Povezane vesti

Rama: Podrška Kurtiju za pružanje garancija za samoupravu srpske zajednice i SPC

Rama: Podrška Kurtiju za pružanje garancija za samoupravu srpske zajednice i SPC

Politika 26.03.2023
TIRANA – Premijer Albanije Edi Rama saopštio je danas da je na sastanku u Tirani ohrabrio premijera privremenih prištinskih institucija Albina Kurtija da preduzme dalje korake ka davanju garancija srpskim opštinama u okviru zajednice koja garantuje… »
Kurti: U Albaniji podržali moj stav da dogovor iz Ohrida znači "de fakto" priznanje Kosova

Kurti: U Albaniji podržali moj stav da dogovor iz Ohrida znači "de fakto" priznanje Kosova

RTV 26.03.2023
PRIŠTINA, TIRANA, CIRIH - Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti izjavio je danas da su albanski zvaničnici u Tirani, gde je danas boravio u poseti, podržali njegov stav da dogovor iz Ohrida znači, kako tvrdi, "de fakto" priznanje… »
Kurti: U Tirani podrška – sporazum u Ohridu je de fakto priznanje

Kurti: U Tirani podrška – sporazum u Ohridu je de fakto priznanje

Vesti online 26.03.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je da je na sastancima sa čelnicima institucija u Albaniji dobio podršku oko toga da se Ohridskim sporazumom došlo do de fakto priznanja Kosova od strane Srbije. Kurti je, posle sastanka sa predsednikom Albanije… »
Kurti: Albanski zvaničnici podržali stav da je Sporazum "de fakto" priznanje Kosova

Kurti: Albanski zvaničnici podržali stav da je Sporazum "de fakto" priznanje Kosova

Insajder 26.03.2023
Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je da su albanski zvaničnici u Tirani, gde je danas boravio u poseti, podržali njegov stav da dogovor iz Ohrida znači, kako tvrdi, "de fakto" priznanje Kosova. "Oni su podržali moj stav da je ovaj sporazum de… »
Kurti: U Tirani podrška stavu da je sporazum u Ohridu de fakto priznanje

Kurti: U Tirani podrška stavu da je sporazum u Ohridu de fakto priznanje

N1 Info 26.03.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je da je na sastancima sa čelnicima institucija u Albaniji dobio podršku oko toga da se Ohridskim sporazumom došlo do de fakto priznanja Kosova od strane Srbije. Kurti je, nakon sastanka sa predsednikom Albanije… »
Edi Rama Kurtiju izrazio podršku za zajednicu srpskih opština

Edi Rama Kurtiju izrazio podršku za zajednicu srpskih opština

Al Jazeera 26.03.2023
Premijer Albanije Edi Rama je podržao Ohridski sporazum i Kurtijev stav o koracima koji se preduzimaju ka normalizaciji odnosa sa Srbijom. Premijer Kosova Albin Kurti boravi u radnoj posjeti Tirani, gdje se sastao s predsjednikom i premijerom Albanije… »
Kurti u Tirani: Obavestio sam albansko rukovodstvo o detaljima dogovora u Ohridu

Kurti u Tirani: Obavestio sam albansko rukovodstvo o detaljima dogovora u Ohridu

Nova 26.03.2023
Kosovski premijer Aljbin Kurti, koji je danas boravio u radnoj poseti Tirani, rekao je novinarima da je albanske političare informisao o detaljima sporazuma o normalizaciji Kosova i Srbije postignutog u Ohridu, kao i da je zatražio pomoć za očuvanje… »
Rama: Uverio sam Kurtija da u ovom teškom procesu ima moju punu podršku

Rama: Uverio sam Kurtija da u ovom teškom procesu ima moju punu podršku

Danas 26.03.2023
Vlade Kosova i Albanije održaće u junu sledeću zajedničku sednicu, najavaio je danas albanski premijer Edi Rama posle sastanka s premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem, s kojim je razgovarao „o Ohridskom sporazumu i daljem napretku procesa njegove… »
Rama: Podrška Kurtiju za pružanje garancija za samoupravu srpske zajednice i SPC

Rama: Podrška Kurtiju za pružanje garancija za samoupravu srpske zajednice i SPC

Euronews 26.03.2023
Premijer Albanije Edi Rama saopštio je da je na sastanku u Tirani ohrabrio kosovskog premijera Aljbina Kurtija da preduzme dalje korake ka davanju garancija srpskim opštinama u okviru zajednice koja garantuje samoupravu srpskoj zajednici i neophodnih… »
Rama: Ohrabrio sam premijera Kurtija da preduzme dalje korake u sprovođenju sporazuma sa Srbijom

Rama: Ohrabrio sam premijera Kurtija da preduzme dalje korake u sprovođenju sporazuma sa Srbijom

Insajder 26.03.2023
Premijer Albanije Edi Rama primio je danas premijera Kosova Aljbina Kurtija. Rama je putem objave na Fejsbuku objavio da su on i Kurti razgovarali o detaljima o Ohridskom sporazumu i daljem napretku procesa njegove implementacije. Rekao je da je Kurtiju… »
Kurti radnu posetu Tirani počeo susretom sa predsednikom Albanije

Kurti radnu posetu Tirani počeo susretom sa predsednikom Albanije

Novi magazin 26.03.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti je današnju, jednodnevnu radnu posetu Albaniji počeo susretom sa predsednikom Albanije Bajramom Begajem. Posle toga Kurti će se susresti sa predsednicom parlamenta Linditom Nikolom i sa premijerom Albanije Edijem Ramom… »

Vesti dana »