Povezane vesti

Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

BBC News 15.02.2023
Od Deklaracije 17. februara 2008. do danas promenilo se mnogo toga, na glasačkim listićima, sudskim odlukama, policijskim zapisnicima i u opštinama sa srpskom većinom piše Republika Kosovo. „Mi, demokratski odabrane vođe naših ljudi, ovim… »
Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Južne vesti 15.02.2023
DANIEL MIHAILESCU/AFP via Getty Images Hašim Tači predstavlja novu zastavu Kosova (desno), zajedno sa predsednikom Kosova Fatmirom Sejdiuom (u sredini) i predsednikom Skupštine Kosova Jakupom Krasnićijem (levo) „Mi, demokratski odabrane vođe naših… »
Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Danas 15.02.2023
„Mi, demokratski odabrane vođe naših ljudi, ovim objavljujemo da Kosovo bude nezavisna i suverena država“. Od ove deklaracije kosovskih predstavnika do danas promenjene političke okolnosti direktno su uticale na život Srba na Kosovu, u toj meri… »
Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Beograd i Priština: Koliko je Srbije na Kosovu 15 godina od proglašenja nezavisnosti

Radio 021 15.02.2023
Od Deklaracije 17. februara 2008. do danas promenilo se mnogo toga, na glasačkim listićima, sudskim odlukama, policijskim zapisnicima i u opštinama sa srpskom većinom piše Republika Kosovo. DANIEL MIHAILESCU/AFP via Getty Images Hašim Tači… »

Vesti dana »