Povezane vesti

Umro glumac Tanasije Uzunović

Umro glumac Tanasije Uzunović

Dnevnik 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović preminuo je u 81. godini života na Klinici za urgentnu medicinu VMA, javio je portal Blic. Rođen je u Nišu 1942.godine. Pozorišnu akademiju završio je u klasi profesorke Ljiljane Krstić. Osim u pozorištu, igrao je u preko… »
"Počivaj u miru, Moj rajko": Kolege se emotivnim rečima oprostile od Tanasija Uzunovića: "Bio je najbolji čovek kog sam…

"Počivaj u miru, Moj rajko": Kolege se emotivnim rečima oprostile od Tanasija Uzunovića: "Bio je najbolji čovek kog sam…

Kurir 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović preminuo je u 81. godini na Klinici za urgentnu medicinu VMA. U svom bogatom glumačkom opusu, pored brojnih angažmana u pozorištu, zabeležio je više od 50 uloga u filmovima i serijama, a možda najveću naklonost publike… »
„Za njega samo ružno imam da kažem“: Tanasije Uzunović se sa ovim poznatim glumcem potukao u pozorištu

„Za njega samo ružno imam da kažem“: Tanasije Uzunović se sa ovim poznatim glumcem potukao u pozorištu

Nova 10.03.2023
Bili su kolege na fakultetu. Poznati glumac Tanasije Uznović preminuo je danas u 81. godini života nakon što je poslednjih dana boravio na VMA. Njegovu karijeru obeležile su brojne uspešne uloge, a jedna od najpoznatijih je svakako uloga Rajka… »
Zbog njega sam upisao glumu, bio je tanan i osetljiv čovek, pravi prijatelj i vitez: Vojin Ćetković o Tanasiju Uzunoviću…

Zbog njega sam upisao glumu, bio je tanan i osetljiv čovek, pravi prijatelj i vitez: Vojin Ćetković o Tanasiju Uzunoviću…

Danas 10.03.2023
Veliki srpski glumac Tanasije Tasa Uzunović (1942-2023), napustio je ovaj svet danas, u 81. godini, a od jednog od najvažnijih predstavnika našeg filmskog i pozorišnog glumišta s tugom se oprašataju kolege s kojima je sarađivao. – Tanasije je bio… »
Prijatelji o Tanasiju Uzunoviću: Vrhunski glumac, pravi prijatelj i vitez

Prijatelji o Tanasiju Uzunoviću: Vrhunski glumac, pravi prijatelj i vitez

N1 Info 10.03.2023
Veliki umetnik koji je obeležio domaći film, TV produkciju i pozorište – Tanasije Uzunović preminuo je danas u Beogradu u 81. godini, a njegovi prijatelji i kolege u prvim reagovanjima kažu da je on bio snažan karakter i kao umetnik i kao čovek… »
Zdravko Šotra o Tanasiju Uzunoviću (1942-2023): Otišao je moj dobri, stari drug, sarađivali smo od „Boja na Kosovu“, pa…

Zdravko Šotra o Tanasiju Uzunoviću (1942-2023): Otišao je moj dobri, stari drug, sarađivali smo od „Boja na Kosovu“, pa…

Danas 10.03.2023
Vest o smrti velikog filmskog i pozorišnog glumca Tanasija Uzunovića (1942), koji je danas preminuo u 81. godini na Klinici za urgentnu medicinu VMA, potresla je našu kulturnu javnost, njegove kolege, prijatelje, publiku…. – Užasnut sam tom… »
Preminuo glumac Tanasije Uzunović

Preminuo glumac Tanasije Uzunović

Beta 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović preminuo je u 81. godini života na Klinici za urgentnu medicinu VMA, prenose beogradski mediji. Tanasije Uzunović je rođen u Nišu 1942. godine. Pozorišnu akademiju završio je u klasi profesorke Ljiljane Krstić. Osim u… »
Ljubinka Klarić: Tasa je igrao zahtevne uloge i izgarao na sceni

Ljubinka Klarić: Tasa je igrao zahtevne uloge i izgarao na sceni

Nova 10.03.2023
Jako mi je žao što čujem ovu vest. Tasa je bio divan čovek i veliki profesionalac, rekla je za Nova.rs glumica Ljubinka Klarić na vest o smrti Tanasija Uzunovića, koji je preminuo danas u 81. godini. – Otišao je jedan od velikana glume i meni… »
"Zbogom, Taso, neka ti je lak put": Kolege i prijatelji opraštaju se od Tanasija Uzunovića

"Zbogom, Taso, neka ti je lak put": Kolege i prijatelji opraštaju se od Tanasija Uzunovića

