prigožin tvrdi: „Vagner više ne…

Danas 09.02.2023
Dok ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski traži od evropskih saveznika pomoć i u borbenim avionima, i dalje se vode žestoke borbe oko Bahmuta, grada u Donbasu. „Pobeda Ukrajine u ratu je pobeda cele Evrope“, rekao je Zelenski u Evropskom… »
Zelenski pred Evropskim parlamentom: Odbrana Ukrajine je ujedno i odbrana Evrope

Zelenski pred Evropskim parlamentom: Odbrana Ukrajine je ujedno i odbrana Evrope

N1 Info 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je pred Evropskim parlamentom da je odbrana ukrajinske teritorije od ruske invazije ujedno i odbrana Evrope."Mi branimo sebe, mi branimo vas", poručio je predsednik Ukrajine. Kako je ocenio, Ukrajina se… »
Lideri EU najavljuju veću vojnu pomoć Ukrajini

Lideri EU najavljuju veću vojnu pomoć Ukrajini

RTV 09.02.2023
BRISEL - Evropska unija ce pružiti veću vojnu podršku Ukrajini, potvrdio je novinarima danas visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj, dolazeći na EU samit koji se održava u Briselu i na kojem će učestvovati i ukrajinski… »
Ovacije za Zelenskog u EP: Odbranimo se od najveće antievropske sile na svetu!

Ovacije za Zelenskog u EP: Odbranimo se od najveće antievropske sile na svetu!

Danas 09.02.2023
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski doputovao je u Brisel gde se sastao sa liderima zemalja EU. Kada se pojavio u Evropskom parlamentu, dobio je veliki aplauz. U obraćanju okupljenima u EP, Zelenski im je zahvalio što su toliko pažnje posvetili… »
Rusija preti „vojnim posledicama po ceo evropski kontinent“

Rusija preti „vojnim posledicama po ceo evropski kontinent“

Danas 09.02.2023
Ruska ambasada u Londonu poslala je preteću poruku Velikoj Britaniji, ali i celoj Evropi. U saopštenju za javnost oni su se osvrnuli na jučerašnju „pozorišnu posetu” ukrajinskog predsednika Volodomira Zelenskog Londonu, gde je održao govor u… »
Zelenski u Londonu tražio avione, ruska ambasada reagovala: Evropa će osetiti posledice tog poteza, ako se dogodi

Zelenski u Londonu tražio avione, ruska ambasada reagovala: Evropa će osetiti posledice tog poteza, ako se dogodi

EurActiv 09.02.2023
Ruska ambasada reagovala na izjavu Zelenskog o vojnim avionima, i preti posledicama po Evropu. Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski boravio je u poseti Velikoj Britaniji, gde je zatražio od premijera Rišija Sunaka reakciju po pitanju borbenih aviona. U… »
"Tvrđava" bahmut na ivici pada: Putin preplavio istok Ukrajine novim vojnicima: "Biće spremni za koji dan, tada možemo da…

"Tvrđava" bahmut na ivici pada: Putin preplavio istok Ukrajine novim vojnicima: "Biće spremni za koji dan, tada možemo da…

Blic 08.02.2023
Rusija šalje pojačanja u istočnu Ukrajinu uoči nove ofanzive koja bi mogla da počne sledeće nedelje duž fronta gde se mesecima vode nemilosrdne bitke, rekao je ukrajinski guverner. - Vidimo da se sve više i više ruskih rezervi raspoređuje u… »

Vesti dana »