Povezane vesti

U Hagu počelo suđenje bivšem pripadniku OVK-a Pjeteru Šali

U Hagu počelo suđenje bivšem pripadniku OVK-a Pjeteru Šali

Slobodna Evropa 21.02.2023
Bivši borac Oslobodilačke vojske Kosova Pjeter Šala odgovoran je za ubistvo jedne osobe i nezakonito pritvaranje i mučenje još gotovo 20 ljudi tokom rata na Kosovu, rekao je međunarodni tužitelj u utorak na početku suđenja za ratne zločine u… »
Tužilac: Dokazaćemo da je Šalja počinio ratne zločine u Kukešu 1999.

Tužilac: Dokazaćemo da je Šalja počinio ratne zločine u Kukešu 1999.

Novi magazin 21.02.2023
Tužioci suda za zločine boraca OVK u Hagu tvrdili su danas u uvodnoj reči da će dokazati da je bivši pripadnik OVK Pjetr Šalja (Pjeter Shala), kriv za ratne zločine nad pritvorenim Albancima i Romima u albanskom gradu Kukešu 1999. "Dokazi će… »
Bivšem pripadniku OVK Pjetr Šalji u optužnici stoje četiri tačke

Bivšem pripadniku OVK Pjetr Šalji u optužnici stoje četiri tačke

Insajder 21.02.2023
Bivši pripadnik OVK Pjetr Šalja, optužen za zločine nad pritvorenicima u albanskom gradu Kukešu 1999. godine, tvrdio je danas, na početku suđenja pred specijalnim kosovskim sudom u Hagu, da su sve optužbe protiv njega "izmišljene". "Razumeo sam… »
U Hagu danas počelo suđenje Pjeteru Šalji, on se izjasnio da nije kriv

U Hagu danas počelo suđenje Pjeteru Šalji, on se izjasnio da nije kriv

RTV 21.02.2023
HAG - U Hagu je danas pred Specijalizovanim većima Kosova počelo suđenje Pjeteru Šalji, koji se nakon čitanja optužnice izjasnio da nije kriv. "Razumeo sam sve optužbe ali to su klevete i izmišljotine. Izjašnjavam se da nisam kriv", rekao je… »
Šalja na početku suđenja: Sve optužbe protiv mene su izmišljene

Šalja na početku suđenja: Sve optužbe protiv mene su izmišljene

Novi magazin 21.02.2023
Bivši pripadnik OVK Pjetr Šalja (Pjeter Shala), optužen za zločine nad pritvorenicima u albanskom gradu Kukešu 1999, tvrdio je danas, na početku suđenja pred specijalnim kosovskim sudom u Hagu, da su sve optužbe protiv njega "izmišljene"… »

Vesti dana »