Povezane vesti

Nikola Stardžen podnela ostavku

Nikola Stardžen podnela ostavku

Telegraf 15.02.2023
Premijerka je održala konferenciju za novinare, na kojoj je obrazložila svoju odluku. Škotska premijerka Nikola Stardžen podnela je danas ostavku. Stardžen je na vanrednoj konferenciji za medije rekla da je odluka došla u pravo vreme. "Odluka je… »
Premijerka Škotske Nicola Sturgeon se povlači sa funkcije

Premijerka Škotske Nicola Sturgeon se povlači sa funkcije

Slobodna Evropa 15.02.2023
Premijerka Škotske Nicola Sturgeon rekla je u sredu da planira da se povuče posle više od osam godina na funkciji, usred kritika na račun njenog nastojanja da proširi prava transrodnih osoba i njene strategije za postizanje nezavisnosti od… »
Škotska premijerka Sturgeon podnijela ostavku

Škotska premijerka Sturgeon podnijela ostavku

Al Jazeera 15.02.2023
Postala je čelnica Škotske nacionalne stranke nakon referenduma 2014. godine na kojoj se većina Škota odlučili za ostanak u Velikoj Britaniji. Škotska premijerka Nicola Sturgeon objavila je u srijedu ostavku, nakon osam godina provedenih na toj… »
Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

BBC News 15.02.2023
Liderka Škotske nacionalne partije saopštila je odluku na konferenciji za medije u Edinburgu. Nikola Sterdžen je potvrdila da podnosi ostavku sa mesta premijerke Škotske posle osam godina na toj poziciji. Liderka Škotske nacionalne partije (SNP)… »
Škotska premijerka Nikola Stardžen podnela ostavku: „Došlo je vreme da se povučem“

Škotska premijerka Nikola Stardžen podnela ostavku: „Došlo je vreme da se povučem“

Danas 15.02.2023
Škotska premijerka Nikola Stardžen podnela je ostavku na funkciju posle više od osam godina provedenih na mestu, prenosi BBC. Liderka Škotske nacionalne partije to je saopštila na hitno sazvanoj konferenciji za novinare u Edinburgu. Ona će ostati… »
Premijerka Škotske Nikola Stardžon potvrdila ostavku, nije imenovala naslednika

Premijerka Škotske Nikola Stardžon potvrdila ostavku, nije imenovala naslednika

N1 Info 15.02.2023
Premijerka Škotske Nikola Stardžon potvrdila je da će podneti ostavku nakon više od osam godina na toj funkciji, javlja BBC. „Danas najavljujem da ću odstupiti sa funkcije premijerke i lidera stranke. Ostaću na funkciji dok ne bude izabran moj… »
Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Danas 15.02.2023
Nikola Sterdžen je potvrdila da podnosi ostavku sa mesta premijerke Škotske posle osam godina na toj poziciji. Liderka Škotske nacionalne partije (SNP) kaže da zna „u glavi i srcu“ da je sada pravo vreme da odstupi. Saopštila je ovo tokom… »
Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Radio 021 15.02.2023
Liderka Škotske nacionalne partije saopštila je odluku na konferenciji za medije u Edinburgu. PA Media Nikola Sterdžen je potvrdila da podnosi ostavku sa mesta premijerke Škotske posle osam godina na toj poziciji. Liderka Škotske nacionalne partije… »
Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Škotska: Nikola Sterdžen podnela ostavku na mesto premijerke i poručila da je sad pravo vreme da ode

Južne vesti 15.02.2023
PA Media Nikola Sterdžen je potvrdila da podnosi ostavku sa mesta premijerke Škotske posle osam godina na toj poziciji. Liderka Škotske nacionalne partije (SNP) kaže da zna „u glavi i srcu" da je sada pravo vreme da odstupi. Saopštila je ovo tokom… »
Nikola Stardžon podnosi ostavku na mesto premijerke Škotske

Nikola Stardžon podnosi ostavku na mesto premijerke Škotske

RTV 15.02.2023
LONDON - Premijerka Škotske Nikola Stardžon saopštila je danas da podnosi ostavku nakon više od osam godina koje je provela na čelu škotske vlade. Ona je rekla da je posao premijerke Škotske najbolji na svetu, kao i da će obavljati tu funkciju do… »
Ostavka Stardžon: Verujem da će moj naslednik dovesti Škotsku do nezavisnosti