Večernje novosti 10.03.2023
MNOGE kolege i prijatelji se opraštaju od preminulog glumca Tanasija Tase Uzunovića na društvenim mrežama uz podsećanje na razne zajedničke saradnje ili trenutke iz privatnog života. Foto: N. Fifić Veliki dramski umetnik nas je danas zauvek… »
Otišao je plemić srpske glume Ovako je pričao za "Novosti": Otac mi je rekao - ako postaneš komunista, ne vraćaj se kući…

Otišao je plemić srpske glume Ovako je pričao za "Novosti": Otac mi je rekao - ako postaneš komunista, ne vraćaj se kući…

Večernje novosti 10.03.2023
PRVAK Drame Narodnog pozorišta, poznati filmski i televizijski glumac Tanasije Uzunović, preminuo je danas u 81.godini na Klinici za urgentnu medicinu VMA. Foto: Privatna arhiva Otišao je Hamlet, Isus, Tuzembah, Verhovenski, Razumihin i s njim mnogi… »
Preminuo glumac Tanasije Uzunović

Preminuo glumac Tanasije Uzunović

RTK 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović koji je danas preminuo u 81. godini, uživao je veliki ugled i ostvario je brojne zapažene uloge u pozorištu, na filmu i televiziji. Uzunović je rođen u Nišu 1942. godine, a glumu je studirao na Akademiji za pozorište, film… »
Tanasije Uzunović ćerku Sofiju dobio kada je imao 50 godina: Ovako izgleda njegova naslednica koja se pojavila u domaćim…

Tanasije Uzunović ćerku Sofiju dobio kada je imao 50 godina: Ovako izgleda njegova naslednica koja se pojavila u domaćim…

Kurir 10.03.2023
Vest da je glumac Tanasije Uzunović preminuo je mnoge rastužila. Najpoznatiji je po ulozi Rajka Maleševića u seriji "Moj rođak sa sela", a privatno je dugo vodio borbu da postane roditelj. On je ćerku Sofiju dobio u 50. godini, a ona je krenula… »
Vida Ognjenović o Tanasiju Uzunoviću: Svojom produhovljenom pojavom prolepšavao je scenu

Vida Ognjenović o Tanasiju Uzunoviću: Svojom produhovljenom pojavom prolepšavao je scenu

Nova 10.03.2023
Ničeg običnog, ničeg već viđenog, daleko od svake banalnosti, iskreno, pronađeno, nadahnuto, eto tako je igrao Tasa, rekla je za Nova.rs književnica i rediteljka Vida Ognjenović povodom smrti dramskog umetnika Tanasija Uzunovića. Poznati glumac… »
Reditelju je bila čast raditi sa njim: Ovo je poslednja uloga Tanasija Uzunovića

Reditelju je bila čast raditi sa njim: Ovo je poslednja uloga Tanasija Uzunovića

Večernje novosti 10.03.2023
GLUMAC Tanasije Uzunović preminuo je u 81. godini života na Klinici za urgentnu medicinu VMA, a iza sebe je imao brojne uloge. Foto: Printskrin/Jutjub On je glumio u brojnim filmovima i serijama, a poslednju ulogu imao je u filmu "Južni vetar -… »
Bogata glumačka karijera: Po ovim ulogama ćemo pamtiti Tanasija Uzunovića

Bogata glumačka karijera: Po ovim ulogama ćemo pamtiti Tanasija Uzunovića

Večernje novosti 10.03.2023
GLUMAC Tanasije Uzunović, koji je danas preminuo u 81. godini, uživao je veliki ugled i ostvario je brojne zapažene uloge u pozorištu, na filmu i televiziji. Foto: Z. Jovanović Uzunović je rođen u Nišu 1942. godine, a glumu je studirao na… »
Preminuo Tanasije Uzunović

Preminuo Tanasije Uzunović

Nova 10.03.2023
Poznati srpski glumac Tanasije Uzunović preminuo je u 81. godini na Klinici za urgentnu medicinu VMA, prenosi "Blic". Tanasije Uzunović je rođen u Nišu 25. septembra 1942. godine. Pozorišnu akademiju je završio u klasi profesorke Ljiljane Krstić… »
Tihomir Stanić o Tanasiju Uzunoviću (1942-2023): Bio je vrhunski glumac, snažan karakter, čovek specifičan u svojoj…

Tihomir Stanić o Tanasiju Uzunoviću (1942-2023): Bio je vrhunski glumac, snažan karakter, čovek specifičan u svojoj…

Danas 10.03.2023
Srpsko glumište napustio je još jedan veliki umetnik koji je obeležio ovdašnji film, TV produkciju i pozorište – Tanasije Uzunović (1942) preminuo je danas u Beogradu u 81. godini, na Klinici za urgentnu medicinu VMA. – Mnogo sam radio s… »
Ovo je poslednja uloga tanasija uzunovića: Pojavio se ulozi krimosa, a evo ko se oprostio emotivnim rečima od glumca (foto)

