Povezane vesti
Eskobar: Podržavamo predlog EU, ali nismo promenili stav o uzajamnom priznanju
Radio 021 28.02.2023
Specijalni američki izaslanik za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je da SAD podržavaju predlog EU oko kojeg su se saglasili lideri Srbije i Kosova. Međutim, on dodaje da to ne znači da je Vašington promenio stav o potrebi uzajamnog priznanja… »
Deceniju kasnije: Šta se promenilo u sporazumu Kosova i Srbije?
Slobodna Evropa 28.02.2023
Premijer Kosova Albin Kurti i predsednik Srbije Aleksandar Vučić su 27. februara u Briselu prihvatili predlog "Sporazuma o putu ka normalizaciji odnosa Kosova i Srbije", koji ima podršku Evropske unije. Sporazum, koji je u izradi od jeseni 2022… »
Stano: Lideri Srbije i Kosova su odobrili evropski predlog
Slobodna Evropa 28.02.2023
Portparol Evropske unije Peter Stano potvrdio je da su lideri Srbije i Kosova odobrili evropski predlog o normalizaciji. "Ono što je dogovoreno na sastanku je da nema potrebe za daljim razgovorima o sadržaju, o tekstu predloga i da ćemo sa stranama… »
EU objavila Predlog sporazuma za Kosovo
Bujanovačke 28.02.2023
Bujanovac, 28. februar 2023. Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku Žozep Borel rekao je u ponedeljak uveče da su se predsednik Srbije Aleksandar Vučić i kosovski premijer Albin Kurti saglasili sa predlogom Evropske unije za Sporazum o… »
Vesti dana »
Kakvo bi to Sretenje bilo bez zvaničnog poziva: Kragujevački studenti trče štafetni maraton do Beograda
Danas pre 4 satijoš 12 povezanih
Nova prognoza RHMZ: Evo kad se očekuju olujni udari košave i sneg na planinama
Nova pre 4 satijoš 15 povezanih
uživo Izbori na Kosovu i Metohiji: Do 11 časova glasalo 8,53 odsto upisanih birača
Euronews pre 16 minutajoš 54 povezane
Muškarac skočio sa terase u Beogradu: Prolaznici pozvali Hitnu pomoć i policiju
Mondo pre 2 satajoš 12 povezanih