Povezane vesti

Naterali je da se uda sa 16, sestru joj ubili: Priča koja se krije iza promene zakona o braku u Britaniji

Naterali je da se uda sa 16, sestru joj ubili: Priča koja se krije iza promene zakona o braku u Britaniji

Telegraf 27.02.2023
"Imala sam samo 16 godina kada me je otac naterao da se udam za čoveka kojeg nikad nisam upoznala. Moja sestra imala je 17 godina kada su je naterali da se uda. Ja sam imala sreće da napustim supruga, ali moja sestra, koja je pobegla od nasilnog muža… »
U Engleskoj i Velsu stupila na snagu zabrana sklapanja brakova mlađih od 18

U Engleskoj i Velsu stupila na snagu zabrana sklapanja brakova mlađih od 18

N1 Info 27.02.2023
U Engleskoj i Velsu stupila je na snagu mera podizanje minimalne starosne granice za sklapanje braka sa 16 na 18 godina, u skladu sa zakonom usvojenim prošle godine za zaštitu maloletnika od prinudnih brakova. Čak i uz saglasnost roditelja, sada je… »
Zabrana brakova za lica mlađa od 18 godina: U Engleskoj i Velsu stupio na snagu novi zakon, prekršiocima do 7 godina zatvora

Zabrana brakova za lica mlađa od 18 godina: U Engleskoj i Velsu stupio na snagu novi zakon, prekršiocima do 7 godina zatvora

Kurir 27.02.2023
U Engleskoj i Velsu danas je stupila na snagu mera podizanje minimalne starosne granice za sklapanje braka sa 16 na 18 godina, u skladu sa zakonom usvojenim prošle godine za zaštitu maloletnika od prinudnih brakova. Čak i uz saglasnost roditelja , sada… »
U brak tek sa 18 godina: Stupio na snagu novi zakon u Engleskoj i Velsu

U brak tek sa 18 godina: Stupio na snagu novi zakon u Engleskoj i Velsu

Danas 27.02.2023
U Engleskoj i Velsu stupio je na snagu novi zakon kojim se zakonska starosna dob za sklapanje braka povećava na 18 godina, prenosi BBC. Ranije je bilo moguće venčati se sa 16 ili 17 godina uz saglasnost roditelja. Vlada je saopštila da će promene… »

Vesti dana »