Ovo je poslednja uloga tanasija uzunovića: Pojavio se ulozi krimosa, a evo ko se oprostio emotivnim rečima od glumca (foto)

Kurir 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović je preminuo u 81 godina na VMA, a iza njega su ostale brojne uloge i za života je odigrao preko 50 uloga. Poslednju ulogu je ostvario kao Voja Krimos u filmu i serijalu Južni vetar - Ubrzanje, a reditelj Miloš Avramović se… »
Rajko iz „Moj rođak sa sela“ i brojne velike uloge: Po čemu ćemo pamtiti Tanasija Uzunovića

Rajko iz „Moj rođak sa sela“ i brojne velike uloge: Po čemu ćemo pamtiti Tanasija Uzunovića

Nova 10.03.2023
Prva asocijacija na Tanasija Uzunovića, koji je danas preminuo na VMA u 81. godini, jeste da je bio bard domaćeg glumišta i čovek sa ogromnim umetničkim renomeom. Tanasije Uzunović je rođen u Nišu 25. septembra 1942. godine. Glumu je studirao na… »
Voja Brajović: Tanasija Uzunovića sam poznavao više od 50 godina

Voja Brajović: Tanasija Uzunovića sam poznavao više od 50 godina

Nova 10.03.2023
Glumac Voja Brajović rekao je za Nova.rs povodom smrti kolege Tanasija Uzunovića, da su se poznavali preko 50 godina. – Pamtiću ga kao Hamleta, kao jednog od “Bojanovih beba”, kao glumca Jugoslovenskog dramskog pozorišta, iako je posle bio u… »
Preminuo glumac Tanasije Uzunović: Imao je 81 godinu, a ova uloga mu je obeležila karijeru i svi ga znaju po njoj

Preminuo glumac Tanasije Uzunović: Imao je 81 godinu, a ova uloga mu je obeležila karijeru i svi ga znaju po njoj

U centar 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović je preminuo u 81. godini života na klinici za urgentnu medicinu VMA, saznaje nezvanično Kurir. Tanasije Uzunović je rođen 25. septembra 1942. u Nišu. Pozorišnu akademiju je završio u klasi profesorke Ljiljane Krstić. Osim… »
Na plećima nosio teško breme slavnih predaka "Živim ovde, zato što vi živite u mojoj kući", Tasa pored 9 kuća, gurnut u…

Na plećima nosio teško breme slavnih predaka "Živim ovde, zato što vi živite u mojoj kući", Tasa pored 9 kuća, gurnut u…

Alo 10.03.2023
U kući smo slavili Svetog Nikolu i taj dan nisam išao u školu. I imao sam problema. Izvodili su me na tablu kao unuka zelenaša "protiv kojih smo se mi borili" Čuveni glumac, Tanasija Uzunovića, koji je preminuo je danas, 10. marta, u Beogradu… »
Pričalo se da je ošamario balerinu: "Pljunula me je pa sam je sklonio" - Skandal koji je mogao Uzunovića da košta karijere

Pričalo se da je ošamario balerinu: "Pljunula me je pa sam je sklonio" - Skandal koji je mogao Uzunovića da košta karijere

Večernje novosti 10.03.2023
TANASIJE Uzunović će ostati upamćen po mnogim velikim ulogama koje je odigrao, mada ga televizijska publika najviše pamti po ulozi u seriji "Moj rođak sa sela". Foto ATA Images Glumac bezprekorne biografije, pre par godina bio je upleten u skandal… »
Preminuo je glumac Tanasije Uzunović! (VIDEO)

Preminuo je glumac Tanasije Uzunović! (VIDEO)

Svet plus 10.03.2023
Glumac Tanasije Uzunović je preminuo u 81. godini života na klinici za urgentnu medicinu VMA. Dobitnik je Sterijine nagrade i Oktobarske nagrade grada Beograda. Tanasije Uzunović je rođen 25. septembra 1942. u Nišu. Pozorišnu akademiju je završio u… »
Od Hamleta do "Tri sestre": Tanasije Uzunović imao je i zapaženu pozorišnu karijeru

Od Hamleta do "Tri sestre": Tanasije Uzunović imao je i zapaženu pozorišnu karijeru

Telegraf 10.03.2023
Član Jugoslovenskog dramskog pozorišta postao je 1967, da bi od 2002. bio u stalnom angažmanu u Narodnom pozorištu u Beogradu. Glumac Tanasije Uzunović koji je danas preminuo u 81. godini, uživao je veliki ugled i ostvario je brojne zapažene uloge… »

Vesti dana »