Ostavka Stardžon: Verujem da će moj naslednik dovesti Škotsku do nezavisnosti

Novi magazin 15.02.2023
Škotska premijerka Nikola Stardžon saopštila je danas da podnosi ostavku posle osam godina na funkciji, uz poruku da veruje da će njen naslednik "dovesti Škotsku do nezavisnosti". "Znam da je došlo vreme, da je pravo vreme za mene, za moju stranku i… »
Premijerka Škotske podnela ostavku

Premijerka Škotske podnela ostavku

Radio 021 15.02.2023
Premijerka Škotske Nikola Stardžon saopštila je da podnosi ostavku nakon više od osam godina koje je provela na čelu škotske vlade. Ona je rekla da je posao premijerke Škotske najbolji na svetu, kao i da će obavljati tu funkciju do izbora njenog… »
Premijerka Škotske podnela ostavku: Nikola Sterdžon odlazi posle osam godina: "dosta mi je, došlo je vreme da idem"

Premijerka Škotske podnela ostavku: Nikola Sterdžon odlazi posle osam godina: "dosta mi je, došlo je vreme da idem"

Blic 15.02.2023
Nikola Sterdžon je potvrdila da podnosi ostavku na mestu premijera Škotske posle više od osam godina na toj funkciji. Sterdžon je premijer sa najdužim stažom u Škotskoj i prva žena na toj funkciji. Liderka Škotske nacionalne partije rekla je da… »
Nikola Stardžon podnosi ostavku: Verujem da će moj naslednik dovesti Škotsku do nezavisnosti

Nikola Stardžon podnosi ostavku: Verujem da će moj naslednik dovesti Škotsku do nezavisnosti

Radio sto plus 15.02.2023
Škotska premijerka Nikola Stardžon saopštila je danas da podnosi ostavku posle osam godina na funkciji, uz poruku da veruje da će njen naslednik “dovesti Škotsku do nezavisnosti”. “Znam da je došlo vreme, da je pravo vreme za mene, za moju… »
Škotska premijerka podnela ostavku

Škotska premijerka podnela ostavku

Euronews 15.02.2023
Premijerka Škotske Nikola Stardžon saopštila je danas da podnosi ostavku nakon više od osam godina koje je provela na čelu škotske vlade. Ona je rekla da je posao premijerke Škotske najbolji na svetu, kao i da će obavljati tu funkciju do izbora… »
Nikola Sterdžon podnosi ostavku na mesto premijera Škotske

Nikola Sterdžon podnosi ostavku na mesto premijera Škotske

RTS 15.02.2023
Premijerka Škotske Nikola Sterdžon podneće ostavku posle više od osam godina na toj funkciji, javlja Bi-Bi-Si. Bi-Bi-Si prenosi da se očekuje da će liderka Škotske nacionalne partije odluku o ostavci saopštiti na konferenciji za novinare u… »
Nikola Sterdžon podnosi ostavku na mesto prvog ministra Škotske

Nikola Sterdžon podnosi ostavku na mesto prvog ministra Škotske

Insajder 15.02.2023
Nikola Stardžon će podneti ostavku na mesto prvog ministra Škotske posle više od osam godina na toj ulozi. Očekuje se da će liderka Škotske nacionalne partije to saopštiti na konferenciji za novinare u Edinburgu. Ne smatra se da će njen… »
Premijerka Škotske iznenada podnela ostavku: Posle više od 8 godina! Htela nezavisnost, a onda joj iznenada svega preko glave

Premijerka Škotske iznenada podnela ostavku: Posle više od 8 godina! Htela nezavisnost, a onda joj iznenada svega preko glave

Kurir 15.02.2023
Premijerka Škotske Nikola Stardžen podneće ostavku nakon više od osam godina na toj funkciji, javlja BBC. Očekuje se da će njena Škotska nacionalna stranka to saopštiti na iznenadnoj pres konferenciji u Edinburgu. Još uvek nije poznato kada će… »

Vesti dana »