Povezane vesti

"Nedostaje mi porodica, želim da radim, hoću da se rat: Završi..." Kako žive izbegli Ukrajinci u Vranju: Jedna stvar ih…

"Nedostaje mi porodica, želim da radim, hoću da se rat: Završi..." Kako žive izbegli Ukrajinci u Vranju: Jedna stvar ih…

Blic 25.02.2023
Godina rata i godina izbeglištva više od osam miliona ljudi. Zbog sukoba u Ukrajini, više hiljada Ukrajinaca potražilo je utočište u našoj zemlji. U Vranju je, u Centru za azil koji je otvoren sredinom marta prošle godine, smešteno njih… »
Kako žive Ukrajinci u Vranju, među izbeglima i jedan "naš": "Ovde sam sa svojima, nemam gde da se vratim"

Kako žive Ukrajinci u Vranju, među izbeglima i jedan "naš": "Ovde sam sa svojima, nemam gde da se vratim"

Telegraf 25.02.2023
Najstariji sin i dalje je u Ukrajini. Godina sukoba i godina izbeglištva za više od osam miliona ljudi. Zbog rata u Ukrajini, više hiljada Ukrajinaca potražilo je utočište u našoj zemlji. U Vranju je, u Centru za azil koji je otvoren sredinom marta… »
Život ukrajinskih izbeglica u Srbiji, svi imaju istu želju - da se vrate kući

Život ukrajinskih izbeglica u Srbiji, svi imaju istu želju - da se vrate kući

Euronews 25.02.2023
Godinu dana od početka sukoba u Ukrajini, u Centru za azil u Vranju ne smanjuje se broj onih koji su tamo pronašli utočište bežeći od rata. Iako su uslovi dobri i imaju, kažu, svaku podršku, neki i novi posao, svakodnevno im nedostaje domovina… »
Kako žive izbegli Ukrajinci u Vranju

Kako žive izbegli Ukrajinci u Vranju

RTS 25.02.2023
Godina rata i godina izbeglištva više od osam miliona ljudi. Zbog sukoba u Ukrajini, više hiljada Ukrajinaca potražilo je utočište u našoj zemlji. U Vranju je, u Centru za azil koji je otvoren sredinom marta prošle godine, smešteno njih… »

Vesti dana »